otazka k VDL

Sekcia: Ostatné 01.10.2006 | 22:48
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
VDL - vlastna distribucia linuxu pozrel som si zaujimavu stranku (autor je dvh) a tak ma napadlo, co by som asi urobil ak by som niekedy urobil (uffff to by dopadlo... ale predsa :) ) ak by som chcel urobit vlastne distro... zalozene na xubuntu dapper drake (napriklad) zmeny oproti povodnemu distru: - pre SVK automaticky QWERTZ klavesnica - vyhodene examples - vlastne loga, pozadia atd (s tym asi nebude velky problem) - vo firefoxe niekolko rozsireni pridanie programov: - midnight commander - leafpad - fluxbox - alien - dillo - kodeky (napriklad libxine-extracodecs) samozrejme bola by super plna kompatibilita, bezchybna praca s .deb subormi, a hlavne bezproblemovi apt-get... tak a teraz - kolko by to asi trvalo skutocnemu odbornikovi? a kolko mne? dalo by sa to vlastne realne urobit?
    • Re: otazka k VDL 27.09.2006 | 19:31
      123   Návštevník
      a nestacilo by "dotvorit" nieco ,cim by sa pozadovane zmeny vykonali? Nieco na sposob automatix-u.
      • Re: Re: otazka k VDL 27.09.2006 | 19:39
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        instalacia rozsireni do ffoxu nie je problem... a pridanie programcekov tiez... mna skor napadlo nieco ine. konkretne pri repozitaroch... co tak urobit subor zbaleny nejakym zazrakom (napriklad tar.gz), ktory by bez pytania vymenil subor /etc/apt/surces.list za zbaleny (upraveny) subor sources.list? len neviem ako urobit taky archiv (v programe win rar pre windows to nie je problem) a tiez neviem ci to pojde so zadanim prav roota alebo nie... no a hlavne akym sposobom by sa to spustalo ay to bolo co najjednoduchsie :)
        • Re: Re: Re: otazka k VDL 28.09.2006 | 04:16
          WlaSaTy   Návštevník
          nevieme kolko by ti to trvalo ale neodporucame robit tar archiv v winrare. ako by si nastavil vo winrare pristupove prava zabalenym suborom? mimochodom, *buntu ktore som mal v rukach nahodilo zakladny image na disk. ten image moze rovno obsahovat vsetko co chces (addon, multimedia, sources.list, ...). otazka je skor ako by si to distribuoval a ako by si sa postavil ku copyrightom koli ktorym je ta podpora vyhodena. gentoo rulz
          • Re: Re: Re: Re: otazka k VDL 28.09.2006 | 08:25
            Stano   Návštevník
            winrar som dal len ako priklad :) a dokaze zabalovat len do rar a zip :) teda dalo by sa takto urobit "nacierno" xubuntu? a fungovalo by to vobec? napriklad aby uz pri spusteni ako live cd podporovalo mc.
            • Re: Re: Re: Re: Re: otazka k VDL 28.09.2006 | 13:55
              WlaSaTy   Návštevník
              :dalo by sa takto urobit "nacierno" xubuntu? nie, musel by si zmenit nazov distribucie, skus uhadnut preco. :a fungovalo by to vobec? to zavisi len od autora takze on bude poznat na toto odpoved. :napriklad aby uz pri spusteni ako live cd podporovalo mc. ak ho das do standardneho image, tak ano.
    • Re: otazka k VDL 28.09.2006 | 10:18
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      No takze to som ja ten dvh, skusim ti odpovedat. Ak chces spravit len balik ktory by spravil/prepisal rozne nastavenia v ubuntu tak by som to robil asi takto. Vytvoris si nejaky pomocny adresar, napr ~/test a donho skopirujes presne to co chces s tym ze to bude mat taku strukturu ako root adresar teda cca takto: ~/test/ ~/test/etc/ ~/test/etc/... nejake zmenene konfiguraky ~/test/usr/ ~/test/usr/lib/libxine-extracodecs.so.... kniznice ~/test/usr/bin/ ~/test/usr/bin/... programy ake chces ~/test/usr/share/ ~/test/usr/share/doc/ ~/test/usr/share/doc/... priklady ~/test/usr/share/images/... nejake pozadia atd... nakoniec tam pridas nejaky instalacny skript, pre jednoduchost moze byt napr tu: ~/test/install.sh V tom skripte moze byt napr. toto: #!/bin/bash # je to len priklad! /sbin/ldconfig chmod +s /usr/lib/mc/cons.saver /dev/MAKEDEV ptmx No a potom vytvoris ten balicek: # cd test # tar c * > ../balicek.tar # cd .. # gzip -9 balicek.tar # echo "Hotovo!" # rm $0 A nainstalujes ho takto: # tar zxpf balicek.tar.gz -C / # sh /install.sh Vsetko rob ako root. Bude to jednoduchsie ako vytvorit vlastne distro. Ten balicek by si (som) mal hotovy za jeden den. Je to pomerne jednoduche. dvh
      • Re: Re: otazka k VDL 28.09.2006 | 10:21
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        Oprava: toto: # echo "Hotovo!" # rm $0 malo ist do toho skriptu
        • Re: Re: Re: otazka k VDL 28.09.2006 | 19:00
          Stano   Návštevník
          Super dvh, mam co skusat, a ak to bude fungovat tak ma to veeelmi potesi :) a nie len mna :) dal by sa takto rozbalit aj ten manual? teda ze by sa rozbalil do: /home/meno_usera/Desktop ? neviem len ako urobit meno usera... samozrejme aktualne prihlaseneho ak by sa totiz ten manual hodil niekde inde, tak by ho nejaky user jednoducho nehladal :-(
          • Re: Re: Re: Re: otazka k VDL 30.09.2006 | 18:29
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            ~/Desktop
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Re: Re: Re: otazka k VDL 30.09.2006 | 20:09
            WlaSaTy   Návštevník
            http://www.knoppix.net/wiki/Knoppix_Remastering_Howto ?
          • Re: Re: Re: Re: otazka k VDL 01.10.2006 | 22:04
            Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
            tar zxpf manual.tgz -C /home/$USER
            • Re: Re: Re: Re: Re: otazka k VDL 01.10.2006 | 22:09
              Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
              alebo radsej pouzi takyto skript (netestoval som ho takze tam mozu byt chyby): for i in `ls /home`; do if [ -d "$i" ]; then ln -s /usr/share/tvoj-manual $i/manual chmod 755 $i/manual chown `basename $i` $i/manual fi done
            • Re: Re: Re: Re: Re: otazka k VDL 01.10.2006 | 22:48
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              home directory moze byt odlisny od loginu, radsej $HOME alebo ~/
              Debian. apt-get into it…