Pomaly internet

Sekcia: Konfigurácia 23.09.2006 | 22:36
Yuri   Návštevník
hi mam internet chello classic a neviem si stim uz rady. os ubuntu 6.06 internet mi ide dost pomaly, vacsinou mi to taha okolo 30KBps. hladal som uz kade tade jedine som nasiel neco na ubuntu.cz ale to mi nepomohlo. resolv.conf mam zhruba takto search chello.sk nameserver 195.34,133,21 nameserver 195.34,133,22 ale zda sa mi ze ked taham viac fileov naraza tak kazdy mi taha okolo tych 30kBps neni tu nejake obmedzenie abo tak neco? wo win je to dns aj dhcp presne takto a ide to :-o
    • Re: Pomaly internet 16.09.2006 | 17:23
      mart   Návštevník
      -nevime jakou mas mit rychlost downloadu a uplouadu? -zmer si ji treba na www.dsl.cz - 30 kbps odpovida asi 256 kbit/s -rychlost a pocet prenesenych dat vidis treba pomoci gkrellm
      • Re: Re: Pomaly internet 16.09.2006 | 18:01
        steve   Návštevník
        4069/384 tj download 512KB upload 48KB neboj to viem kolko mi to ma tahat :) ale dik proste zo serverov kde viem ze by mi to malo tahat plnou rychlostou mi to ide max 30KB co je asi 240kbps :(
        • Re: Re: Re: Pomaly internet 16.09.2006 | 18:22
          WlaSaTy   Návštevník
          nemohol by si dat url toho co ide malou rychlostou? z vlastnej skusenosti viem ze napriklad dovnload.com zasiela data podobnou rychlostou pre neplatiacich uzivatelov. ani si nevies predstavit ako ma to rozculovalo ked som si este onehda platil dialup.
    • Re: Pomaly internet 16.09.2006 | 18:11
      WlaSaTy   Návštevník
      do polozky nameserver sa dava IP adresa ktora neobsahuje ciarky ale bodky. typnem si ze to mas korektne, len toto je preklep. ale plnu rychlost linky nedosiahnes pri vyuzivani p2p sieti, tie plytvaju prenosovym pasmom. navyse chello sice poskytuje garantovanu rychlost, ale za trosku vyssie peniaze. takze sa priklanam k nazoru ze by bolo vhodne otestovat rychlost linky (pri vypnuti vsetkych downloadov a uploadov).
      • Re: Re: Pomaly internet 16.09.2006 | 20:56
        yuri   Návštevník
        ludia verte mi neni to serverom z ktoreho stahujem. otestovat rychlost mozem ale som si na 1000000% isty ze to bude okolo 400kbps. tie ciarky su preklep. takze bude to vniecom inom.
        • Re: Re: Re: Pomaly internet 16.09.2006 | 22:08
          yuri   Návštevník
          dsl.sk Rýchlosť Vašeho pripojenia je 559.2 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 69.9 KB/sec (Kilobytov za sekundu). skusal som vypnut ipv6 ale ani som si neni isty ci sa mi to podarilo a ci to ma neco spolocne stimto skusal som to podla tohoto ale asi to nepomohlo :) sudo gedit /etc/modprobe.d/aliases riadok kde sa nachadza alias net-pf-10 ipv6 okomentujes #alias net-pf-10 ipv6 a pridas tieto riadky alias net-pf-10 ipv6 off alias net-pf-10 off alias ipv6 off vo firefoxe vypnes ipv6: about:config v adresovom riadku filter: ipv6 double-click
          • Re: Re: Re: Re: Pomaly internet 17.09.2006 | 03:22
            WlaSaTy   Návštevník
            :Rýchlosť Vašeho pripojenia je 559.2 Kbps. nemas naodou chello lajt ? skus resetnut modem. inac najlacnejsia forma netu od poskytovatela nemoze byt garantovana takze rychlost bude kolisat. ak chces mat garantovany megabit, tak si mozes kludne zaplatit niekolko krat viac ako platis. aj mna by zaujimalo kolko stoji dnes jeden megabit garantovate
            • Re: Re: Re: Re: Re: Pomaly internet 17.09.2006 | 07:19
              yuri   Návštevník
              hehe viem ze si sa snazil pomoct :) ale nepis pls take blbosti hore pisem ze mam classic o par prispevkov nizsie pisem ze je to 4096kbps down :)) a tiez pisem ze to neni serverom z ktoreho taham a neni to ani providerom. je to neco v linuxe... nefim ale co :(
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomaly internet 17.09.2006 | 11:27
                Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
                Skusim len tak odvedla, skontroluj ci mas dobre nastavene modemove prikazy, pre urychlenie skus vlozit ATS12=50 namiesto ATZ
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomaly internet 17.09.2006 | 14:05
                WlaSaTy   Návštevník
                ano, ale stale si sem nedal tu adresu. inac mas garantovanu linku ze sa stazujes na jej pomalost?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomaly internet 17.09.2006 | 15:10
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  Podľa vyjadrenia UPC nemá chello žiadnu agregáciu. Čiže rýchlosť je garantovaná http://www.chello-upc.sk/otazky.htm
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomaly internet 17.09.2006 | 15:23
                    WlaSaTy   Návštevník
                    ak by to bola pravda tak sa dopustaju medzinarodne uznavaneho trestneho cinu zvaneho dumping. ale to nic nemeni na tom ze sa pokusas o bezdovodne flame. Cela tato otazka vznikla iba ako dym z cigarety ktory ohovaral ze linux ma pomaly internet. Linux, ktory je dieta internetu ma byt pomaly. nic ine, ziaden dokaz, ziadne upresnenie. mas ty vobec nainstalovany linux ze tvrdis takuto nepodlozenost?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomaly interne 17.09.2006 | 15:29
                      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                      Ok. Ja som len napísal, čo tvrdí UPC. Mám nainštalovaný linux. Win už nepoužívam. Ja sa na rýchlosť internetu nesťažujem (mám DSL 512kbit/s a klesá iba cez víkendy - s tým som bol zmierený už keď som si ho dal zaviesť - kedže mám FLAT). Dokonca sa mi zdá, že pod linuxom mi ide rýchlejšie ako pod win (možno win furt niečo sťahuje, kontroluje, brzdí alebo neviem čo)
                      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomaly int 17.09.2006 | 17:26
                        WlaSaTy   Návštevník
                        dosah agregacie sa da eliminovat korektnym nastavenim siete u poskytovatela. napriklad zvysenim priority prenosu pre preferovane sluzby (smtp/pop3/imap, http/https, ftp, ssh, ...) a znizenim priority pre sluzby ktore pozieraju pasmo (p2p siete). tak isto sa da aj eliminovat ak sa nepouzije agregacia 1:20 ale napriklad 100:2000 co nie je problem pri kablovke :-) ale ta agregacia je aj u upc, staci si stiahnut cez http vecsi subor a pocas jeho stahovania pozerat vytazenie sietovky. to ze ma kablovka dokonca osetrenu prioritu aj na rozne smery (merace rychlosti) je uz druha strana mince. ale tak ci onak, ak ma poskytovatel korektne nastavene prenosove pasmo, tak je dopad agregacie minimalny. v konecnom dosledku sa tvari ako keby nebol :-)
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomaly 17.09.2006 | 17:33
                          WlaSaTy   Návštevník
                          mimochodom: http://www.chello.sk/Podpora/_aste_otazky/ 8. Prenosová rýchlosť Garantuje chello minimálnu prenosovú rýchlosť? Nie, chello garantuje iba maximálnu rýchlosť prenosu dát do modemu. Takúto garanciu dávajú iba firmy, ktoré si za podobné služby účtujú niekoľkonásobne vyššie poplatky. --- takze je to negarantovane.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomaly internet 17.09.2006 | 16:54
                  yuri   Návštevník
                  wlasty si uplne mimo neviem kolko krat ti mam povedat ze to neni providerom. v oknach mi ide net stale skoro plnych 4096. chello nema ziadne agregacie pokial viem a vacsinou ked taham to ide tak ako ma len ne vlinuxe to stim modemmom ece skusim zatial som sa ktomu nedostal
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomaly internet 17.09.2006 | 17:16
                    WlaSaTy   Návštevník
                    ano. som mimo, priznavam. nakolko nemam zakladnu informaciu (url pri ktorom sa to spomali), tak jednoducho nemozem byt v obraze. zial, nie je to moja chyba.
                    • e: Re: Re: Re: Re: Pomaly internet 17.09.2006 | 17:46
                      palo7Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomaly in   Návštevník
                      skus ine distro a uvidis,ci nastane zmena
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomaly interne 17.09.2006 | 18:53
                      yuri   Návštevník
                      clovece ty mi uz lezes na nervy jake url omg ti pisem ze vo WINE TO IDE NORMALNE OMG. pice jak toto citam tak jebem na linux take blbosti jake tu nekto pise nemozem z toho proste omg aaargh nemam url trha ma od smiechu ach. sory toto som si nemohol odpustit. na url zabudni prosimta. pochop ze je jedno skade taham ci cez apt-get abo z ftp stale to ide pomaly kapis to? :D
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomaly int 17.09.2006 | 19:30
                        WlaSaTy   Návštevník
                        mas pravdu, tejto teme sa nema vyznam venovat. opis problemu je nekompletny, informacie chybaju a snaha dodat ich zo strany zadavatela je nulova. myslim ze pre teba nie je dokonca ani pocitac, viacej by ti vyhovovala playstation alebo nejaky iny set tob box ktory sa dodava v celku a nepotrebuje udrzbu (napriklad dreambox). PS.: navyse stiahnutie hocicoho z internetu bez url je nemozne. nakolko tvrdis ze ho nemas, tak ten internet asi nepouzivas a snazis sa iba o ... no videli sme tie vulgarizmy a narazky na humor ...
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomaly 17.09.2006 | 21:07
                          yuri   Návštevník
                          haha clovece ja zteba nemozem. pripadas mi ako ludia co sa robia mudrimi ale ked sa ich na nieco spytas vyriesia ti vsetko ine len ne to co sces ty. prosimta ak chces vazne pomoct tak si precitaj co som sem napisal. tvoje bajne url moze byt uplne hociake a zo vsade to pojde najviac 30kbps takze si kludne mozes vygenerovat aj vlastne neviem co je natom take nepochopitelne. ale pre tvoje stastie ti sem nejake hodim. tak napr daj si e-sports.sk tam si nieco stiahni sice bohuzial je tam potrebna registracia ale ten server je na 100mbite takze som si isty ze ide tak ako ma
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomaly 17.09.2006 | 21:20
                          yuri   Návštevník
                          btw ja o tvojich znalostiach s pc mam rovnake pocity ako ty o mojich :))) takze je to vzajomne :D
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Po 17.09.2006 | 21:46
                            WlaSaTy   Návštevník
                            kedze je to vzajomne tak ta v tom iba podporim. aspon sa odnaucis pouzivat vulgarizmy na verejnosti. bye
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 17.09.2006 | 22:01
                              yuri   Návštevník
                              okei me to je upe fuk ale vysvetli mi teda ako je mozne ked taham ten isty file tak v linuxe to ide pomaly a vo wine ne. preto nechapem nac ti je url ci ces skusat kolko to pojde tebe abo co....
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 19.09.2006 | 23:58
                                onen   Návštevník
                                Stiahni si Knoppix live distribuciu napal na CD-RW a vyskusaj ci ti to aj s nim pojde tak pomaly a napis.
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 23.09.2006 | 00:27
                                  yuri   Návštevník
                                  skusil som ten knoppix mno ani neviem co poriadne napisat :( plnou rychlostou to neslo zo ziadneho servera v mozille to islo tak okolo 160kBps ale dost to skakalo v konquerore to islo uplne vseliako ak si dobre pamatam. nemoze byt problem neco v tom ze mam 2 sietovky?
    • Re: Pomaly internet 23.09.2006 | 01:16
      Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
      vies nam povedat co mas za sietovky? lspci mozno nieco s polovicnou podporou pod linuxom, a zato to ide tak pomaly :D
      • Re: Re: Pomaly internet 23.09.2006 | 14:40
        pe3k   Návštevník
        clovek, ktory tu zacne nadavat a pouzivat vulgarizmy si nezasluzi aby sa vobec ostatni bavili. navyse ak ziada o pomoc. wlasaty obdivujem ta za tpezlivost :). ja by som sa na neho uz vykaslal.
        • Re: Re: Re: Pomaly internet 23.09.2006 | 15:20
          yuri   Návštevník
          co sa teba tyka tak me je jedno ci sem nekto napise abo ne ak mi nekto pomoze tak mu samozrejme podakujem ale ak nekto dokola pise jednu vec a ja sa mu snazim povedat ze aby to uz nehal tak tak nakoniec som mu uz vynadal bo ked som precital posledny prispevok od neho tak uz som to nevydrzal. mi pripadalo ako by si zvysok fora ani necital abo iba niektore casti. takze ak niekto vie pomoct a ma chut nech napise v opacnom pripade nech sem nic nepise alebo ak ste taky dotknuty pre mna za mna zmazte toto forum.
        • Re: Re: Re: Pomaly internet 23.09.2006 | 15:39
          WlaSaTy   Návštevník
          kasli na neho a pod na pivo. rychlost chello kolise v zavislosti od dna v tyzdni a casu. dokonca u nas aj vypadava pocas pracovnej doby. pokial ma dve sietovky tak nech si ich nastavi alebo jednu z nich vypne. ani by som sa nedivil kebyto cez druhu sietovku zdielal zo susedom a myslel si ze sused netaha ked nie je za kompom. ale ... co dodat. skoda reci. ja mam doma dve sietovky a takyto problem nemam, takze mozem iba skonstatovat: nieco tam ma pokazene. ked zisti co, nech sa ozve.
          • Re: Re: Re: Re: Pomaly internet 23.09.2006 | 20:01
            yuri   Návštevník
            uplne mimo si :)) ziadny net nezdielam s nejakym susedom. tym ze pises ze celo kolise to vazne vyriesis. zasa si necital forum... proste mam pocit ze citas kazdy druhy prispevok. btw vyzera to tak ze ta sietovka nejako nespolupracuje s linuxom bo na tej onboard to ide. ide mi len o to ze mi davas asi take rady ktore by aj moja mama dokazala poradit a ked ta upozornujem ece slusne ze to neni tym stale pises svoje no. ok takze je to ciastocne vyriesene na druhej sietovke to ide normalne. ziadne url v tom nebol ziadne p2p ziadne zdielanie so susedom ziadne kolisanie rychlosti (to je obvzlast celkom blbost aby to zahadne v linuxe islo 400kbps a ked resetnem pc a dostanem sa do winu tak to ide 4000kbps ale neva...) ok takze dakujem tym co sa snazili aj tebe wlasaty aj ked to medzi nami neklaplo :) mozno keby si si precital cele forum tak pochopis ze uz som to proste nevydrzal co si pisal. okei gg bb cu all pri buducom probleme :D
            • Re: Re: Re: Re: Re: Pomaly internet 23.09.2006 | 21:31
              WlaSaTy   Návštevník
              ano, som mimo. ako dlho trvalo kym si povedal kolko mas sietoviek? zatial si este stale nepovedal ake mas sietovky (lspci). a stale mi tu tvrdis ze v nejakom wine to je ok, zaujimalo by ma ako to pocitas. ale to sa asi dozvieme o dalsi tyzden. ak chces pomoct tak napis informacie o ktore ta uzivatelia ziadali, inac tu vsetci stracame cas. teda ostatny, ty nie. ty si sa len chcel pochvalit ze mas predsa len nejaky ten linux. a aj s problemami. tak si ho pestuj dalej ako tamagociho a hlavne nam neopis aky mas hardware a konfiguraciu. niekto z nas by ti potom mohol poradit a prisiel by si o to.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomaly internet 23.09.2006 | 22:04
                yuri   Návštevník
                hlavne ze ty si sa pytal na url :) na presny hw si sa nepytal ale neva je troxa moja chyba ze som to sem nenapisal ok ale ani si sa na to nepytal
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomaly internet 23.09.2006 | 22:24
                  WlaSaTy   Návštevník
                  a mal som sa, kto z nas na najvecsi zaujem ten problem vyriesit? ak si si nevsimol, tak toto nie je platena podpora. tu zle polozenou otazkou iba oberas o cas ludi ktory maju zaujem ti pomoct. takze si skus pozriet ako ma vyzerat opis problemu a dopln tie informacie, inac nema ani najmensi dovod pokracovat v tomto bezduchom vlakne.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomaly internet 23.09.2006 | 22:36
                    yuri   Návštevník
                    sak problem je uz vyrieseny ja uz len tak pisem :) sice len ciastotcne bo neviem ako pojde ta sietovka ako lanka co mam doma ale zatial neriesim. proste aj tak si sa pytal na nieco ine a ja som uplne nepochopil preco naco ti to je... a pripadali mi to dost primitivne otazky aj si my nevysvetlil naco ti to je. pisem to tu preto aby si ma nebral zbytocne ako neprijatela. ako som ti uz napisal hw konfig som nenapisal moja chyba ale nikto sa na to nepytal no tak mi to netrklo.
          • Re: Re: Re: Re: Pomaly internet 23.09.2006 | 20:03
            yuri   Návštevník
            jaj tak to radsej poviem ze som z BA a tu chello nerobi problemi co ho mam 2 roky viem ze boli nejake obdobia co to islo pomalsie ale vacsinu casu to ide poriadne na 100% ..ziadne kolisania ziadne vyssie pingy
      • Re: Re: Pomaly internet 23.09.2006 | 15:16
        yuri   Návštevník
        eh jedna je onboard nvidia klasicky a druha uf ani nefim mno identifikuje ju to ako realtek. btw skusil som knoppix na kompe co mam napojeny na tento. na tomto bezal win a na tom druhom linux fungovalo to fpohode :-/