Rozlíšenie prihlasovacieho okna

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.09.2006 | 23:21
Vlado   Návštevník
Pri zmene prihlasovacieho okna /to,kde sa zadáva meno a heslo/ v Ubuntu 6.06 došlo aj ku zmene jeho rozlíšenia.Teraz je okno väčšie a objavujú sa na ňom miesta s iným oddtieňom,ktoré sa dajú odstrániť kurzorom myši /ako keď sa tabuľa v škole utiera špongiou/.Vie mi prosím niekto poradiť,ako to opraviť?
    • Re: Rozlíšenie prihlasovacieho okna 03.09.2006 | 11:16
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      neviem velmi ako to napravit, ale da sa cele prihlasovacie okno zmenit. mas ubuntu a predpokladam gnome... takze skus dat ine GDM. niekolko peknych je tu na linuxos - v lavom menu
    • Re: Rozlíšenie prihlasovacieho okna 03.09.2006 | 11:17
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      prihlasovacie okno sa da navyse uplne zrusit. nebudes teda musiet zadavat meno a heslo
      • Re: Re: RozlĂ­ĹĄenie prihlasovacieho okna 03.09.2006 | 12:07
        Vlado   Návštevník
        Nezáleží na motíve,ale na tom,ako sa prajavuje /rozlíšenie a i.../.Tie prejavy sú rovnaké pri akomkoľvek motíve z ponuky "voľby prihlasovacej obrazovky".
        • Re: Re: Re: RozlĂ­ĹĄenie prihlasovacieho okna 03.09.2006 | 12:13
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ake rozlisenie pouzivas?
          • prihlasovacie okno 03.09.2006 | 12:25
            Vlado   Návštevník
            Rozlíšenie po prihlásení do systému je ok /1024x768/.To "iné"rozlíšenie sa prejaví len v prihlasovacom okne.Skúsil som aj jedno z tej ponuky vľavo,ale je to rovnaké.
            • Re: prihlasovacie okno 03.09.2006 | 12:27
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              hmmm... pouzivas ubuntu v domacnosti? alebo jednoducho pouzivas ho sam? dalo by sa totiz nastavit aby si nemusel davat meno a heslo... tak ze ci by Ti to vyhovovalo
              • Re: Re: prihlasovacie okno 03.09.2006 | 12:38
                Vlado   Návštevník
                Používam ho sám.Ono to nepredstavuje až taký problém.Do systému sa prihlásim.Zaujímalo ma len to,ako jednoduchou zmenou motívu prihlasovacieho okna sa to tak rozhasilo.Keďže v tom Ubuntu ešte stále hľadám sever,tak to zatiaľ nechám tak...
                • Re: Re: Re: prihlasovacie okno 03.09.2006 | 12:41
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  a potom to robi aj v inych motivoch? mozno je len ten jeden chybny/nekompatibilny.
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Re: Re: Re: prihlasovacie okno 03.09.2006 | 12:53
                    Vlado   Návštevník
                    Vo všetkých,ktoré boli v ponuke \"voľby prihlasovacej obrazovky\" a aj v motíve,ktorý som stiahol z ponuky na tejto stránke.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: prihlasovacie okno 03.09.2006 | 13:16
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      a skusal si bez motivu?
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: prihlasovacie okno 03.09.2006 | 16:52
                        Vlado   Návštevník
                        Problém som "poriešil" tak, že som povolil automatické prihlásenie.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: prihlasovacie okno 03.09.2006 | 23:21
                          Vlado   Návštevník
                          http://www.abclinuxu.cz/faq/boot/jak-zmenit-rozliseni-pri-bootu#vesa-tabulka-hodnot - tu o tom je niečo,ale pre mňa zataľ moc zložité.