root ubuntu to som este nevidel

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.09.2006 | 21:06
majo22   Návštevník
musim zalozit novu temu lebo toto som este nevidel > majo22@majo22-laptop:~$ sudo passwd root Password: (dam ******) Sorry, try again. Password: chcem byt ako root a nechcem pouzivat sudo pls hlp
    • Re: root ubuntu to som este nevidel 06.09.2006 | 14:58
      ---   Návštevník
      a nemas ho uz nahodou vytvoreny? http://ubuntuguide.org/wiki/Dapper#User_Administration
      • Re: Re: root ubuntu to som este nevidel 06.09.2006 | 15:08
        majo22   Návštevník
        to bude asi trosku zlozitejsie, hned po nainstalovani ubuntu 6.06 som zapol terminal napisal sudo passwd root Password: (daval som nove-nie usera) Sorry, try again. Password: Sorry, try again. Password: sudo: 2 incorrect password attempts a teraz taka haluz nemozem si zmenit uz ani moje heslo usera v System Predvolby Omne > dam zmenit heslo ale napise mi ze to co som napisal ako stare (*****) sa nezhoduje s tym ktore skutocne je. a teraz som z toho uplne mimo ako jednoducho odstranit all userov a vytvorit jedneho usera a jedneho roota ?
        • Re: Re: Re: root ubuntu to som este nevidel 06.09.2006 | 15:14
          m0d0r   Návštevník
          a co to skusit takto su passwd ?
        • Re: Re: Re: root ubuntu to som este nevidel 06.09.2006 | 21:06
          -   Návštevník
          skus sa nabootovat z live cd a potom na harddisku najdi subor /etc/shadow a v riadku kde je root zmaz 2. polozku (medzi dvojbodkami) tj. napr. namiesto riadka: root:$2$sdfsdvgfsdbgdfshfh:1214:0:5656:7::: budes mat riadok: root::1214:0:5656:7::: potom by na konte root nemalo byt ziadne heslo a teda si pomocou su passwd mozes vytvorit nove konto roota pisem to z hlavy takze predtym si ten subor pre istotu zazalohuj tento postup by mal fungovat na kazdom linuxe mozno sa staci prihlasit aj cez recovery mode a zadat prikaz passwd pre vytvorenie noveho hesla pre roota