kompilacia jadra

Sekcia: Konfigurácia 03.09.2006 | 17:32
karl   Návštevník
zdravim.chcem si skompilovat moje jadro.ale nastaveni je hrozne vela a ta napoveda k niektorym neni bohvie co.Nexistuje neaky zhruba navrh co tam treba a co nie?nic som nenasiel.Inak snazim sa to kompilovat na server,tak nech je to aj trocha bezpecne,gsecurity uz mam nastavene :) ale ten zvysok...
    • Re: kompilacia jadra 02.09.2006 | 02:56
      Avatar chembro   Používateľ
      Ja by som zacal takto:
      do konzoly napisat:
      cat /proc/cpuinfo
      lspci -v
      ... a podla toho co ti vypise uz budes vediet co treba a co nie, pripadne podla hw konfiguracie servera si mozes vyhladat cez google odporucania k danemu hw
      • Re: Re: kompilacia jadra 02.09.2006 | 03:05
        Stano   Návštevník
        akum prikazom mi vypise zakledne info o hardveri (cpu, ram, hdd...) ?
        • Re: Re: Re: kompilacia jadra 02.09.2006 | 14:21
          WlaSaTy   Návštevník
          predpokladam ze si uz vyskusal spomenuty prikaz: cat /proc/cpuinfo a k nim pridam dalsie tri: free a fdisk -i a cat /procpartitions.
      • Re: Re: kompilacia jadra 02.09.2006 | 10:59
        karol   Návštevník
        to ja viem toto,to je prve co som urobil :) ale ja som skor myslel ine veci..tam je toho strasne vela vtom menu.Myslim ci niexistuje nieco ako popis k jednotlivym kapitolam configuracie s popisom najdolezitejsich volieb.Vies no chcel by som tam mat co najmenej vtom jadre ale aby fungovalo a bolo bezpecne.Som ale skromny co?:D
        • Re: Re: Re: kompilacia jadra 02.09.2006 | 14:24
          WlaSaTy   Návštevník
          popis k jednotlivym kapitolam konfiguracie je uz davno. ak das make (nejaky)config tak je vsade jedno tlacitko (help). alebo chces radsej nejaky clanok? uz ich vyslo strasne vela a v roznych jazykoch.
          • Re: Re: Re: Re: kompilacia jadra 03.09.2006 | 01:09
            karol   Návštevník
            no to ja viem ze je tam tlacitko help,ale ja niesom ziaden linux guru a to sa ani neda u kazdej funkcie citat help.Kolko krat ani nerozumiem poriadne o com je ec vtom helpe.A niektore funkcie ani nemaju help.Skor neaky clanok,ebook co mi popise co nesmie chybat v niektorych kapitolach.Hladal som na nete nieco zaujmave ale vacsinou len clanky ako skompilovat,ale nie ako konfigurovat...ak mas neaky fajn clanok hod link pls..
            • Re: Re: Re: Re: Re: kompilacia jadra 03.09.2006 | 01:22
              WlaSaTy   Návštevník
              keby sa _nedal u kazdej funkcie citat help, tak si namahu na jeho napisanie odpustia. je pravda ze zopar poloziek nema help, ale jedna sa o zanedbatelne percento. ten popis sa da ajtak zovseobecnit na hardware, takze nemusis byt ziaden linux guru, staci ak budes mat zakladne informacie o hardware a zdravy rozum. nejakych fajn clankov vyslo strasne vela. google: kernel compilation kompilacia linuxu kompilace linuxu
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: kompilacia jadra 03.09.2006 | 17:32
                karol   Návštevník
                no hento som zadaval do googlu ako prve :) Ale vzdy to naslo iba clanky ako make bzImage,make modules a make modules_install.Ale ja som myslel nieco co sa zaobera priamo konfiguraciuo.Inak nasiel som celkom dobry video navod,dokonca v CZ ,ktory vysvetluje najdolizitejsie moznosti. http://avc.sh.cvut.cz/archiv/index.php?id=1041&rid=212&offset=0&select=0 inak uz som si konecne na 4 pokus skompiloval jadro s co najmenej vecami a grsec.Ale este to neak vytunim :)