Co bezi na 8167 ?

Sekcia: Konfigurácia 09.09.2006 | 02:20
Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
Ahojte! Niekto sa mi stale snazi pripojit na comp na porte 8167 a pouziva protokol UDP. Zrejme si meni aj IP. Firestarter mi vsak nevypise aka sluzba bezi na danom porte. Neviete to vy? Pokusy o pripojenie su caste cca. kazde 3 minuty dlzke 40 - 300. Ochrani ma firestarter pred prienikom? Firestarteru som ponechal defaultne nastavenia. Mam Ubuntu BB a utoky su zrejme z lok.siete. Za vsetky rady vopred dakujem.
    • Re: Co bezi na 8167 ? 01.09.2006 | 16:36
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Z googla som vycital, ze tam bezi nieco ako test rychlosti siete, takze je mozne, ze to robi tvoj provider :).
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Co bezi na 8167 ? 01.09.2006 | 16:47
        Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
        Vdaka. Hned si to overim.
        • Re: Re: Re: Co bezi na 8167 ? 09.09.2006 | 01:23
          Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
          Zavolal som providerovi. Tvaril sa ze oni ziadne testy rychlosti siete nerobia ani nic ostatne na tomto porte. Ked som mu dal IP kompu odkial to ide - podla firestartera, zistil ze ten clovek ma kopec otvorenych pripojeni. Moze sa jednat o pokus nejakeho shareingoveho programu typu aMule nadviazat spojenie? Sam som mal nainstalovane aMule. V case pokusov o pripojenie vsak nebolo spustene. Zaujima ma o co vlastne islo.
          • Re: Re: Re: Re: Co bezi na 8167 ? 09.09.2006 | 02:00
            WlaSaTy   Návštevník
            port je len cislo sluzby a je jedno na co sa pouzije. vo svete existuju iba odporucania aby napriklad ssh bezalo na 22 (teda ftp-data). takze pokial ti firewal zachytil podozrivu akciu a pokusil sa zabranit moznosti zneuzitia, tak si splnil svoju pracu. ale tvoju otazku nechapem. tu u nas na konci mesta, na vypadovke pri jazere stavaju slecny pri ceste. minule som isiel okolo a videl som tam 80 rocnu babicku tahat vozik, znamena to ze je aj ona prostitutkou a svoje naradie ma v tom voziku? ps: nastat mohlo hocico. bud je niekto na okoli zavireny a ten port pouziva dany virus na komunikaciu, alebo ako si pisal, tak sa s tym portom dorozumieva nejaky ten p2p klient. a ze som uviedol priklady tcp sluzieb pri diskusii o udp? no a co.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Co bezi na 8167 ? 09.09.2006 | 02:20
              Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
              Uznavam, ze mnou napisany text vyznieva paranoidne. Na kompe sa vsak predtym udialo zopar zvlastnych veci a tak patram po pricine. Metaforu s babickou a prostitutkami som asi nepochopil. 80-rocna babicka ma byt port 80 na ktorom komunikuje http a z ktoreho nic nehrozi? Vdaka za reakciu.