Problemy s instalaciou Ubuntu

Sekcia: Ostatné 15.11.2006 | 17:02
Avatar deadangel Ubuntu 6.06.1 LTS  Používateľ
Tak som sa teda nakoniec rozhodol pre Ubuntu. Stiahol som live CD, spustil som a pokochal sa a rozhodol sa nainstalovat. Dvojklik na ikonku na ploche a instalacia sa spustila, ale.... uz niekolko hodin sa CD toci v mechanike a notebook sa tvari, ze ho cita, svetielka blykaju a display je cierny a vobec nic sa nedeje. Pomoze mi niekto? Instalujem na ACER TM 2353 NLC, Celeron 1,5 GHz, 256 MB RAM, ca 28 GB na disku. Snazim sa instalovat z RW na ktorom je 6.06.1 desktop pre 386 architekturu. Nedostal som sa ani na vyber jazyka - resp. dostal, napisalo ze step 1 zo 6 ale neponuklo ziadne jazyky na vyber. Po nejakom case display scernel - je len podsvieteny. Odozva mysi je strasne pomala a aj ked nou pohnem tak sa nedeje vobec nic. Pred instalaciou som spustil kontrolu CD a ta nenasla problemy, spustil som aj memtest a ten prebehol tiez bez problemov. Na disku je WinXP po defragmentacii. Dakujem
    • Re: Problemy s instalaciou Ubuntu 18.10.2006 | 00:34
      123   Návštevník
      zrejme si to nerozumie s grafikou , mas vydrz pozerat sa na cierny displej. Mozno by bolo riesenim alternate cd.
      • Re: Re: Problemy s instalaciou Ubuntu 18.10.2006 | 03:00
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        presne ... stiahni si alternate CD, ktore riesi nejake veci so starsim HW a podobne
      • Re: Re: Problemy s instalaciou Ubuntu 18.10.2006 | 09:13
        Avatar deadangel Ubuntu 6.06.1 LTS  Používateľ
        cumel som na telku a popri tom instaloval, inak by som to tak dlho nevydrzal :D nechal som to bezat celu noc a dostalo to NB do takeho stavu ze som musel vybrat baterku aby som ho mohol zapnut :((
    • Re: Problemy s instalaciou Ubuntu 18.10.2006 | 08:05
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      skus stiahnut kubuntu, pouziva instalator sice rovnaky, ale kusok iny...
      • Re: Re: Problemy s instalaciou Ubuntu 18.10.2006 | 09:14
        Avatar deadangel Ubuntu 6.06.1 LTS  Používateľ
        ked ja by som radsej ubuntu ... je mozne ze problemy sposbuje to ze je to napalene na CD RW?
        • Re: Re: Re: Problemy s instalaciou Ubuntu 18.10.2006 | 09:19
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          mozes ostat na ubuntu , len si stiahni alternate CD a je lepsie vypalovat na CDR :))
          • Re: Re: Re: Re: Problemy s instalaciou Ubuntu 18.10.2006 | 12:14
            Avatar deadangel Ubuntu 6.06.1 LTS  Používateľ
            no mal som doma dvd a tam je udajne aj alternate verzia, bude to stacit?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Problemy s instalaciou Ubuntu 18.10.2006 | 13:53
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
    • Re: Problemy s instalaciou Ubuntu 18.10.2006 | 17:04
      Miso   Návštevník
      Caf Problem vyriesis ak restartnes komp. A vyskusas znovu. Mne sa to tiez stalo. Ale ficalo to az na 3-ti pokus. Netusim preco. Instalovatl som to na Acera.
      • Re: Re: Problemy s instalaciou Ubuntu 18.10.2006 | 17:35
        Avatar deadangel Ubuntu 6.06.1 LTS  Používateľ
        no problem je ze nerestarnem, cd vrci ako najate ale ziadna odozva, ziadna reakcia, nist - mozem to len nechat bezat alebo vybrat baterku a tak to znovu nastartovat :((
    • Re: Problemy s instalaciou Ubuntu 19.10.2006 | 09:09
      Avatar deadangel Ubuntu 6.06.1 LTS  Používateľ
      tak po dvoch marnych pokusoch (instalacia zamrzla vzdy po vybere jazyka) som to spustil v safe graphic mode a vsetko prebehlo ofkej. dakujem vsetkym za pomoc.
    • Re: Problemy s instalaciou Ubuntu 15.11.2006 | 16:39
      Avatar k0rnel   Používateľ
      ja mam taky isty problem, ledva mi gnome nabehne, ledva kliknem na install(trva asi 10min kym sa len ikonka vysvieti) a pak hodinu vrci a nakoniec zatuhne. vymenil som 3 cdromky, vsade to iste
      • Re: Re: Problemy s instalaciou Ubuntu 15.11.2006 | 17:01
        Juraj   Návštevník
        ad: "Instalujem na ACER TM 2353 NLC, Celeron 1,5 GHz, 256 MB RAM, ca 28 GB na disku." Na graficku instalaciu sa mi to zda dost malo :(
        • Re: Re: Re: Problemy s instalaciou Ubuntu 15.11.2006 | 17:02
          Juraj   Návštevník
          Sorry, myslel som tu RAMku...