ukladanie webovych stranok ako pdf

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.09.2006 | 21:47
ra1oo   Návštevník
chcem sa spytat, ako ukladat vo firefoxe webove stranky v .pdf formate. existuje nejaka virtualna tlaciaren, pripadne ako ju nastavit...
    • Re: ukladanie webovych stranok ako pdf 14.09.2006 | 01:05
      thefox   Návštevník
      Ja vidím nejaký checkbox typu "Print to file" asi vo všetkých dialógoch na tlačenie, čo v systéme mám (firefox nevynímajúc)... Tak si to proste vytlač do postscriptu a nejak vhodne preveď do pdf.
    • Re: ukladanie webovych stranok ako pdf 14.09.2006 | 01:16
      ra100   Návštevník
      mne skor islo o priamy export do pdf bez dalsej koverzie...ci sa neda pri tlaci do suboru priamo vytvorit pdf...
      • Re: Re: ukladanie webovych stranok ako pdf 14.09.2006 | 01:22
        c   Návštevník
        http://www.amyuni.com/downloads/Convert2PDF.tar.gz nasiel som ti toto. Malo by ti to pridat ako tlaciaren.
    • Re: ukladanie webovych stranok ako pdf 14.09.2006 | 01:55
      ra100   Návštevník
      vdakam, este otazka ako to nainstalovat...
      • Re: Re: ukladanie webovych stranok ako pdf 14.09.2006 | 11:48
        WlaSaTy   Návštevník
        otazka je naco to instalovat. cups ma v standardnej instalacii virtualnu tlaciaren ktora okamzite vygeneruje PDF.
        • Re: Re: Re: ukladanie webovych stranok ako pdf 26.09.2006 | 10:34
          ra100   Návštevník
          tiez som sa to docital, ze by malo priamo v instalacii nieco take byt, ale nedokazem tuto virtualnu tlaciaren konfigurovat. pri nastaveni tlaciarni v systeme tabato volba nieje. balik cups-pdf mam v systeme, ale neviem ho konfigurovat. bude to mat asi nieco s nastavenim print/printer/properties/print command priamo vo firefoxe, kde mam nieco taketo: lpr ${MOZ_PRINTER_NAME:+-P"$MOZ_PRINTER_NAME"}
          • Re: Re: Re: Re: ukladanie webovych stranok ako pdf 26.09.2006 | 14:49
            Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
            ako uz pisal "thefox" musis si prehodit pred tlacenim aby ti to tlacilo do suboru a nie na tlaciaren [checkbox "Print to file" ] malo by ti to subor vytlacit do postscriptu teda .ps suboru (napr mozilla.ps). potom ti uz staci iba v shell napisat ps2pdf mozilla.ps mozilla.pdf a mas pdf z webstranky k tomu instalovaniu Convert2PDF.tar.gz, robal si ten subor na disk a spusti ./install.sh skript
            • Re: Re: Re: Re: Re: ukladanie webovych stranok ako 26.09.2006 | 15:14
              ra100   Návštevník
              ok toto som skusal a ide to...neda sa to ale nejako zjednodusit, napr.ze by sa nejako nakonfigurovala tlac vo firefoxe, aby som sa vyhol tlaci .ps a priamo tlacil .pdf...napr. konfiguraciou tlaciarne v firefoxe lpr ${MOZ_PRINTER_NAME:+-P"$MOZ_PRINTER_NAME"}
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ukladanie webovych stranok 26.09.2006 | 15:26
                meno   Návštevník
                ak teda mas to cups virtualnu moznost, tak si to asi najlahsie nastavis cez web browser, ak mas spustene cups demona, tak daj stranku localhost:631, teda aspon tusim ze na 631 porte zvacsa pocuva, a tam by ti mal vyhodit moznost nastavovania a pridavania tlaciarni, niekde v sekcii administration local printers alebo take neco, a to uz by si mohol zvladnut...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ukladanie webovych stranok 26.09.2006 | 18:51
                Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                podla vsetkeho KDE aplikacie maju moznost tlacit priamo do pdf takze by ti malo ist tlacit webstranky napr z Konqueror-u inac by si mal (mat) nainstalovany "cups-pdf" a potom musis pridat v System->Administration->Printing "Local Printer" s moznostou "PDF Printer” a potom “Generic Printer” s pouzitim driveru “Postscript Color Printer” info je z: stranka 1 stranka 2
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ukladanie webovych str 26.09.2006 | 20:16
                  ra100   Návštevník
                  tento postup som uz skusal. mozno je problem v tom, ze mam ubuntu dapper s gnome... zatial pouzivam postup s konverziou ps na pdf...ale to nieje elegantne riesenie...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ukladanie webovych 26.09.2006 | 21:47
                    Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                    OK, elegantnejsie riesenie: stiahni si balicek cups-pdf a naistaluj si ho a ten by sa ti mal automaticky pridat do tlaciarni, teda ho budes mat priamo v ponuke pri tlaceni dokumentu. V mojom pripade sa mi pri tlaceni vytvoril pdf dokument na ploche s nazvom stranky. v tvojom pripade budes musiet asi vyskusat debian balicek