stiahnut cedega

Sekcia: Ostatné 03.12.2006 | 17:42
milos   Návštevník
ako treba stiahnut cedega mam linux a som s toho uz blazon.
    • Re: stiahnut cedega 05.09.2006 | 14:33
      Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
      Cedega je plateny program pokial viem.. Da sa stiahnut cez CVS a potom si ju musis sam skompilovat.. Viac info -> posli mi mail abo napis na ICQ...
      301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
      • Re: Re: stiahnut cedega 30.11.2006 | 13:22
        class   Návštevník
        prosim hodte tu niketo link na stiahnutie cedega pod linuxom ma byt vsetko free ;)
      • Re: stiahnut cedega 10.05.2007 | 17:07
        Matthew   Návštevník
        Neviem ako si do toho mam dat hry takze mi to je uplne na nic::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
    • Re: stiahnut cedega 06.09.2006 | 10:43
      Avatar thinos Mandriva / fluxbox /  Používateľ
      --ZMAZANE--WAREZ--
      • Re: Re: stiahnut cedega 06.09.2006 | 12:08
        m0d0r   Návštevník
        nech si myslis kto chce co chce ale tento link treba zmazat. Kto si to vie zohnat nech si to zozenie. Iny nech si to kupi. Ale tu to podla mna nema co robit
        • Re: Re: Re: stiahnut cedega 06.09.2006 | 13:55
          hh   Návštevník
          Warez v Linuxe :). No nevadi ved tu firmu nezabije vyuzivanie softu o jedneho viac.
          • Re: Re: Re: Re: stiahnut cedega 07.09.2006 | 20:14
            WlaSaTy   Návštevník
            zaujimavy nazor, ale ak ho adaptuje 90% uzivatelov tak firma pojde do kytek. a potom sa mozeme divit ze je tak malo hier pod linux na PC.
        • Re: Re: Re: stiahnut cedega 20.11.2006 | 15:02
          REONxsp   Návštevník
          Pokial viem, zdrojove kody na CEDEGU sa daju stiahnut legalne zadarmo s urcitymi obmedzeniami a samozrejme bez podpory zo strany Transgamingu. V tomto pripade urcite nejde o WAREZ.
          • Re: Re: Re: Re: stiahnut cedega 23.11.2006 | 19:46
            Avatar hacker666 kubuntu 6.10  Používateľ
            sak si to stiahni cez torrent
          • Re: Re: Re: Re: stiahnut cedega 23.11.2006 | 20:21
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            lenze ten clovek tam dal link na stiahnute binarnej formy, co je WAREZ.
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Re: Re: Re: Re: stiahnut cedega 23.11.2006 | 20:55
              WlaSaTy   Návštevník
              binarna forma moze mat dve podoby: prekompilat volne dostupnych zdrojakov co je porusenie licencie plna verzia _nezakupeneho_ baliku a to uz je warez. mech sa na mna nikto nehneva, ale furt ludia vyplakavaju ze je na linuxe malo (novych) hier. pokial ty isty ludia neprilozia ruku k dielu a neotestuju pre transgaming vyvojarsku verziu cedegy, tak to aj tak ostane. a navyse sa to moze aj zhorsit.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: stiahnut cedega 24.11.2006 | 12:52
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: stiahnut cedega 24.11.2006 | 13:52
                  WlaSaTy   Návštevník
                  zradenie uzivatelov linuxu su prilis silne slova, jednalo sa o produkt ku ktoremu sa zacala rozsirovat podpora pre dalsi unix like system (MAC OS X ktory je BSD based) na platforme zvanej wintel. ak ma dana firma prostriedky aby rozsirila pokrytie trhu, tak jej to zakazovat nemozeme. druha vec je ze uzivatelia MACov (najme tych intelovych co boli vtedy pekelne drahe) jej prinesu tak isto peniaze ktore sa budu vyuzivat na dany produkt. ina vec by bola, keby zabalila podporu linuxu a odmietla ju poskytovat platiacim zakaznikom ktory si ju predplatili, to sa vsak nestalo. ale vlastny nazor si moze urobit kazdy ...
    • Re: stiahnut cedega 23.11.2006 | 23:59
      Dumaru   Návštevník
      Zopár ľudí s týmto príspevkom asi nahnevám, ale ortodoxné výroky typu chcem mať všetko OSS, nemám rád Warez jednoducho radšej prehliadam, môj pohľad je trochu iný. Plno užívateľov Linuxu predtým fandilo Windowsu, v ktorom mali cracknuté kvalitné programy, inak by jednoducho Windows nedržal po kope dlhšiu dobu (free alternatívy to nedosiahnu). Mám s tým skúsenosti preto, lebo opravujem Windows inštalačky niekoľko rokov a pár PC firiem poznám. A čo sa týka Cedegy, pri troche snahy sa dá stiahnuť z netu. Nemyslím, že 100% ľudí platiacich za Cedegu používa taký istý pomer licencovaných hier. Takže je to asi jedno.
      • Re: Re: stiahnut cedega 24.11.2006 | 11:27
        WlaSaTy   Návštevník
        vies, tu nie je otazka ci mat cisty system a bez warezu, tu je otazka ci bude este moznost od tej firmy nieco ukradnut ak ju nepodpori aspon niekto. aj ty musis z niecoho zit takze si vies dobre predstavit co by si jedol keby sa zo vsetkych tvojich klientov stali neplatici. ozaj, odkial si mal tu statistiku ktorou operujes ohladom pomeru kradnutych licencii? nebodaj opravujes windows instalacky niekolko rokov uzivatelom cedegy. a to ci free alternativy programov dokazu udrziavat windows pokope myslim patri do ineho fora.
        • Re: Re: Re: stiahnut cedega 24.11.2006 | 23:23
          Dumaru   Návštevník
          vies, tu nie je otazka ci mat cisty system a bez warezu, tu je otazka ci bude este moznost od tej firmy nieco ukradnut ak ju nepodpori aspon niekto nooo netvrdím že to nie je pravda ale to, že sa tu zbytočne veľa ľudí roztyľuje nad warezom,,, ozaj, odkial si mal tu statistiku ktorou operujes ohladom pomeru kradnutych licencii? nebodaj opravujes windows instalacky niekolko rokov uzivatelom cedegy. no to bol zaujímavý postreh, ale nepochopili sme sa,,, to ci free alternativy programov dokazu udrziavat windows pokope myslim patri do ineho fora tu ide o to, čo používali predchodci Linuxu predtým,,,
          • Re: Re: Re: Re: stiahnut cedega 24.11.2006 | 23:44
            WlaSaTy   Návštevník
            tu ide o to, čo používali predchodci Linuxu predtým pokial sa snazis naznacit ze kradnutie nehmotneho majetku alebo vysledku prace inych osob (aj pravnickych) je legalne, tak by ma zaujimalo ci dodrziavas aspon fyzikalne zakony.
            • Re: Re: Re: Re: Re: stiahnut cedega 25.11.2006 | 00:31
              Dumaru   Návštevník
              Tak už sme pri fyzikálnych zákonoch? Dúfam že nemáš problémy s gravitáciou a s pádmi. Si ma sa pobavil. Ale nie, vážne. Neospravedlňujem a nezastávam warez, jednoducho som chcel naznačiť, že sa niekedy zbytočne zveličuje. A niektorí sa nepozerajú popritom dozadu čo používali kedysi a robia sa svätými,,,
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: stiahnut cedega 25.11.2006 | 00:39
                Juraj   Návštevník
                Pokial budu win pouzivat warez, teda duchovne vlastnictvo, ktore ukradli komunite GNU/GPL a pod., niet sa co divit, ak zlodej nieco ukradne zlodejovi...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: stiahnut cedega 25.11.2006 | 10:02
                  tulenik   Návštevník
                  Warez in definition nie je "duchovne vlastnictvo, ktore ukradli komunite GNU/GPL"... in fact nehovori sa o "duchovnom", ale o "dusevnom" vlastnictve a tento pojem je min. z pohladu rimskeho prava (vacsina krajin EU) oproti anglosaskemu ponekud 'menej pevny' (nastastie). O tom co win prevzali z open source je dost tazke hovorit, predsa len je to relatively closed source (aj ked ludi, ktori maju ku zdrojakom win pristup - aj mimo M$ - nie je zrovna malo; v kazdom pripade dost na to, aby sa pripadne "neblahosti" o ktorych idu priam legendy prevalili) a okrem toho na vyvoj NT si M$ prelanaril ludi co robili na VMS, cim sa do NT automaticky dostal ... ako to nazvat ... almost-*nix pristup (VMS ani WinNT isteze NIE SU *nixy, ale iste podobne prvky v architekture najdeme). Dalsia vec je, ze uz z hladiska algoritmizacie kazdy problem ti napokon skonverguje do niekolkych optimalnych rieseni (pre konkretne pripady) alebo jedneho idealneho, takze v konecnom stadiu sa dopracuju k tomu istemu rieseniu vsade (pokial ho architektura OS umoznuje; ak ho neumoznuje, moze umoznovat riesenie ine, ktore nemusi byt horsie). Inak toto je aj vazny problem so SW patentami. John Yankee si nieco naprogramuje a patentuje. Vcelku nevyhnutne nezavisle na nom pride o den alebo 5 rokov na to iste Fero Haluska. Podla Yankeeovej predstavy by mu mal platit vypalne. To akoze preco? Uz som to niekolkokrat hovoril a budem to opakovat. Tie povedacky o odkukani ci okopirovani napr. GUI od Applu ci presnejsie Xeroxu su tiez len take stvrtopravdy. Cely koncept GUI stoji na napadoch pochadzajucich z akademickej obce snad uz 50. rokov (vtedy akurat nemali technicke prostriedky na realizaciu), ktorych zdrojom bola neergonomicka povaha commandline rozhrania a uvahy o tom, ako rozhranie urobit ergonomickym. A to je zadara pristupne vo vedeckej tlaci. (Je fakt ze v IT sfere sa velmi neoperuje tymito argumentami, IT legendy su skor o prvych komercnych implementaciach, co je dane momentalnym "komercnym pridychom" tejto oblasti.) A kedze vsetci ludia vyzeraju v podstate s istym rozptylom rovnako a maju zaprogramovane podobne manipulacne stereotypy, aj tie GUIcka sa nam napadne podobaju... to nie je kopcenim, ale tym, ze sme vsetci Homo sapiens.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: stiahnut cedega 25.11.2006 | 12:26
                  WlaSaTy   Návštevník
                  niiesom zastanca windows ale nie je mi jasne co windows ukradli Linuxu alebo inemu produktu chranenemu GNU/GPL. ano, mohli by sme sa bavit o poskodeni dobreho mena (kauza sco alebo nedavne balmerove prehlasenie), ale kraez vlastnictva pod GNU/GPL zatial nebola dokazana. zijeme v europe kde plati prezumpcia neviny a nie v amerike kde je to opacne. ked vidim reakcie uzivatelov typu "bez kradnutych nastrojov je windows neudrziavatelne" "kradnu vsetci tak budem .." "windows ukradol dusevne vlastnictvo" tak zacinam chapat preco pouziva Ballmer tieto iste slova ako bumerang. ps.: tiez mi vrta hlavou co znamenal ovladac linux.sys v NT 3.51, ale to uz asi nezistime aj keby nam to za to stalo.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: stiahnut cedega 25.11.2006 | 12:45
                    Dumaru   Návštevník
                    ked vidim reakcie uzivatelov typu "bez kradnutych nastrojov je windows neudrziavatelne" bohužiaľ je to tak,,, a plus nepoužiteľný,,,
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: stiahnut cede 25.11.2006 | 15:52
                      WlaSaTy   Návštevník
                      to nikoho neospravedlnuje pri kradezi. platforma windows je zalozena na tom, ze si k nej clovek musi dokupit strasne vela veci. freeware/opensource kancelarske baliky a doplnkove aplikacie na tom moc nevyriesia, udrzba systemu sa vo winblows vykonava systemovymi nastrojmi ktorych vyvoj a podpora stoji peniaze. ano, existovali aj ine platformy ktore dodavali tiez holy system ako napriklad OS/2 alebo prvopociatky BeOS, popripade QNX. takze by sme byt radi ze mame niekolko volne dostupnych plnohodnotnych systemov ako Linux, BSD a podobne ktore umoznuju plnohodnotnu pracu a najme stabilne prostredie. dokonca dane platformy umoznuju aj vyvoj hier a tym padom mame pre ne aj ich dost velky vyber. komu vsak ten vyber nestaci, ten si moze kludne dokupit produkty ktore uzna za vhodne.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: stiahnut 25.11.2006 | 16:42
                        Dumaru   Návštevník
                        Súhlasím s tebou, Windows je komercia. Okrem Cedegy, ktorú som aj tak vyhodil, mám okrem Windows inštalačiek na disku "čistý" Linux systém. A Cedega mi aj tak nespolupracuje s driverom grafiky v Dapperovi (v SuSE šla).
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: stiahn 25.11.2006 | 17:15
                          WlaSaTy   Návštevník
                          pohoda, ja tiez nepouzivam cisty linux, obcas si nakopnem masox :) na druhu stranu wine sa v poslednej dobe vylepsilo a podla recenzii ma v niektorych zalezitostiach lepsie vysledky.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: st 26.11.2006 | 00:34
                            Dumaru   Návštevník
                            Najhoršie na tom je, že Windows "emulátory" a ich funkčnosť závisí na garfickej karte, driveri a distre. Cedegu som používal k mojej spokojnosti v SuSE 10.0 a v Kubuntu 6.10, naopak v Ubuntu 6.06 si ani neškrtnú (ale kvôli tomu neopustím LTS). Cedega mi nespolupracuje s driverom grafiky čo som už spomínal a vo Wine mi nefachčí myš (asi problém so Synaptics a X11 nastavením). V Linuxe je kopec kvalitných OSS programov, ktoré by som už v živote nemenil za Windows (a to som robil s Windowsom 12 rokov a s Linuxom necelé dva roky + DOS, MC), ale mám niektoré Windows Games srdcovky. Aj keď Linux je riešený oproti Windowsu fakt super (že som ho neobjavil skôr), hry na tej úrovni nie sú - žiadna Linux hra sa nevyrovná napr. Warcraftovi. Poznám a mám odskúšané kvantum Linux programov (vždy píšem iba o tom čo poznám), ale čo sa týka hier Windows=PS2. Tak asi preto "emulátory" :-)
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 30.11.2006 | 13:38
                              WlaSaTy   Návštevník
                              kazdy program vyuzivajuci 3d grafiku potrebuje nastavenu 3d akceleraciu dostupnu pre daneho uzivatela/skupinu, jedno ci sa jedna o wine, cedega, win4lin alebo priamo linuxove hry. je pravda ze linux dokaze vcelku slusne emulovat 3d akceleraciu takze vela ludi si ani nevsimne ze ju nema najme ak maju nove procesory. ved to je konec koncov dovod preco sa dlhsiu dobu montuju do dosiek graficke karty s pseudo 3dakceleraciou (pocnuc nvidia vanta, cez intelacke grafiky az po niektore via). no ale podpora roznych platforiem zavisi nielen pri hrach od daneho vyrobcu. ak vyrobca jednoducho ignoruje ine ako windoze operacne systemy, tak maju uzivatelia jednoducho smolu. bud mudia vyhodit neviemkolko tisic za nepotrebny os, alebo ho nadobudnu "inym sposobom". V tomto spravil microsoft pred par rokmi jednu velmi zaujimavu vec, do svojho vyvojarskeho studia dal moznost zmeny programu za behu. na to sa namotalo strasne vela vyrobcov, co malo dopad na spominanu portabilitu (preferovane directx oproti opengl). Holt, vyvojarske nastroje pre ine platformy su v tejto jednej veci znacne pozadu ale obsahuju zas ine potrebne veci. ps.: Windows=PS2, asi si este nevidel PS2 co sa tyka kvality prevedenia efektov a poctu hier. no ale skoda reci o PS2 ked uz mame PS3 aj s rannou podporou linuxu. kto z nas necaka na prvotne opadnutie ceny, ved ten vykon na desktope je uzasny :-)
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 03.12.2006 | 16:40
                                Dumaru   Návštevník
                                ...asi si este nevidel PS2 co sa tyka kvality prevedenia efektov a poctu hier... Ale videl, myslel som to obrazne. Chodím gamesovať na PS2 ku bratrancovi :-) Inak čo som čítal o PS3, zatiaľ nič moc, najmä slabá kompatibilita so staršími titulmi a zatiaľ málo nových hier.
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 03.12.2006 | 17:42
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  dovolim si opravit tvrdenie "zatiaľ nič moc" na zatial malo hier i ked aj o tom by sa dalo polemizovat. kde nie je nativna hw kompatibilita, tak tam sa moze pouzit emulator. ale ako je jasne z historie, kazda novinka potrebuje cas. a navyse ps3 ma moznost pouzitia na hocico, hoci aj pracovnu stanicu.
                                  • Re: Re 10.05.2007 | 19:16
                                    Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
                                    ak chces stiahnut cedegu:

                                    cvs -d:pserver:cvs@cvs.transgaming.org:/cvsroot login
                                    heslo je "cvs"
                                    cvs -z3 -d:pserver:cvs@cvs.transgaming.org:/cvsroot co winex

                                    navod na skompilovanie
                                    tiez som si to stiahol ale neviem kedy sa k tomu kompilovaniu dostanem :D lol
                                    lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk