rozbalit firmware do adresara

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.09.2006 | 23:19
Avatar nekko   Používateľ
caute, snazim sa rozjazdit dsl modem v ubuntu 6.06 a mam na to navod (www.rsw.sk/linux/adsl) a jeho sucastou je aj to ze mam firmware cxacru-fw-2.099.093.000 rozbalit do jedneho adresara. Tento firmware ale obsahuje iba jeden subor, ktory ani nejde spustit, znamena to ze ho mam do toho adresara proste iba skopirovat???
    • Re: rozbalit firmware do adresara 28.09.2006 | 03:58
      WlaSaTy   Návštevník
      ten firmware vo formate .tar.gz si uz asi rozbalil, takze by si mal mat uz rovno cisty firmware. ak nie, tak na ten subor posli prikaz file a on uz prezradi co to je. predpokladam ze si to nestahoval pod explorerom, ten si obcas zmysli ze zrusi pripony a clovek z toho moze byt takto zmeteny.
      • Re: Re: rozbalit firmware do adresara 28.09.2006 | 23:08
        Avatar nekko   Používateľ
        nie ja som ziaden firmware nerozbaloval, v tom navode (www.rsw.sk/linux/adsl) je rovno link na ten firmware, ale ked ho stiahnem (po explorerom) tak to cele obsahuje proste iba jeden subor, ktory potom v linuxe nejde vobec rozbalit
        • Re: Re: Re: rozbalit firmware do adresara 28.09.2006 | 23:19
          WlaSaTy   Návštevník
          keby si na to postval ten prikaz, tak by povedal co je to za typ suboru. internet exploiter bol znamy tym ze sa tvaril mudrejsie ako uzivatel. napriklad likvidoval koncovky suborov aby nahodou clovek nevedel co s tym suborom ma spravit a aby sa mu pri kliknuti nan objavilo pekne - okienko otvorit s nicim a hladat na portali mrkvosoft. tak isto robil dekompresiu za letu aby nahodou clovek nevyuzival kapacitu svojho disku podla vlastneho uvazenia. a vobec, ten prehliadac bol vyvinuty za aj za inym ucelom, ale to je uz namet na flame. takze si otvor terminal a v nom napis file cxacru* dufam ze sa potom dozvieme co pred nami taji ten prehliadac.
      • Re: Re: rozbalit firmware do adresara 28.09.2006 | 23:15
        Avatar nekko   Používateľ
        aha neee sorry ja som tam napisal zly link.....ten navod mam z http://vigor318.ic.cz/Ubuntu/index.html........tam je ten link na ten firmware s ktory neviem co mam robit