ako sa instaluju kodeky?

Sekcia: Konfigurácia 11.09.2006 | 22:40
Avatar andrejorisek FEDORA  Používateľ
nevim nainstalovat kodeky. mpg video mi funguje ale bez zvuku co s tzm mam spravit? poradite? DAKUJEM za kazdu odpoved.
    • Re: ako sa instaluju kodeky? 10.09.2006 | 21:00
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      pozri si manualy na tejto stranke uplne vlavo. ten uplne hore Ti asi pomoze :) kapitola 5.nieco :D
    • Re: ako sa instaluju kodeky? 10.09.2006 | 21:08
      fathum   Návštevník
      v prvom rade si skus spristupnit dalsie repozitare, proste "odkomentuj" adresy v /etc/apt/sources.list a potom instalacia, bud cez synaptic, alebo prikazmi "sudo apt-get install nazov_balika" instalni balicky libmad0, libxine-extracodecs, libxine1c2 a samozrejme aj zvysne baliky k jednotlivym programom, pokial su potrebne, napr. amarok-xine, totem-xine, pripadne si ich stiahni z netu, ked nebudes spristupnovat repozitare ...a este skus pohladat na nete win32 kodeky a tie iba rozbalis do vytvoreneho adresara /usr/lib/win32 ....hadam ti to pomoze ...mne ide takato kombinacia velmi dobre
    • Re: ako sa instaluju kodeky? 10.09.2006 | 22:27
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Predtým ako som rozbehal Ubuntu k spokojnosti, prezrel som pár Wiki ako pridať podporu multimédií a základných vecí ako napr. Java a skombinoval som návody. Samozrejme že základ je mať upravený sources.list (prípadne aspoň odomknúť pôvodné repozitáre, nemám to odskúšané). #MULTIMEDIA sudo apt-get install gstreamer0.10-ffmpeg gstreamer0.10-gl gstreamer0.10-pitfdll gstreamer0.10-plugins-base gstreamer0.10-plugins-bad gstreamer0.10-plugins-bad-multiverse gstreamer0.10-plugins-good gstreamer0.10-plugins-ugly gstreamer0.10-plugins-ugly-multiverse ffmpeg lame faad sox mjpegtools libxine-main1 libxine-extracodecs #WINDOWS CODECS (link na balík pozri na Wiki, mám ho už na disku) sudo dpkg -i w32codecs_20060611-0.0_i386.deb #MEDIA PLAYERS sudo apt-get install mplayer mplayer-skins totem-xine sudo sh /usr/share/doc/libdvdread3/examples/install-css.sh #MACROMEDIA FLASH sudo apt-get install flashplugin-nonfree #SUN JAVA PLUGIN sudo apt-get install sun-java5-bin sun-java5-fonts sun-java5-jre sun-java5-plugin sudo update-alternatives --config java #MS COREFONTS sudo apt-get install msttcorefonts
    • Re: ako sa instaluju kodeky? 11.09.2006 | 10:59
      Avatar titanik mint  Používateľ
      http://easyubuntu.freecontrib.org/
      • Re: Re: ako sa instaluju kodeky? 11.09.2006 | 22:40
        Stakim   Návštevník
        Nainštaluj si >>>Mplayer