Disková cache v Opere

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.09.2006 | 20:06
Palo   Návštevník
Pri vymazaní diskovej cache v Opere sa reštartuje alebo zamrzne pc. Nainštalovný mám SUSE 10.1 Kto mi s tým pordí.
    • Re: Disková cache v Opere 27.09.2006 | 21:52
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ak mas operu 9.00, tak ju vymen za novsiu verziu napr 9.02. 9.00 je znama svojou bugovostou... skus sem napisat aku verziu opery mas (a najlepsie aj build)
      • Re: Re: DiskovĂĄ cache v Opere 27.09.2006 | 22:07
        Palo   Návštevník
        mám v.9.02
    • Re: Disková cache v Opere 27.09.2006 | 23:02
      WlaSaTy   Návštevník
      pod akym uzivatelom ju spustas ked sa restartuje cele PC?
      • Re: Re: Disková cache v Opere 28.09.2006 | 15:34
        Palo   Návštevník
        ako uzivatel, nie ako root
        • Re: Re: Re: Disková cache v Opere 28.09.2006 | 20:06
          WlaSaTy   Návštevník
          zaujimave, program zvycajne bezi v uzivatelskom priestore. pokial to clovek spusta nie pod rootom, tak nevidim dovod na to aby sa restartol cely komp. teda jeden by bol, nestabilne PC. 1) otestovat RAM cez memtest alebo nieco ine (dlhym testom) a skontrolovat swap particiu na zle bloky (programom badblocks, na zapis, bacha aby nedoslo k strate dat pri preklepe) 2) ak je stroj pretaktovany, tak podtaktovat na garantovanu frekvenciu 3) skontrolovat konzistenciu suboroveho systemu. normalne sa to robi aj same pri starte, ale kto vie ... PS.: kedysi v davnych dobach monolityckych XWindows ktore boli derave jak reseto a vyzadovali koli pristupu na hardware prava administratora dokazala zla aplikacia zhodit cely system aj ked bezala pod neprivilegovanym uctom. ale teraz?