pomaly net v linuxe

Sekcia: Konfigurácia 06.11.2006 | 02:32
Avatar haxor ubuntu 8.04  Používateľ
Dobry den.Viete mi poradit?Mam linux Suse 10.1 a mam doma router.Mam napojeneho aj kamosa.Ked si zapnem linux a chcem ist na internet tak mi ide strasne pomaly...Skusal som aj ine prhliadace ale nic v kazdom to ide tak isto pomaly...ale vo winxp ide normal rychlo..co moze byt na chybe?Dakujem
    • Re: pomaly net v linuxe 16.10.2006 | 13:52
      meno   Návštevník
      aku mas sietovku, treba pozriet ping na router, ak je dobry( rychly ) tak treba hladat problem niekde v nameserveri...
      • Re: Re: pomaly net v linuxe 17.10.2006 | 11:06
        Avatar haxor ubuntu 8.04  Používateľ
        jj pozriem..dakujem
        • Re: Re: Re: pomaly net v linuxe 19.10.2006 | 10:06
          Avatar haxor ubuntu 8.04  Používateľ
          Ping mam rychly a neviem co by mohla byt chyba.Ked som v praci mam moj pocitac tak mi ide net v pohode.Skusal som ping na www.google.sk a moj ping bol 30 ms a ke som to skusal v praci tak bol ping este horsi ale net ide v pohode.Co moze byt zle nastavene
          • Re: Re: Re: Re: pomaly net v linuxe 19.10.2006 | 11:35
            WlaSaTy   Návštevník
            no, a sietovku mas aku, respektive ako je nastavena siet (10/100/1000Mbps - full/half duplex)? niektore topologie su na to citlive aj v dnesnej dobe a autodetekcia moze zlyhat.
            • Re: Re: Re: Re: Re: pomaly net v linuxe 19.10.2006 | 16:04
              Avatar haxor ubuntu 8.04  Používateľ
              kde si mozem pozrit tie nastavenia lebo to neviem najst...moja sietovka je epox rtl-8139/8139c+
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: pomaly net v linuxe 19.10.2006 | 23:35
                WlaSaTy   Návštevník
                u seba to pozries v dmesg alebo cez mii-tool a po ceste cez spravcu siete
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: pomaly net v linuxe 25.10.2006 | 23:48
                pjotot   Návštevník
                kua kua tak niesom som ja mam presne ten isty problem, s kazdym notebookom co som doteraz mal, aj na kabel aj na wifi. Stahovanie ide super ale kym sa nacita stranka trvat to. Proste nastavenie spojenia je strasne dlhe a pomale. Skusal som rozne distra rozne notebooky rozne siete vsade rovnako. To iste a pritom aj na cisto nainstalovanom linuxe
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pomaly net v linuxe 25.10.2006 | 23:57
                  ---   Návštevník
                  co pouzivas? firefox? ak ano ten nie je nastaveny na "rychly" internet , treba tomu pomoct v about:config
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pomaly net v linuxe 26.10.2006 | 09:26
                  meno   Návštevník
                  no ja by som si pozrel aj nameserver... je to niekde v /etc/resolv.conf alebo tak nejak, hlavne hladat v /etc subor resolv.conf a pozriet ake tam ma nastavene nameservere, mne totok napriklad robilo ak boli raz zle nastavene... co sa tyka aj poradia primary / secondary ako mas zadelene providerom... resp. dat iba primary... niekdedy cez dns sa snazi nastavit sam a nastavi zle... tiez mi to robilo ked som si kupil novy router a nejak zle komunikovali nebo co... a strasne dlho mu trvali tiez prave tie stranky, bo primary server mal zly a kym mu to doslo tak sa chvilu snazil s nim komunikovat....
          • Re: Re: Re: Re: pomaly net v linuxe 28.10.2006 | 23:45
            kopiso   Návštevník
            ten isty problem som mal aj ja vo vsetkych distribuciach, okrem knoppix, po pol roku sa mi to podarilo vyriesit, problem bol nie v nastaveni linuxu ale v dsl routri - je potrebne zakazat "pridelovanie dsn dynamickych adries" a zadat primarnu a sekundarnu dsn adresu rucne
          • Re: Re: Re: Re: pomaly net v linuxe 28.10.2006 | 23:45
            kopiso   Návštevník
            ten isty problem som mal aj ja vo vsetkych distribuciach, okrem knoppix, po pol roku sa mi to podarilo vyriesit, problem bol nie v nastaveni linuxu ale v dsl routri - je potrebne zakazat "pridelovanie dsn dynamickych adries" a zadat primarnu a sekundarnu dsn adresu rucne
    • Re: pomaly net v linuxe 30.10.2006 | 01:14
      Avatar haxor ubuntu 8.04  Používateľ
      Dobrz Den.Takze som to vyriesil stzm netom.Mal som len v nastaveniach-setove sluzby-DNS a meno pocitaca..Tam som mal zle nastavene to ze som mal zapnute vsetko cez dhcp server.Ze zmenit jmeno poctaca pres dhcp server a aktualizovat name server cez dhcp server.Toto som vypol a net ide v pohode...Tak dakujem velmi pekne za pomoc.
    • Re: pomaly net v linuxe 30.10.2006 | 01:25
      Avatar haxor ubuntu 8.04  Používateľ
      Prepact.Pochybil som.Nejde to tak dobre.Kua ja tomu nerozuniem.Isiel net v pohode ked som sa hral v nastaveniach s name serverom.Myslim si ze to bude nieco zle nastavene na mojom routery alebo v name srvery.No nic idem sa trapit
      • Re: Re: pomaly net v linuxe 30.10.2006 | 11:49
        WlaSaTy   Návštevník
        ak router neposkytuje DNS, tak ipcka pre nameserver nemoze ukazovat na router (typicky 192.168.0.1) ale musi ukazovat na aktivny nameserver poskytovatela.
        • Re: Re: Re: pomaly net v linuxe 31.10.2006 | 10:39
          Avatar haxor ubuntu 8.04  Používateľ
          Takze to mam ako nastavit
    • Re: pomaly net v linuxe 06.11.2006 | 02:32
      Avatar haxor ubuntu 8.04  Používateľ
      No tak konecne som to definitivne vzriesil.Net ide v pohode.Chyba bola v tom ze som mal zle nastavene rezimi duplex,full duplex atd...ja som mal nastavene na auto ale som to zmenil na full dublex 100 a ide v pohode.Dakujem velmi pekne za rady. :)))))))))))