wifi a notebook pod linuxom

Sekcia: Hardware a Drivery 06.09.2006 | 03:03
Private   Návštevník
Zdravim, na booku mam Mandrivu 2006 FREE a je tam wifi sietovka Intel PRO Wireless 2200 BG. A nevie mi s nou robit, docital som sa ze na to treba dake wildpackets alebo nieco take. Daco som si aj stiahol,ale neviem to nainstalovat. Prosim helfnite mi ...
    • Re: wifi a notebook pod linuxom 31.08.2006 | 14:42
      WlaSaTy   Návštevník
      google: mandriva "Intel PRO Wireless 2200 BG" hned prvy link hovoril ze dana distribucia (MDK 2006) s danou kartou nemala problem a automaticky nainstalovala ovladac. nie je treba uz iba sparovad WiFi s nejakym AP alebo inou wifi kartou tak ako v inych operacnych systemoch? iwconfig
      • Re: Re: wifi a notebook pod linuxom 31.08.2006 | 14:49
        Private   Návštevník
        jj,cital som to,ale aj taq mi to nejde :( ... mam tie drivere uz aj stiahnute ... a to ich mam hadam 5 verzii ale neviem to nainstalovat ... ja som v linuxe este lamka :)
    • Re: wifi a notebook pod linuxom 31.08.2006 | 14:44
      Private   Návštevník
      ... a este aby som nezabudol ... Ked idem cez konfiguraciu,tak mi vypise ... Niektore baliky (ipw2200-firmware) su vyzadovane,ale niesu dostupne. Informacie: koli chybajucemiu /lib/hotplug/firmware/ipw-2.3-*.fw
      • Re: Re: wifi a notebook pod linuxom 31.08.2006 | 15:09
        WlaSaTy   Návštevník
        hm, a co takto nahrat dany firmware z cdcka? dost lacnych zariadeni kde sa snazi vyrobca usetrit niekolko centov za flas(h)ku ho ma ako sucast ovladacov, ale niekedy je potrebne dany firmware vyextrahovat z dll/exe alebo nejakeho .bin, popripade na internete. na domovskej stranke projektu ipw2200.sourceforge.net by to mohlo byt popisane, popripade na domovskej stranke mandriva.com. mozno sa to da najst aj v baliku ipw2200-firmware-2.3-1mdk.noarch.rpm popripade cez rpmsearch: http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/4/idpl/3093331/com/ipw2200-firmware-2.4-3.1.2006.0mdk.noarch.rpm.html
      • Re: Re: wifi a notebook pod linuxom 31.08.2006 | 15:14
        Private   Návštevník
        nasiel som este daky navod na www.thinkwiki.org/wiki/lpw2200#Packages ...ale ani podla tohto mi to nejde :(((
        • Re: Re: Re: wifi a notebook pod linuxom 31.08.2006 | 15:42
          WlaSaTy   Návštevník
          predpokladam ze si si uz zohnal dany firmware.
          • Re: Re: Re: Re: wifi a notebook pod linuxom 31.08.2006 | 15:54
            Private   Návštevník
            nasiel som ho na nete,ale nechce mi ho nainstalovat ... hadzme mi chybnu cestu alebo potom nieco so sudo check_old ... a neviem sa z tade pohnut :(((( ... a ked to aj dam nahradit tak mi vypisuje zlu cestu ... uz ma z toho ... :(((
            • Re: Re: Re: Re: Re: wifi a notebook pod linuxom 31.08.2006 | 16:11
              WlaSaTy   Návštevník
              :lebo potom nieco so sudo check_old ... skutocne presny popis chyby. nejde mi chladnicka, kabel mam v zasuvke. mozno nejde elektrika (susedovi ide chladnicka ale pracku nepocujem). :a neviem sa z tade pohnut skus napisat co si urobil a aky bol vysledok. najme chybovu hlasku, podla moznosti co najpresnejsie. potom sa mozno bude dat poradit. ale takto? nejde mi chladnicka.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: wifi a notebook pod linuxo 31.08.2006 | 19:47
                Private   Návštevník
                OK, taqze skusim byt co najpresnejsi ... taqze ... idem podla stranky http://www.thinkwiki.org/wiki/Ipw2200#Packages ... taqze zacinam ze si stiahnem ieee80211.Rozbalim to, otvorim to a dam "make" .. .a vypise mi toto ... : $ make Checking in /lib/modules/2.6.12-12mdk for ieee80211 components... find: /lib/modules/2.6.12-12mdk/build/: Adresár alebo súbor neexistuje grep: /lib/modules/2.6.12-12mdk/build//.config: Adresár alebo súbor neexistuje grep: /lib/modules/2.6.12-12mdk/build//include/linux/autoconf.h: Adresár alebo s úbor neexistuje find: /lib/modules/2.6.12-12mdk/build/: Adresár alebo súbor neexistuje make -C /lib/modules/2.6.12-12mdk/build M=/home/private/Desktop/ieee80211-1.2.15 modules make: *** /lib/modules/2.6.12-12mdk/build: Adresár alebo súbor neexistuje. Stop . make: *** [modules] Error 2 ... tym padom sa nemozem dostat ani k instalacii ipw2200 ... ... moze to byt tym, ze mam Mandrivu FREE?? ... co s tym??
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: wifi a notebook pod li 31.08.2006 | 22:34
                  WlaSaTy   Návštevník
                  symbolicky link /lib/modules/2.6.12-12mdk/build by mal ukazovat na /usr/src/linux-2.6.12-12mdk co znaci ze by si mal mat nainstalovane baliky kernel-headers a kernel-source ci jako sa to teraz vola a samozrejme tej verzie ako mas nainstalovany kernel. ale jedno mi nie je jasne, naco sa snazis vytvorit tie ovladace ktore mozes aj nainstalovat. bez firmware ti ta karta ajtak nepojde. no, ale co sa budem opakovat. asi to nema vyznam.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: wifi a notebook po 01.09.2006 | 21:30
                    Private   Návštevník
                    sory ze to musis taqto vysvetlovat,ale ja sa fakt do tohto vúl ... ja mam aj firmware,ale ked ho chcem nainstalovat tak si pyta toto :( ... ok, taq bezohladu na to, co som robil ... ako by som to proste rozchodil??
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: wifi a noteboo 02.09.2006 | 14:25
                      WlaSaTy   Návštevník
                      sice neviem co si pyta a ani nepises kde mas ten firmware, ale nevadi. skus ho nainstalovat do toho adresara kde ma byt.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: wifi a not 04.09.2006 | 01:30
                        private   Návštevník
                        zdravim, dako som to rozchodil cez windowsacky ovladac, ale vzdycky ked zapnem wifi pod linux tak mi cley linux zamrzne, momentalne sa uz pod normalnym rezimom ani neda dostat... pise mi takuto hlasku: spusta sa rozhranie wlan0: unable to handle kernel NULL pointer dereference at virtual adress 000000076 co s tym?
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: wifi a 04.09.2006 | 11:56
                          WlaSaTy   Návštevník
                          nastartuj si linux do single user rezimu, zrus to rozhranie a hlavne si skus nahrat ten firmware a pouzi linuxove ovladace. to by malo mat lepsi ucinok, predsa len linux nie je windows aj ked dokaze pouzit aj windowsacke ovladace. obcas.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: wi 06.09.2006 | 02:37
                            Private   Návštevník
                            ...sice ani sam poriadne neviem ako,ale dako som to rozchodil ... vdakaaaa :)))))
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 06.09.2006 | 03:03
                              WlaSaTy   Návštevník
                              nemusis sa priznat, vsetci to vieme. trochu google, kvapka rosy a tri krat zaktuzit vrbovou palickou.