ako nainstalovat ati grafiku v suse 10.1 ...

Sekcia: Hardware a Drivery 08.09.2006 | 12:23
Avatar gabo   Používateľ
mam ati x700 256Mb a neviem si dat rady v suse 10.1.. ja viem ze vsade je toho plno ako instalovat ale uz som skusal vsetko mozne a neviem sa pohnut... idem normalne podla navodu... stiahol som si ovladace z ati.com pre linux "ati-driver-installer-8.28.8.run" 1. som prihlaseny v konzole ako root 2. chmod u+x ati-driver-installer-8.28.8.run 3. ./ati-driver-installer-8.28.8.run --buildpkg SuSE/SUSE101-IA32 a tu mi vypise: Creating directory fglrx-install Verifying archive integrity... All good. Uncompressing ATI Proprietary Linux Driver-8.28.8..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... ================================================== ATI Technologies Linux Driver Installer/Packager ================================================== Generating package: SuSE/SUSE101-IA32 /tmp/ati.Wi4423 cp: missing destination file operand after `/home/user/download' Více informací získáte příkazem `cp --help'. basename: missing operand Více informací získáte příkazem `basename --help'. Package /home/user/download/ has been successfully generated Removing temporary directory: fglrx-install takze podla navodu by mal nasledovat krok: rpm -Uhv fglrx_6_9_0_SUSE101-8.28.8-1.i386.rpm --ale toto uz nefunguje lebo takyto balik .rpm nikde neviem najst.... ja viem ze som asi debil ale PROSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM pomozte DIK
    • Re: ako nainstalovat ati grafiku v suse 10.1 ... 01.09.2006 | 13:23
      f0f0   Návštevník
      myslim, ze som to videl niekde na suseportal.cz skus pohladat, bol tam o tom clanok (navod)
      • Re: Re: ako nainstalovat ati grafiku v suse 10.1 . 01.09.2006 | 16:37
        Avatar gabo   Používateľ
        uz som sa potesil ale nejde mi stiahnut baliky.. ( vypisuje to ze: Err: 3:Package x11-video-fglrx-8.26.18-2 fails integrity check. Do you want to retry downloading it, or abort installation? precoooooooooooooo???
        • Re: Re: Re: ako nainstalovat ati grafiku v suse 10 06.09.2006 | 21:24
          Sino   Návštevník
          ja mam tiez podobny problem. balicek x11-video-fglrx-8.26.18-2 sa mi neda stiahnut ak by mi niekto s tym vedel pomoct, prosim napiste ako. dik
    • Re: ako nainstalovat ati grafiku v suse 10.1 ... 07.09.2006 | 19:10
      Petr   Návštevník
      Jestli jsi postupoval takhle, tak to nepůjde. Nejdřív musíš doinstalovat kernel-source, make a gcc - to je přímo v YASTu. Více na http://linux.wordpress.com/2005/10/11/suse-100-ati-drivers-installation
    • Re: ako nainstalovat ati grafiku v suse 10.1 ... 07.09.2006 | 19:38
      laco   Návštevník
      http://suseportal.cz/jak_jednodu_e_instalovat_ovladace_ati
      • Re: Re: ako nainstalovat ati grafiku v suse 10.1 . 08.09.2006 | 12:23
        Gabo   Návštevník
        postupoval som podla tejto stranky a vyhadzuje mi stale hlasku: Package x11-video-fglrx-8.26.18-2 fails integrity check. Do you want to retry downloading it, or abort installation? neviete mi poradit kde moze byt chyba? DIK