Divne veci sa mi deju v linuxe!!!

Sekcia: Konfigurácia 21.09.2006 | 13:48
Avatar ma3ix Red Hat 9  Používateľ
Ahojte. Mam server na ktorom je POP3. Vsetko v poriadku fungovalo, islo stahovat postu a posielat (SMTP). Ale nieco sa stalo a nejde mi stahovat cez POP3 na porte 110. Ked tam dam POP3S port 995 tak to ide. Kde sa mohla stat chyba a ako ju mam odstranit?, lebo chcem pouzivat POP3 na 110. V logoch je ze trvanie spojenie je 0 sekund, obvykle tam bolo 3-6sekund.
    • Re: Divne veci sa mi deju v linuxe!!! 21.09.2006 | 12:41
      Avatar nardew debian  Používateľ
      nenastavoval si firewall? naozaj nie je v logoch este nieco viac?
      • Re: Re: Divne veci sa mi deju v linuxe!!! 21.09.2006 | 12:44
        Avatar ma3ix Red Hat 9  Používateľ
        Nie nic som nerobil. Vcera to islo a dneska uz nie. Uz sa mi to stalo raz ale potom sa to samo opravilo, a neviem ako, ale dlho to trvalo. Potrebujem redu teraz. :D
        • Re: Re: Re: Divne veci sa mi deju v linuxe!!! 21.09.2006 | 13:14
          WlaSaTy   Návštevník
          nakolko nepises aky mas pop3/pop3s server, tak ti mozem iba poradit aby si sa pozrel ci bezia dane instancie a ci su nie zaseknute. popripade ci nepocuva na danom porte nieco ine (netstat -a -t). predpokladam ze konfiguracia postoveho servra sa nemenila, ziaden upgrade nebol a inet daemon je v poriadku aj s konfigom. mozno pomoze dajmetomu restart danej sluzby.
          • Re: Re: Re: Re: Divne veci sa mi deju v linuxe!!! 21.09.2006 | 13:27
            Avatar ma3ix Red Hat 9  Používateľ
            Myslim ze to je ipop3 daemon, restratoval som to niekolko razy aj cely server, a nic, stale 110nejde a 995 ide. Konfiguraciu som nemenil. A na tyvh portoch pocuva iba to co ma byt 110 pop3, 995 pop3s
            • Re: Re: Re: Re: Re: Divne veci sa mi deju v linuxe 21.09.2006 | 13:48
              Avatar ma3ix Red Hat 9  Používateľ
              Tak teda sm sa nasral a uz to ide. Zakazal som sluzby v xinetd.conf restartoval cely server a potom zapol a uz to pekne ide. Diky za rady.