Knoppix a siet

Sekcia: Ostatné 24.03.2005 | 00:27
ondro   Návštevník
Potreboval by som poradit. Mam dva pocitace a tie chcem zosietovat. Ako operacny system chcem pouzit Knoppix 3.3. Chcem zdielat jeden adresar na druhom pocitaci. Ako na to ? Kde sa mi objavi ten zdielany adresar ? Jednoducho chcem s jedneho pocitaca nahrat nieco na ten druhy pod knoppixom. spojene budu krosovanou strukturov. Dakujem Ondrej
    • Re: Knoppix a siet 23.03.2005 | 09:38
      Martin   Návštevník
      Malo by sa to dať pomocou NFS. Skús sa pozrieť na Linux NFS-HOWTO. Ja zdieľam súbory s Windowsovskými počítačmi pomocou Samby.
      • Re: Re: Knoppix a siet 23.03.2005 | 19:09
        ondro   Návštevník
        ja na obidvoch pc mam knoppix a chcem ich prepojit na vzajomne vzdelanie. Windows vobec nemam. Ako sa to ?
        • Re: Re: Re: Knoppix a siet 23.03.2005 | 19:40
          Avatar juice Arch Linux  Používateľ
          ako uz napisal martin predo mnou, taketo zdielanie sa robi cez nfs (network file system), takze treba nahliadnut do toho NFS-HOWTO, ktore tam spomenul
    • Re: Knoppix a siet 24.03.2005 | 00:27
      csantibo   Návštevník
      Ak pouzivas KDE tak skus toto:Klikni si dole na syst. listu pravou str mysi a daj pridat/ aplet/verejny suborovy server Tam si potom vyber co chces zdielat nastavis si port (defaultne je to 8001) a este mozes nastavit aj rychlost akou mozu od teba stahovat (aj cez internet)Na druhom stroji potom len napises do konqueroru http://ipadresa:8001 a ide to To iste mozes spravit na druhom stroji a navzajom si zdielate subory.