Problem s instalaciou tar balikov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.09.2006 | 00:04
krcho   Návštevník
Zdravím potreboval by som poradiť s intaláciou tar balikov. Používam Suse linux 10.1 a vždy ked chcem instalovať daky tar balik ho rozbalim, napisem ./configure a potom mi vždy vyhodí toto: checking build system type... i686-pc-linux-gnu checking host system type... i686-pc-linux-gnu checking target system type... i686-pc-linux-gnu checking whether make sets $(MAKE)... yes checking for gcc... no checking for cc... no checking for cc... no checking for cl... no configure: error: no acceptable C compiler found in $PATH See `config.log' for more details. Prosím poradte mi čo si mam popripade donistalovať aby mi to fungovalo lebo takto to neurobim ako sa zda nikdy. Dakujem
    • Re: Problem s instalaciou tar balikov 28.09.2006 | 19:10
      Avatar kookie gentoo,debian  Používateľ
      Skus pouzi program ldd "tvoj program" vypise ktore kniznice chybaju a tie musis doinstalovat
      Be Linux
    • Re: Problem s instalaciou tar balikov 28.09.2006 | 19:14
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      asi si trosku dost zaciatocnik... skusim dat takuto radu - ak budes niekedy instalovat nanovo alebo niekomu suse, mandriva alebo podobny linux, pri instalacii zaskrtni vsetky veci typu "vyvojove nastroje". prave tam sa nachadzaju vsetky veci, ktore Ti teraz chybaju :-(
    • Re: Problem s instalaciou tar balikov 28.09.2006 | 19:38
      Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
      Pravdepodobne vam chyba program gcc, bez ktoreho neprelozite z "balikov tar.*" nic. Nemusite sa tym vsak trapit, pohladajte si vas program priamo v baliku *.rpm a potom staci iba poklikat :-)
    • Re: Problem s instalaciou tar balikov 28.09.2006 | 23:56
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Chýbajú ti vývojové balíky, hlavne prehladače zo zdrojákov do binárneho kódu, netreba hneď nahadzovať všetko podľa Hoferekovho štýlu. YaST/Inštalácia a odstránenie software/Skupiny balíkov -> Vývoj/Jazyky/C a C++/cpp, gcc - a mali by ti ísť kompilácie zo zdrojákov, samozrejme že záleží, aké ďalšie hlavičkové súbory budeš potrebovať pre daný "source".
      • Re: Re: Problem s instalaciou tar balikov 29.09.2006 | 00:04
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        jj suhlas, ja toho v suse vela neviem. ale ak by sa dalo ako pri instalacii par klikmi pridat vsetky tak by to bolo viac ako fajn