Mandrake 10.1 a wireless internet

Sekcia: Hardware a Drivery 23.09.2006 | 18:00
Martin London   Návštevník
Zdravim Vie mi niekto pomoct s nastavenim bezdrotoveho internetu v Mandrakelinuxe 10.1? Mam Safecom wireless modem/router a Safecom wireless PCI kartu 802.11g. Linux ju detekuje v spravci hardware ako: WLAN DEV TNETW1130(ACX111). Linux bol povodne naistalovany v case, ked som pouzival klasicky LAN a vsetko islo fajn. Potom som zacal pouzivat tuto wireless kartu pod WIN XP a samozrejme internet prestal fungovat. Podotykam, modem som nastavil tak, aby sa dal pouzivat aj pod inym systemom ako je Windows. Skusal som tento postup (Linux mi ponukol tieto moznosti: 1. Nove pripojenie 2. Pripojenie mikrovlnnym spojom 3.Manualne nacitanie ovladaca objavi sa list s ovladacmi, no nech vyberiem cokolvek, vzdy ma to vrati naspat k bodu 3. Vdaka za pripadnu pomoc.
    • Re: Mandrake 10.1 a wireless internet 02.09.2006 | 14:29
      WlaSaTy   Návštevník
      v zasade mas niekolko moznosti: 1) dat upgrade systemu vratane jadra a dufat ze ovladac bol uz zahrnuty do distribucie 2) pouzit novsie jadro (vanilla) ktore je vzdy mladsie ako distribucne 3) nainstalovat ovladace tretej strany 4) pouzit windos ovladace k tej trojke, predpokladam ze si uz pouzil google, odkaz http://acx100.sourceforge.net/ bol na prvej strane.
      • Re: Re: Mandrake 10.1 a wireless internet 02.09.2006 | 20:19
        skywaker   Návštevník
        najlepsi sposob ako mat mikrovlne spojenie je mat externe WiFi (wifi router) napojene do obycajnej sietovky
        • Re: Re: Re: Mandrake 10.1 a wireless internet 02.09.2006 | 21:09
          WlaSaTy   Návštevník
          jediny sposob vyuzitia hardware je kupa podporovaneho hardware, tam patri aj router :-) toto nie je os/platform specific a tym padom sa to vztahuje na vsetky operacne systemy. --- predsa si clovek k win95 nekupi usb modem, to nejde dokopy. ale to bol len blby priklad.
    • Re: Mandrake 10.1 a wireless internet 03.09.2006 | 01:14
      ops   Návštevník
      mozno ta to troska urazi ale taky stary linux. objednaj si aspon minimalne mandrivu 2005. v nejkakom internetovom obchode. alebo od kamosa .
      • Re: Re: Mandrake 10.1 a wireless internet 03.09.2006 | 14:48
        Martin London   Návštevník
        nemam sa preco urazit, no taky Windows XP je predsa este starsi.
        • Re: Re: Re: Mandrake 10.1 a wireless internet 03.09.2006 | 16:13
          WlaSaTy   Návštevník
          to je sice pravda, ale vyrobca vacsinou podporuje wirXP a tym padom su ovladace pre dany kus zeleza dodane na instalacnom CD. pri linuxe je treba obcas tiez nainstalovat ovladace, ci uz od vyrobcu alebo od tretej strany. takze, chces ich nainstalovat?
          • Re: Re: Re: Re: Mandrake 10.1 a wireless internet 13.09.2006 | 01:29
            Martin London   Návštevník
            hlavne chcem rozbehat internet pod tymto systemom, no som zaciatocnik, co sa tyka tychto veci, hoci s Linuxom viem ako tak robit... mozno by sa oplatilo kontaktovat vyrobcu Safecom a poziadat ich o informacie o driveroch pre Linux
          • Re: Re: Re: Re: Mandrake 10.1 a wireless internet 13.09.2006 | 20:27
            Uramesho   Návštevník
            Ak je to este aktualne: mal som ten isty problem: rozchodis to cez ndiswrapper: teda pouzijes windows ovladace: pripony *.inf: Odporucam Mandrivu 2006 tam som to rozchodil bez problemov: nebolo nutne ziadne prikazy. U.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Mandrake 10.1 a wireless inter 21.09.2006 | 23:55
              Martin London   Návštevník
              vdaka, mozes mi dat nejake blizssie info o ndiswrapper. ako na to?
              • Re: Re: 23.09.2006 | 18:00
                ferjo   Návštevník
                Ndiswrapper je sucast novsich distribucii, neviem ci je aj v tej verzii Mandriva co mas. Pokial je, tak navod najdes velmi lahko ked prehladas toto forum alebo napr. forum na abclinuxu.cz