GSA 2166D LG

Sekcia: Hardware a Drivery 12.09.2006 | 13:21
Avatar ignacio Mandrake 9.2  Používateľ
Dobry vecer, vie niekto ci taka napalovacka ide pod linuxom, respektive Mandrake 9.2, v dalsom forume, odporucali mi SAMSUNG. Potrebujem externu napalovacku na CD/DVD aby som zalohoval udaj na troch po4itacov /3 notebooky a 1 PC/. Mozete mi pomahat, repektive usmernit kde hladat. Ponukli mi LG za 2500.-sk, su SAMSUNGi lacnejsie a lepsie? Vopred dakujem
    • Re: GSA 2166D LG 09.09.2006 | 11:28
      Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
      bre ranko
      ta LG by mala ist bez problemov s novsimi distrami /mandriva a pod/ ohladom samsungu neviem
    • Re: GSA 2166D LG 09.09.2006 | 17:26
      WlaSaTy   Návštevník
      napalovacky v dnesnej dobe su , ako uz bolo povedane, vecsinou pod linuxom bezproblemove. ak by sa jednalo o externu usb napalovacku, tak tie povecsinou tiez. ale, ako uz bolo povedane, vo vecsine modernych distribucii. schvalne pisem vo vecsine a modernych, pretoze sa obcas vyskytnu specialne zamerane jednoucelove distribucie (firewall, minimalisticka, zachranna, ...) a MDK 9.2 uz ma asi svoje najlepsie roky za sebou i ked plne postacuje. Zufat vsak nie je potrebne, predsa len ak je moznost zobrat jeden z tych troch notebookov aj s novym liveCD a vyskusat ju v predajni, tak nevidim problem. inac to zalohovanie pomocou externej DVD prepisovacky zvladajucej aj DVD RAM by malo byt ake: 1) pripoji sa na kazdy pocitac a kto chce, tak ten si vypali potrebne subory 2) pripoji sa na (kvazi) server a tam si ludia ponahravaju co chcu - to sa potom nahra do archivu? PS.: otazka ci su samsungy lepsie sa da zodpovedat precitanim recenzii na www.cdr.cz. a otazka ohladm pomeru cena/vykon zas pri porovnani cenovej ponuky.
      • Re: Re: GSA 2166D LG 12.09.2006 | 02:05
        Avatar ignacio Mandrake 9.2  Používateľ
        Dakujem za odpoved, dobre ze ste si vsimli ze pouyivam Mandrake 9.2, lebo mam kernel asi 2.4.2 a nie 2.6. ako su uz vo vecsine modernych distribucii. aj napriek tomu mal by fungovat? zatial tie 3 pocitaci nie su v sieti, ale chystam sa na DSL a niekedy budu, len chcel by som zalohovat data, /obrazky a videa z digitalnej fotoaparat, dolezite textove subory /.sw, doc, pdf/ a ine. Tak je to skor prva verzia: 1) pripoji sa na kazdy pocitac a kto chce, tak ten si vypali potrebne subory Recenzie som precital dost, len nechecem objednat si nieco, co nie budem vedet pouzivat pod linuxom. Co sa tyka zaostarana verzia Mandrake, bojim sa robit zmeny (upgradovat) lebo raz som bol na eayurpmi,org a potom ako som tahal celu noc s mojom 56kbs modem nestalo sa nic, aspon ked pouzivam mandrake control center na instalovanie ine programy vzdy chybaju alebo lib alebo dependencies alebo sa neda. Este som asi necital dostatocne linuxovej strane, ale budem raz... S pozdravom, ignacio
        • Re: Re: Re: GSA 2166D LG 12.09.2006 | 13:21
          WlaSaTy   Návštevník
          jadro 2.4.2? take pouzili rusi v cechach ked robili neoficialnu podporu playstation2. mindrake 9.2 malo 2.4.22 ak sa nemylim. ci ovsem bude mozne s tak starym jadrom spolahlivo pripojit externu cdrom cez usb je otazne, zarucit to nemozeme a ani vylucit. ale asi by bolo predsa len lepsie pouzit novsiu distribuciu. u mna takto funguje bez problemov postarsia dc/dvd/ram vypalovacka v usb krabici, ale system mam trosku novsi ako ten co sa prestal podporovat pred tromi rokmi. takze by som predsa len odporucil vyskusat tu mechaniku s nejakym livecd. ohladom tej siete, mna skor zaujimalo ci su pocitace spojene cez kabel a mozu spolu zdielat subory alebo zariadenia, predsa len vypalovat po internete moze iba niekolko ludi na slovensku :-). ak zatial nie, tak sa da ta mechanika pripajat v pripade potreby na stroj kde ju aktualne treba. ps.: niekedy je lepsie vyuzit oficialne stranky z balikmi, napriklad: ftp://mandrake.contactel.cz/Mandrakelinux/official/9.2/contrib/i586/