sos

Sekcia: Ostatné 18.09.2006 | 18:54
Avatar last mandrake 10.1  Používateľ
prosim o pomoc. po nainstalovani mandrake 10.1 a zadani localhost a hesla sa vobec nespusti os
    • Re: sos 18.09.2006 | 13:30
      Avatar nardew debian  Používateľ
      to co znamena ze sa nepusti os? akoze ze ta neprihlasi? btw vzdy existuej ucet root, takze skus sa prihlsait s loginom root
      • Re: Re: sos 18.09.2006 | 13:50
        Avatar last mandrake 10.1  Používateľ
        to som skusal tiez no stale ma to necha v prikazovom riadku ktory zacina rooot@.....a na konci je$ som z toho zufali uz som to instaloval asi 4 x a neviem si s tym rady urcite som spravil chybu niekde ja no neviem kde
        • Re: Re: Re: sos 18.09.2006 | 13:59
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          to znamena ze ta loglo ... system ide, len nie graficky manazer ... pouzi prikaz startx
        • Re: Re: Re: sos 18.09.2006 | 13:59
          WlaSaTy   Návštevník
          hostname rooot, funny :-) ak mas na konci dolar v znakovom rezime tak si zrejme pri instalacii neskonfiguroval graficky system alebo si nedal aktivovat start systemu do grafickeho modu. mozno je to chybajucim [XGK]DM alebo len nezaskrtnutim runlevelu 5. ako prve by som odporucil cyskusat ci sa spusti grafika: startx ak ano, tak zapnut graficky runlevel: sudo telinit 5 #ci kolkatka je to v tejto distribucii ak by to neslo, tak je potrebne pozriet ci je nainstalovany graficky subsystem, ci je korektne nainstalovany nejaky rozumny ovladac pre grafiku, ci je skonfigurovany graficky subsystem, ci je instalovany DisplayManager (graficke prihlasovatko) a tak ...
          • Re: Re: Re: Re: sos 18.09.2006 | 15:49
            Avatar last mandrake 10.1  Používateľ
            ak som to dobre pochopil nemam nainstalovany ovladac na graficku kartu ?
            • Re: Re: Re: Re: Re: sos 18.09.2006 | 15:52
              Avatar last mandrake 10.1  Používateľ
              toto asi nezvladnem :-( nemate niekdo kdo by mi chcel pomoct icq alebo skype ? respektive nejaky komun. program ?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: sos 18.09.2006 | 17:31
                WlaSaTy   Návštevník
                ako prve napis v prompte (tam kde mas rooot@server$) prikaz startx. ak to pojde, mas z polovice vyhrane.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: sos 18.09.2006 | 18:30
                  Avatar last mandrake 10.1  Používateľ
                  HURAAAAAA START X ZABRAL A TO BUDEM MUSIET TAM PISAT PRI KAZDOM STARTE ? MOHOL BY SI MI DAT TVOJ MAIL AK BY SOM MAL ESTE NEJAKE PROBLEMI ? last@zoznam.sk este raz dakujem
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: sos 18.09.2006 | 18:54
                    WlaSaTy   Návštevník
                    ako druhe skus vypnut Xka (CTRL+ALT+Backspace) a napisat: sudo telinit 5 (ci kolkatka je graficky mod v tvojej distro) ak to nastartuje graficky login, mas zaklad vyhrany. potom uz len staci v nejakom systemovom nastroji zapnut startovanie grafickeho modu. inac musis nainstalovat KDM, XDM alebo GDM (zavisi ci preferujes kde, gnome alebo nieco ine) a v nejakom systemovom nastroji zapnut startovanie gra...