WinFast 2000XP

Sekcia: Hardware a Drivery 24.09.2006 | 17:34
Avatar lazzio F16  Používateľ
Zdar. tak pokusam sa ju rozbehat ale mam problem multimedia- > XawTV(XawTV)[btw, nemam tam ikonu pri tom programe v menu] no spustim naskoci mi cierne okno( na liste mam 3 otazniky) a to je vsetko ,max. mozem right button zobrazit moznosti(nastavenie) a tam zmenit tu normu atd,,,proste ani menu nic len cierna obrazovka,ani zvuk ani obraz nic,, ovladace od grafiky nemam,lebo uz 2x som s tym posral ,mam ati readeon 7500 a driver nato som nenasiel,neviem ci to je podstatne pri tej karte,ale pre info, este vypis : oot@TREK:/home/lazzio# apt-cache search xawTV liblircclient0 - LIRC client library came - Rewrite of the xawtv webcam app using imlib2 libmjpegtools0c2a - MJPEG video capture/editting/playback MPEG encoding libvideo-capture-v4l-perl - Perl interface to the Video4linux framegrabber interface pia - movie player scantv - scan TV channels for stations v4l-conf - tool to configure video4linux drivers xawtv - X11 TV application xawtv-plugin-qt - quicktime plugin for xawtv and motv xawtv-plugins - plugins for xawtv and motv xawtv-tools - Miscellaneous tools distributed with xawtv libmjpegtools-dev - MJPEG video capture/editting/playback MPEG encoding mjpegtools - MJPEG video capture/editting/playback MPEG encoding distribucia: Kubuntu 2.6.15-27-386 ,( mam pri boote aj 2.6.15-26-386) ale nechce to dat prec lebo mi video pri stream vysielani cez web potom blbne) doska: asus a7n8x-x tak dik all za hellps :-)
$ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
    • Re: WinFast 2000XP 24.09.2006 | 13:48
      WlaSaTy   Návštevník
      hm, televizna karta zvykne posielat graficky vystup cez akceleraciu grafickej karty. a typnem si: instaloval si binarne ovladace pre ati a neoveril si si ci podporuju aj tak staru graficku kartu. takze ich skus odinstalovat. potom ak chces, napis co je to za kartu. linux totizto necita z papierovej krabice, on sa pozrie na zbernicu jak sa mu dane zariadenie podpise a podla toho sa zariadi. a nakoniec nam povedz ake ovladace boli natiahnute a s akymi parametrami. a co na to nakoniec povedal linux (dmesg). typnem si ze sa ti mozno nasiel aj tuner spravne, ale nema sa to kam zobrazit.
      • Re: Re: WinFast 2000XP 24.09.2006 | 14:15
        Avatar lazzio F16  Používateľ
        no,tak pokial si dobre pamatam tak po 5tom preinstalovani kubuntu ,,som do drivre na grafiku uz neinstaloval,,ked som to robil tak 2 x sa mi nespustilo KDE,,problem bol v tom ze vseky postupy co som nasiel boli pre karty s oznacenim 8500 a vyssie skusal som tento postup : http://wiki.ubuntu.cz/Grafick%C3%A9_karty_ATI?highlight=%28ATI+JakNaTo%29 karta: lspci -v 0000:02:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Radeon RV200 QW [Radeon 7500] (prog-if 00 [VGA]) Subsystem: PC Partner Limited: Unknown device 7192 Flags: bus master, VGA palette snoop, stepping, 66MHz, medium devsel, latency 32, IRQ 209 Memory at e0000000 (32-bit, prefetchable) [size=128M] I/O ports at c000 [size=256] Memory at ed000000 (32-bit, non-prefetchable) [size=64K] Expansion ROM at ec000000 [disabled] [size=128K] Capabilities: [58] AGP version 2.0 Capabilities: [50] Power Management version 2 ,dalej som skusil priakaz :apt-cache search ati radeon radeontool - utility to control ATI Radeon backlight functions on laptops xserver-xorg-driver-ati - X.Org X server -- ATI display driver gatos - ATI All-in-Wonder TV capture software fglrx-control - Control panel for the ATI graphics accelerators xorg-driver-fglrx - Video driver for ATI graphics accelerators xorg-driver-fglrx-dev - Video driver for ATI graphics accelerators (devel files) ..prikaz : dmseg je strasne dlhy ,neviem co presne hladat,, flrxinfo nejde------ obidva mi sli ked som skusal ten postup ale po restarte neslo KDE fgl_glxgears tiez nejde-- glxgears ukazuje tie kolesa ,,,co ty nato ?
        $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
        • Re: Re: Re: WinFast 2000XP 24.09.2006 | 14:42
          WlaSaTy   Návštevník
          to je samozrejme ze sa ti nenastartovalo graficke rozhranie ak si si znehodnotil ovladace grafiky. predpokladam ze uz vies ze binarne ovladace od ati danu kartu nepodporuju, mohol si si usetrit zopar smutnych chvil keby si si skutocne nieco precital. dobra vec je ze podobne karty su podporovane ovladacom radeon a ten by ti mal instalacny program nahodit aj sam. u mna to tak urobil bez najmensieho problemu i ked na mierne odlisny hardware. otazne je ci mas teraz v systeme stale nejake zbytky po ovladaci od ati, ani by som sa ndivil keby bol ten balik neodinstalovatelny.
          • Re: Re: Re: Re: WinFast 2000XP 24.09.2006 | 15:43
            Avatar lazzio F16  Používateľ
            no viem ze existuje "vseobecny" ovladac readeon ,len neviem ho zohnat,,, a mozes mi napisat ako zistim ci mam nejake tie zbytky,,,,aj ked hovorim pokial si dobre pamatam tak po reinstall systemu som uz nebabral do grafiky
            $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
            • Re: Re: Re: Re: Re: WinFast 2000XP 24.09.2006 | 15:52
              WlaSaTy   Návštevník
              :no viem ze existuje "vseobecny" ovladac readeon ,len neviem ho zohnat, http://ftp.x.org/pub/X11R6.9.0/doc/html/radeon.4.html takze by si mal mat ten ovladac v distribucii. toto je len link na manual. ak si sa nebabral do systemu po reinstale s premazanim diskov tak tie zbytky po ati uz nemas.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: WinFast 2000XP 24.09.2006 | 17:10
                Avatar lazzio F16  Používateľ
                no :-) hm,, nechcem byt trapny ,ale s tym asi nepohnem.... na tom webe je napisane (podla mna ,neviem po eng) ake karty podporuje a configuracia(editacia) suboru xorg.conf ? fakt neviem co mam robit,,,skusal som hladat subor radeon.4 tak mi ho naslo v /usr/share/man/man4/radeon.4.gz to je driver ? ten co mne treba ? - , v konzole som zaadal man radeon tak mi tam tiez vyhodilo ten isty manual co si mi dal ty, - no potom som hladal subor xorg.conf ,naslo mi niekolko,lenze do ktoreho napisat tie vsetky data ,alebo to robit cez konzolu alebo co ? ten driver treba aktivovat len prepisanim toho suboru? sry, som luma v tomto,,,budem vdacny za rady,lebo cem vyuzivat lin plnohodnotne a samozrejme sa aj ucit ho ovladat, tak dik
                $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: WinFast 2000XP 24.09.2006 | 17:34
                  WlaSaTy   Návštevník
                  hm, praca s pocitacom bez zakladnych znalosti eng, kam sme sa to dostali. ale aspon uz viem preco sa adresar vola priecinok. ved sa nam ... ano, v tom subore mas nastavit ovladac grafickej karty na radeon. ten driver netreba aktualizovat, ale aktivovat. takze si pozri ci mas v konfiguraku aktivny dany ovladac. nezabudni si vsak predtym spravit zalohu :-)
    • Re: WinFast 2000XP 24.09.2006 | 13:15
      Avatar lazzio F16  Používateľ
      nejak to zblbo ci co.. tak pokusam sa ju rozbehat ale mam problem: malo nasledovat najprv som nainstaloval xawtv kedze som ho nemal, cez adept: xawtv xawtv-plugin-qt xawtv-plugins xawtv-tools ,potom som nasiel postup pre mandrivu s jadrom 2.6.x ,ine som nenasiel tak som to skusil. 1- Zmazal som obsah souboru /etc/modules.conf ( mal som tam subor modules ,,teda bez .conf, po zmazani obsahu sa vytvoril new zalozny modules~) 2- Doinstaloval som balicek hotplug (pciutils_2.1.11-15_i386.deb) 3- Restartoval som Linux 4- Spustil som XawTV 5- Nastavil: Norma: PAL-DK Frekvencna tabulka: Europe-east no a nasleduje problem: ak to zapinam cez " start" -> zbytok je na zaciatku prispevku . (nevem preco mi to nehodil aj ten postup tam :( ) tak dik, sry za chaos
      $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen