vyber tlaciarne

Sekcia: Hardware a Drivery 27.09.2006 | 21:38
Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
zdravim, potrebujem helpnut s vyberom tlaciarne planujem kupit nejaku laserovu tlaciaren s bezproblemovym chodom pod linuxom... Najlepsie cez CUPS ... Viete o nejakom kusku za cca 6-7tis SK , kt. by ste mi mohli odporucit ? staci aby bola monochromaticka /neviem ci sa to tak nazyva, proste staci aby tlacila ciernobielo :) /
    • Re: vyber tlaciarne 19.09.2006 | 21:17
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Ja mám Lexmark E232. Stála ma 4000Sk. Pod linuxom tlačí v pohode. Cez CUPS je síce ako E300, ale ide v pohode. Má aj linuxové ovládače v jave, ale tie mi zatiaľ fachčia iba pod rootom. Ináč zásobník na 250 papierov. Toner na 2500 strán (štartovací 1500). Toner a fotovalec zvlášť. Fotovalec na tuším 30 000 strán.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: vyber tlaciarne 22.09.2006 | 00:11
      Kubik   Návštevník
      V práci máme HP LJ 1022 a jsme s ní celkem spokojení, hlavně tisk první strany je velmi rychlý. Navíc je taková pěkná malá. Cenově nevím, ale určitě se vleze do tvých podmínek. Jinak, co se týče tiskáren podporovaných v Linuxu (nebo podporujících Linux?), je dobrým zdrojem www.linuxprinting.org, kde je databáze tiskáren s informací, jestli se dají v Linuxu použít případně jak.
    • Re: vyber tlaciarne 22.09.2006 | 00:28
      fathum   Návštevník
      moja Lexmark E321 mi bezi v kubuntu bez problemov
    • Re: vyber tlaciarne 22.09.2006 | 16:56
      f0f0   Návštevník
      zravim, ja som si prave objednal HP Photosmart C3180. V pondelok ju asi budem mat potom sa mozem podelit o skusenosti (ide o tlaciaren vsetko v jednom), pouzivam Ubuntu 6.06 amd64....
      • Re: Re: vyber tlaciarne 27.09.2006 | 20:43
        Avatar F0F0 Ubuntu 6.10 amd64, Debian  Používateľ
        takze, tlaciaren som kupil, funguje vynikajuco, tlaci, skenuje, citacka kariet facha... jedine, co treba je nainstalovat najnovsie hplip zo stranky http://hplip.sourceforge.net/. Je tam velmi podrobny navod (krok-po-kroku) ako na to. Tlaciaren mozem iba odporucit. Predpokladam, ze vyssie rady cize HP PhotoSmart C4180... budu fungovat rovnako dobre.
    • Re: vyber tlaciarne 22.09.2006 | 17:02
      f0f0   Návštevník
      jednoznacne sa pozri na www.linuxprinting.org kde je databaza tlaciarni. Over si ci je tvoj vyhliadnuty model pod linuxom podporovany.
      • Re: Re: vyber tlaciarne 22.09.2006 | 19:20
        Avatar lazzio F16  Používateľ
        necem davat new topic tak to dam sem : zdarec,,,snazim sa rozbehat tuto tlaciaren ale nedari sa Postup: 1. stiahol a nainstaloval som balicek: hpijs 2. stiahol PDD subor 3. restartoval cupsys demona 4. klikol som na http://localhost:631/admin vybral tlaciaren a pripojil ovladac ktory som stiahol (PDD) no a pyta odomna meno a heslo zadam moj login aj s heslo ,a nic opat mi to vyskoci ze mam zadat,, ale je tu este 1 problem ,ktory mozno ano mozno nie vyriesi aj ten prvy,,,,, v XP mi ju win nevie najst( po reinstalacii systemu-tam vyhadzuje ked pustim setup ze neni connect ,ale tak usb zdroj vsetko je zapojene) neviem ze co s tym,,,, , v lin ked napisam lsusb tak je tam Bus 001 Device 003: ID 03f0:7204 Hewlett-Packard DeskJet 36xx thx all
        $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
    • Re: vyber tlaciarne 27.09.2006 | 21:38
      meno   Návštevník
      v podstate cokolvek od HP bude bezproblemove, vydavaju vlastne ovladace, dobra podpora, ja mam multifunkcne hp psc 1610 a funguje bezproblemov