mandriva 2007 (rc2) - prve dojmy

Sekcia: Ostatné 08.10.2006 | 21:57
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
prve dojmy zaryteho ubuntistu :) a tiez cloveka, ktory pouzival mandrivu 2006 asi 2 mesiace... 1) instalacia: bezproblemova, v porovani s mandrivou 2006 prakticky ziadna vyznamna zmena... len trvala trochu dlhsie... 2) graficke rozhranie: kde a gnome ma novy styl, v gnome pekne funguju 3D efekty. skoda ze nautilus nefunguje tak, ako by si uzivatel ubuntu zelal... :( 3) instalacia softveru: bezproblemova, na rpm balik staci 2x kliknut, co velmi ocenia zaciatocnici. velmi vela potrebnych suborov je na DVD, takze staci ho mat v mechanike (ak nie je tak vyzve) a po kratkej dobe sa urobi vsetko samo. existuje tu program rpmdrake, ktory sa mi vsak v porovnani so synapticom zda uplne bezmocny... 4) preklad do slovenciny je velmi dobry, nenasiel sa zavazny problem 5) mcc, teda mandriva control center, funguje spolahlivo, a najdete tam vsetko potrebne. urcite prekonava ovladacie centrum v kubuntu ci rozhadzanie vsetkeho mozneho v ubuntu ci xubuntu 6) fungovanie bez hesla - da sa nastavit a setri to cas... ale bezpecnost to dost poznamena, lebo bude robit vsetko mozne niekedy bez vazho vedomia 7) obrovske mnozstvo SW na DVD, takze z netu budete stahovat ovela menej... 8) mandriva ma v sebe okamzite vsetko potrebne na prehravanie MP3 na co si dat pozor? 1) nefunguje sudo, takze ako root sa prihlasite jednoducho prikazom su 2) mandriva akosi protestuje proti instalacii xfce... aspon u mna :) 3) namiesto grub-u sa nativne pouziva lilo mandriva 2007 rc2 par krat spadla, tak verim ze sa to zlepsi do uvedenia final... celkovo vsak na mna urobila velmi dobry dojem, a tych par chybiciek hadam rychlo zmyzne :) hodnotenie: 8/10 porovnanie (moje) s inymi distrami... MDK 2007 > MDK 2006 MDK 2007 > SUSE 10.1 MDK 2007 = Ubuntu dapper
    • Re: mandriva 2007 (rc2) - prve dojmy 01.10.2006 | 00:41
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Používal (testoval) som Madrivu 2006, Ubuntu 6.06 aj SuSE 10.1, ale Mandriva bola nestabiná, skôr uprednostňujem Ubuntu. Ale aj tak vzhľadom na stabilitu a zastrešenie distra preferujem SuSE 10 Eval.
      • Re: Re: mandriva 2007 (rc2) - prve dojmy 03.10.2006 | 15:04
        Ondrej Sykora   Návštevník
        Pozuzivam mandkake mandrivu od prvopociatkov a neviem ci ale ja snou nemam najmensi problem, velmi stabilna rychla, super. Asi to zalezi od pouzibvatela a hardveru a pri tom som skusil napr SUSE a Red Hat. Naozaj velmi prijemne prostredie.
        • Re: Re: Re: mandriva 2007 (rc2) - prve dojmy 03.10.2006 | 21:11
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Používal som Mandrake 10.1, toto disto bolo spoľahlivé, ale keď som nahodil Mandrivu 2006, už od začiatku bola nestabilná a to nehovorím potom, ako som pridal do nej cez urpmi pár programov,,,
    • login 08.10.2006 | 20:44
      Pasto   Návštevník
      mam taky problemik nainstaloval som si mandrivu 2007 a pri spustani odomna pyta meno a heslo....... nepametam si ze by som nieco take niekde vypisoval a neviem co tam mam dat??? neviete poradit??? ale som v tom zaciatocnik..... dik....
    • login 08.10.2006 | 20:44
      Pasto   Návštevník
      mam taky problemik nainstaloval som si mandrivu 2007 a pri spustani odomna pyta meno a heslo....... nepametam si ze by som nieco take niekde vypisoval a neviem co tam mam dat??? neviete poradit??? ale som v tom zaciatocnik..... dik....
    • Re: mandriva 2007 (rc2) - prve dojmy 08.10.2006 | 21:57
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      > nefunguje sudo, takze ako root sa prihlasite jednoducho prikazom su sudo nefunguje pretoze si si ho nenakonfiguroval...
      Debian. apt-get into it…