FTP command

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.09.2006 | 23:27
sas   Návštevník
Zdravim, Zacinam v linuxe - konkretne v Ubuntu v najnovsej verzii - pouzivat terminal a zabrzdil ma hned prvy problem. Neviem sa cez prikaz "ftp" pripojit na ziadny server. Postupujem podla manualov co som nasiel na nete, ale ja to mam nejake divne. Napisem: ftp (skusal som aj s parametrom "-n" ci "-p") xxx.sk pride mi odpoved zo serveru, v ktorej mi napise na com bezi a dalej namna kasle. Neukaze sa mi ziadne "login". Skusal som zadavat manualne "loginx:xxx" ale nic. Dokonca potom nereaguje ani na quit ci bye. Kde moze byt problem? Dakujem
    • Re: FTP command 11.09.2006 | 19:57
      WlaSaTy   Návštevník
      skusal si pouzit parametre pvd, co to pisalo? predpokladam ze mas moderny sposob pripojenia internetu ktory blokuje klasicke pouzitie ftp (koli firewallom).
      • Re: Re: FTP command 11.09.2006 | 20:06
        sas   Návštevník
        skusal. Napoji sa zadam uzivatela, vypise: ---> USER xxxx a dalej nereaguje. Mozem si pisat kolko chcem totalna ignoracia ;) Mam adsl od slovanetu.
        • Re: Re: Re: FTP command 11.09.2006 | 20:11
          WlaSaTy   Návštevník
          co je to za server kam sa ides pripojit a ake programy pracujuce s internetom mas zapnute?
          • Re: Re: Re: Re: FTP command 11.09.2006 | 20:25
            sas   Návštevník
            mal som zapnuty bud firefox, alebo operu. Pripojit sa mi neda na ziaden server, ani na tie co som nasiel v prikladoch podporujuce anonym login. Proste nedostanem ziadnu ponuku zadat login a pass... :|
            • Re: Re: Re: Re: Re: FTP command 11.09.2006 | 20:56
              WlaSaTy   Návštevník
              aha, no nic. web browsery su primarne urcene ako web browsery i ked umoznuju pracu aj s ftp protokolom. ak si zadal v url user-a, tak sa samozrejme opytaju na heslo. inac pouziju anonymny pristup s heslom (tvoj email). skusal si uz prikaz ftp?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: FTP command 11.09.2006 | 21:14
                sas   Návštevník
                sme sa asi neporozumeli. Opara mi bezi na pozadi. Na ftp sa pripajam cez terminal. btw cez operu sa viem na ftp pripojit uplne v klude, ale pochopitelne mozem len prezerat.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: FTP command 11.09.2006 | 22:41
                  WlaSaTy   Návštevník
                  hm, a pustas to ftp z parametrami pvd? asi nie, p znamena pasive, v verbose a d debug. viac je v manuale. keby si tak spravil a povedal co je to za server, tak by sme sa mohli dopatrat kde je chyba. mozno mas len silne priskrteny firewall, mozno mas u poskytovatela zakazane ftp a mozno je po ceste router ktory odmieta vytvarat sekundarne konekcie kadial ftp tlaci data. malo informacii, takze jedine co ti mozem odporucit podobne ako uz bolo povedane, je pouzit nejaky iny ftp klient, napriklad aj ncftp.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: FTP command 12.09.2006 | 01:24
                    sas   Návštevník
                    Pripajam sa na server ftp.szm.sk. Ale sprava sa to rovnako aj na inych ftpckach. Pustal som to: ftp -p -v -d ftp.szm.sk aj ftp open ftp.szm.sk ... vzdy mi ukaze info o ftp (cize prebehne nejaka komunikacia) ale dalej na mna serie. Cez windows sa na ftp pripojim takze v poskytovatelovi to hadam nebude.
    • Re: FTP command 11.09.2006 | 22:06
      Avatar titanik mint  Používateľ
      pouzi mc - midnight commander F9 a z menu si vyber ftp zadavanie je bud server a potom sa opyta login alebo login@server
      • Re: Re: FTP command 12.09.2006 | 01:26
        sas   Návštevník
        odskusal som to, ale hned ked zadam url ftp tak sa zacne pripojovat ako anonym a kedze server anonyma nepodporuje tak ma to zrusi. :(
        • Re: Re: Re: FTP command 12.09.2006 | 10:25
          ethyl   Návštevník
          a preto musis zadat do nielen url ftp, ale musis to urobit tak, ako povedal kolega nad tebou login@server
          • Re: Re: Re: Re: FTP command 12.09.2006 | 10:52
            Avatar titanik mint  Používateľ
            nie si nahodou za proxy? v mc sa to da nastavit plus este treba nastavit passive mode mc F9->Option->virtualFS
    • Re: FTP command 12.09.2006 | 01:57
      ka1n   Návštevník
      No a mas zapnuty identd? Castokrat je to v tom, ze sa caka na identifikaciu pouzivatela (resp. stroja), no a ked sa dlho caka uplynie timeout.
      • Re: Re: FTP command 12.09.2006 | 08:45
        sas   Návštevník
        Nainstaloval som midentd a stale to nejde. Ma sa nejak nakonfigurovat?
        • Re: Re: Re: FTP command 12.09.2006 | 23:27
          WlaSaTy   Návštevník
          pomaly zacinam chapat preco szm.sk objavil koleso. maju vlastny WEBFTP. mozno je to koli tomu ze ich ftp server blbne z niektorymi nastaveniami firewallu alebo chcu byt vsestrannejs=y ako zauzivane a plneidostacujuce standardy. neviem posudit. ps.: ako mas nastaveny firewall? aky je naozajstny vystup z toho ftp s pouzitim odporucanych parametrov? ale co sa trapime, asi bude lepsie pouzit ten webftp kedze chybaju informacie podla ktorych sa da poradit. krystalova gula osidla spat.