zopar problemov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.10.2006 | 22:12
thomas   Návštevník
1. Mam posunutu obrazovku asi pol cm dolava Mam SUSE 10.1. Neviete pls ako to nastavit 2. Ako vypnem beagle 3. Scrollovanie na hovno. Seka a nikdy neviem kde skonci. Ci to je pomalym compom to neviem. Mam 256 ram a 2 g proc. 4. Kde nastavim frekvenciu monitora??? Diki za kazdu radu!!!
    • Re: zopar problemov 07.10.2006 | 19:08
      ---   Návštevník
      s tym posunutym obrazom to nastav na monitore , ak mas aj win tak v nastaveni gr.karty si to posun naspat
    • Re: zopar problemov 07.10.2006 | 19:44
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      1. ti dobre povedal kolega, ale myslim, ze keby si korektne nastavil hodnoty HorizSync a VertRefresh v /etc/X11/xorg.conf, tak by sa tym vyriesil aj problem cislo 4. navod na to sa tu objavuje kazdy tyzden niekolko krat. staci pouzit vyhladavanie na fore 2. beagle neviem co je, ale sak zakilluj ho;) killall -15 beagle 3. scrollovanie neviem cim moze byt sposobene, mozno drajver grafiky pomoze. ale este som nevidel, ze by s default drajvrom sekalo skrolovanie.
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
    • Re: zopar problemov 07.10.2006 | 19:58
      WlaSaTy   Návštevník
      1) gombikmi pod obrazovkou 2) ak ti je nejaka cast systemu na nic, tak ju odinstaluj. pozor, nie vzdy o nej vies ze je nepotrebna. niekedy si to len myslis :-) 3) vypni si vesa framebuffer 4) po splneni bodu 3 uz iba v konfiguraku xwindows
    • Re: zopar problemov 07.10.2006 | 22:12
      Avatar marallo Ubuntu  Používateľ
      To posunutie obrazu vyriesis nainstalovanim ovladaca od grafiky, a nastavenim rozlisenia a frekvencie tak ako vo win. Navod na instalaciu najdes na nete, a nastavis to cez Yast. Beag§le neviem - to sra.. aj mna... A scroll neviem, ja som problem nemal... Ak ti nieco nieje jasne napis...