modem-t-mobile-ubuntu

Sekcia: Hardware a Drivery 25.10.2006 | 20:11
rednax   Návštevník
ahojte. mám "rýchli internet" od t-mobile a nejde mi pod ubuntu modem. nenašiel som nikde návod ako to spojazdniť. nevie niekto ako na to? vdaka.
    • Re: modem-t-mobile-ubuntu 04.09.2006 | 00:50
      kizman   Návštevník
      jak mas na pocitaci sietove pripojenie, tak to pripoj cez ten druhy kabel. ak ti to aj tak nejde, tak si mozno musis aktivovat sietove pripojenie cez spravu, sietove pripojenia.....nemam to tu poruke, ale hadam si to dobre pamatam
      • Re: Re: modem-t-mobile-ubuntu 04.09.2006 | 00:59
        rednax   Návštevník
        nerozumiem. wifi mam vypnute, sietovka ma eth0 DHCP nastavene. a prehliadac nejde.
    • Re: modem-t-mobile-ubuntu 19.09.2006 | 20:49
      Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
      na cd-cku su dodavane ovladace aj s navodom ... lenze iba ku jadru 2.4.x inak -> http://www.pwc.sk/oss/flarion inak treba mat vanilla jadro, z distribucnym jadrom napr. fedory to nejde rozbehat
    • Re: modem-t-mobile-ubuntu 20.09.2006 | 10:14
      Jaro   Návštevník
      Ak detekuje sietovku, tak by nemal byt problem prepojit so sietovym kablom, staci prepojit a nechat tak. S USB budes mozes mat problemy.
      • Re: Re: modem-t-mobile-ubuntu 20.09.2006 | 10:37
        Majo   Návštevník
        Aky mas modem?Na vigor318 skus www.vigor318.ic.cz alebo ked sa jedna o vigor router 2600VGST.Mam viac PC v siety tak som si nadstavil ip siete 192.168.1.1 maska 255.255.255.0 brana 192.168.1.1 a dns 192.168.1.1...A ide to perfekt
        • Re: Re: Re: modem-t-mobile-ubuntu 24.09.2006 | 21:51
          rednax   Návštevník
          veď práve aj ja som si dúfal, že to pôjde cez sieťový kábel bez problémov. ale nejde to. možno stačí niečo len nastaviť. ale som lama takže s tým mám problém.
          • Re: Re: Re: Re: modem-t-mobile-ubuntu 24.09.2006 | 23:06
            WlaSaTy   Návštevník
            ahoj, predpokladam ze sem si sa pozrel uz pred niekolkymi dnami. http://www.pwc.sk/oss/flarion
            • Re: Re: Re: Re: Re: modem-t-mobile-ubuntu 25.09.2006 | 13:15
              rednax   Návštevník
              pozeral som to ale to je na pci kartu a nie na modem. ale diky. pisal som aj do t-mobilu. volali mi ze su zatial ovladace len pre red hat 9. takze fakt neviem co ako. (lama)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: modem-t-mobile-ubuntu 25.09.2006 | 13:35
                WlaSaTy   Návštevník
                a aku kartu to teda mas? ps.: We make no assumptions about the card to be configured: we use just the information available in the CIS. In an ideal world, this would work for any PCMCIA card, but it requires a complete and accurate CIS. In practice, a driver usually "knows" most of these things without consulting the CIS, and most client drivers will only use the CIS to fill in implementation-defined details.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: modem-t-mobile-ubuntu 27.09.2006 | 13:45
                  rednax   Návštevník
                  ja mam toto http://www.t-mobile.sk/sk/!pages.get?id=128603&follow=%3F1033&partner=c1
    • Re: modem-t-mobile-ubuntu 01.10.2006 | 14:09
      garcia   Návštevník
      tento isty problem mam aj ja... mam stolovy Flarion modem a cez Sietove pripojenie vobec nefunguje.. skusal som to rozbehat pod viacerymi distro ale ani na jednom nechcel fungovat,
      • Re: Re: modem-t-mobile-ubuntu 08.10.2006 | 01:01
        szp   Návštevník
        na distru vobec nezáleží musí to všde fungovať cez dhcp,vyskúšaj vymeniť sieťový kábel(musí to byť patch kábel-to znamená, že zapojenie naoboch konektoroch rovnaké), a skontroluj firewall nastavenia
        • Re: Re: Re: modem-t-mobile-ubuntu 22.10.2006 | 19:30
          hacker666   Návštevník
          pocujte a na tejto stranke:http://www.vigor318.ic.cz/Ubuntu/index.html treba stiahnut subor Flex -2.5.31,ale to mi tam vyjde kopa suborov.a neviem ktory stiahnut.pomozete?
          • Re: Re: Re: Re: modem-t-mobile-ubuntu 24.10.2006 | 21:34
            Jozefi   Návštevník
            Chlapi mate docinenia zasa s win modemom. V celku mate dve moznosti: 1. Hladat ovl. a skripty pre tento modem 2. Alebo pockat, kym tie ovladace niekto nevymysli Je to politika T-Mobile a T-Com. Podporovat len produkty pre windows. Uvediem priklad od spolocnosti T-COM: Modem microcom AD2622 bez vlastneho procesoru a pamate cena u Microcom 1499SKK/kus T-Com ho zoberie za 499SKK/kus v mnozstve 10tis.kusov Zakaznikovi ho preda za 1SKK v akcii, 2900SKK mimo akcie a v pripade porusenia zmluvnej viazanosti nauctuje zakaznikovi 4000SKK za tento modem.(vyhodny bussiness nie?) Kde router microcom AD2636 s jednym ETH portom s vlastnym procesorom a pamatou cena u Microcom 1799SKK/kus pre T-Com by bola cena 799SKK/kus A to je pre nich nevyhodne :-( nemozu si dat velku prirazku a zakaznik nieje zavysli od siete dalsich produktov ktore ponuka T-Com (napr.PANDA ANTIVIRUS vrele nedoporucujem) kedze (ako my) migruje na linux alebo MAC Takze tak :-)
    • Re: modem-t-mobile-ubuntu 25.10.2006 | 01:49
      katnel   Návštevník
      mam stolovy flarion od t-mobilu. zasunul som kabel do sietovej karty, pustil dhcp a za 10s som nemal so riesit, slape to v poriadku uz asi pol roka ... zenwalk, auto nastavenie siete cez networkcongig .. preboha, snad to niekto neskusa cez usb??
      • Re: Re: modem-t-mobile-ubuntu 25.10.2006 | 10:02
        luzr   Návštevník
        Ludia su rozni :) Mne to ficalo aj na DOSe o linuxe sa snad ani netreba zmienovat.. Pichnut sietovy kabel do modemu pichnut kabel do kompu.. Moze to niekto nezvladnut?
        • Re: Re: Re: modem-t-mobile-ubuntu 25.10.2006 | 19:46
          katnel   Návštevník
          no, asi moze :-) pocitace byvaju zakerne :-), obcas som maturoval nad banalitami aj ja :-D
    • Re: modem-t-mobile-ubuntu 25.10.2006 | 13:50
      cdman   Návštevník
      no ja tiez nemam najmensi problem, Eternetom som ho napojil zamerne, pretoze cez USB to tyzden zamrzalo. Namiesto DHCP som ale nastavil inak, kedze modem je pripojeny k serveru a az ten rozdeluje net medzi klientov. Takto som instaloval 3 serveri+modemy a ide to OK. Interna adresa na kontrolu/nastavenie modemu je: 172.30.30.128 -tato adresa sa nemeni. Druhu internu adresu som zistoval takto: Raz som ho pustil modem ako DHCP a pripojil k Win PC a zistil aku ma internu IP adresu, napr. 192.168.10.44 - a potom som prvej sietovke v kubuntu 6.06 pridelil IP na zaklade zisteneho stavu, teda napr. 192.168.10.45. Este som prestavil IP forwarding a nastavil druhu sietovku na kubuntu serveri. Teda teraz to vyzera takto: Modem: 192.168.10.44 - to je iba priklad, ty mas inu IP IP1 kubuntu: 192.168.10.45 - priklad IP2 kubutnu: 192.168.0.1 - priklad internej siete DNS1: 194.154.230.66 - to je DNS od tmobilu pouzivane modemom, natvrdo som to nastavil na kubuntu serveri S tymto som objavil bug - kubuntu niekedy pri prvej instalacii /testoval som 8 PC, nezapisalo u 2 PC/ zahadne nezapise resolv.conf a musi sa potom manualne editovat a pridat DNS.
      • Re: Re: modem-t-mobile-ubuntu 25.10.2006 | 17:05
        Avatar hacker666 kubuntu 6.10  Používateľ
        ja mam vigor 318,idem podla postupu na www.vigor318.ic.cz,ale niektore subory mi nechce citat alebo nieco take.neviete nejaky iny postup pre pripojenie?
        • Re: Re: Re: modem-t-mobile-ubuntu 25.10.2006 | 19:59
          Jozefi   Návštevník
          Ale CHLAPI prepájajte to cez LAN a pôjde to. Ešte raz Ale CHLAPI prepájajte to cez LAN a pôjde to. A posledný krát Ale CHLAPI prepájajte to cez LAN a pôjde to. Cez usb a WIN sa to dá veľmi ľahko nakonfigurovať, ale nie cez LINx. Tam to konfiguruješ cez LAN a veľmi pracne :-P
      • Re: Re: modem-t-mobile-ubuntu 25.10.2006 | 20:11
        Jozefi   Návštevník
        A ešte jeden detail :-P Je veľký rozdiel medzi zariadením ROUTER a MODEM Router je konfigurovateľný (u nových)väčšinou cez web rozhranie (sú routre, konfigurovateľné cez USB,len pre WIN je to veľmi ľahká konfigurácia cez programček od výrobcu, preto používam aj WIN) a nieje závislý na Operačnom Systéme (daľej OS)Je to viacportové zariadenie napr. 4xLAN+1xUSB+1WAN Modem je zariadenie prepojené priamo na PC napríklad cez USB. Je to jednoportové zariadenie zväčša závislé na OS. To hlavne z dôvodu, že winmodemy používajú zdieľané prostriedky priamo z Vášho PC(napr.CPU+RAM) Je konfigurovateľné len cez ten port. Napr. 1xUSB+1xWAN Takze tak :-)