2 zdroje 300W alebo 1x600W

Sekcia: Hardware a Drivery 25.09.2006 | 13:39
ALI   Návštevník
Caf Prave som skladal jeden serverik 4xHDD+DVDRW, vsetko ostatne na MB. Nato staci hociaky zdroj a tak ma napadlo, keby som staval nejaku masinku na hry co ma 2xHDD SLI + vodne chladenie a spotrebu okolo 450W-500W, ci by sa nedali pouzit dva zdroje po 300W. Nemam teraz na mysli usporu par sto korun, ale ako ten druhy zdroj zapnut, niekroty z vyvodou zdroja na MB a ktore ostatne zily by sa dali este pouzit. Ak ste niekto elektrikar, potrapte svoju predstavivost.
    • Re: 2 zdroje 300W alebo 1x600W 24.09.2006 | 11:24
      Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
      no ohladom spojenia dvoch zdrojov boli celkom dobre veci na fore pctuning.cz ... k tomu kompu, urcite by som kupil lepsie zdroj /inak tu spotrebu co uvadzas 450-500W sa mi zda vela/ .. nejaky lepsi 500W ti bude uuuplne stacit pri 2 zdrojoch budu velke kolisania prudu a prepatia /imho/ kde sme sa to dostali ked su kompy zachvilu jak mikrovlnka ...
    • Re: 2 zdroje 300W alebo 1x600W 24.09.2006 | 12:22
      Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
      tak som to konecnce nasiel http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=29261 //bude to chciet registrovat ak nemas account .. inak este k znackam s kt. nikdy netrafis vedla : Nesux, Enermax, Thermaltake -> vsetky luxus , dalej Fortron, LC power, Chill a nezabudni: skorej menej W pri znackovom ako viac pri neznackovom
    • Re: 2 zdroje 300W alebo 1x600W 25.09.2006 | 13:39
      Castler   Návštevník
      Som trocha elektrikar a jedno ti teda napisem spolahlivo, ked mas nejaky drahy hardware urcite pouzi radsej jeden silny zdroj, ono teoreticky sa to spojit da. Mohlo by sa stat, ze by zdroje pracovali proti sebe, minimalne ale predsa, a cert nikdy nespi, takze ja osobne by som to na DRAHOM hardware urcite neskusal, ale ked rad experimentujes a mas nejaku testovaciu zostavu, len dotoho :o)