syslog

Sekcia: Konfigurácia 27.09.2006 | 03:36
karol   Návštevník
no naistaloval som mrtg a snmp.Ide to v poho ale kedze mrtg sa pusta kazdych 5 minut cronom tak mi to strasne flooduje logy.do toho isteho logu PAM zapisuje aj autentifikaciu prihlasovania a pouzivania su.Ako dam syslogu vediet aby nelogoval kazdych 5 minut ten cron?dik
    • Re: syslog 26.09.2006 | 21:33
      luzr   Návštevník
      Presmerujes STDOUT aj STDERR prikazov pustanych cez cron do /dev/null * * * * * mrtg blabla 2>&1 /dev/null
      • Re: Re: syslog 26.09.2006 | 22:20
        karol   Návštevník
        praveze pre mrtg ma svoj log subor.Ale toto co ja myslim su neni logy z mrtg. To su logy z auth ,ked PAM autorizuje cron na prava roota. slo by to zakazat logovat pri auth debug alebo tak.Ale tym padom by mi nelogoval aj logovanie,sudo a su. A to potrebujem...
        • Re: Re: Re: syslog 26.09.2006 | 23:06
          WlaSaTy   Návštevník
          a co takto sem dat zodpovedajuci vypis z logu ktory vadi? mozno sa to tyka niecoho ineho :-)
          • Re: Re: Re: Re: syslog 26.09.2006 | 23:12
            karol   Návštevník
            Sep 26 21:09:02 localhost CRON[29343]: (pam_unix) session opened for user root by (uid=0) Sep 26 21:09:02 localhost CRON[29343]: (pam_unix) session closed for user root a kazdych 5 minut jeden
            • Re: Re: Re: Re: Re: syslog 26.09.2006 | 23:44
              WlaSaTy   Návštevník
              skusal si presmerovat hlasky z kronu do ineho logu ? mimochodom, nevidim na to dovod, ale kazdy sme nejaky. typnem si ze sa ajtak nieco zapisuje na disk - zrejme mrtg - takze vypinat dane spravy je vec cisto kozmeticka. a mrtg moze bezat aj pod inym uzivatelom, nielen root ked sme uz pritom :-)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: syslog 27.09.2006 | 03:36
                karol   Návštevník
                jako strasne flooduje tie logy.Mne by to nevadilo ale kazdych 5 minut 2 riadky logu. A neviem ako to mam vypnut. V syslogu mam auth.* ale tie hlasky maju asu taku istu prioritu ako napriklad hlasky o pouziti SU a tie chcem logovat. A ze to bezi pod rootom ma ties 2krat netesi.Ako to poradis zmenit?