problem s fsck a udev

Sekcia: Konfigurácia 03.09.2006 | 18:57
Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
Ahoj. Pisem si vlastny skript /etc/rc.d/rc.sysinit a narazil som na problem ktory neviem vyriesit. Ide o toto. Pouzivam udev a pri starte chcem kontrolova pomocou fsck root filesystem. Pri starte je root filesystem najprv readonly a vtedy sa ma spustit fsck. V /dev ale nic nieje lebo aj keby som pred fsck spustil udev tak sa ziadne zariadenia nevytvoria rebo root fs je read-only. Fsck potom hlasi ze /dev/hda9 (to je moj root) neexistuje. Neviete co s tym? Zatial som to zporavil takto: - primontujem root readwrite - udevstart - remontujem readonly - spustim fsck - remontujem readwrite Ale zda sa mi to ako blbost. Neda sa to poriesit nejak normalne? dvh
    • Re: problem s fsck a udev 02.09.2006 | 14:17
      WlaSaTy   Návštevník
      moznosti je viacej. pouzit staticky dev ktory sa nezvykne pouzivat uz velmi davno, pouzit devfs ktory je v dnesnej dobe sysfs zbytocny alebo si pripojit /dev ako tmpfs. ale live distro pouziva vacsinou initrd ktory je v ramdisku, takze zapis don neovplyvni konzistenciu hdd.
    • Re: problem s fsck a udev 03.09.2006 | 18:23
      Martin   Návštevník
      Alebo take menej ciste riesenie by bolo mat subor zariadenia pre disk vytvoreny stale na disku, aby bol este pred pripojenim tmpfs a spustenim udev dostupny.
      • Re: Re: problem s fsck a udev 03.09.2006 | 18:57
        WlaSaTy   Návštevník
        preco menej ciste? staticky /dev sa uspesne pouzival vela rokov a v niektorych veciach ostane neprekonatelny.