debian system time

Sekcia: Ostatné 20.10.2006 | 20:08
Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
Zdravim borci mam takyto problem-ked nabootujem distribucne jadro, 2.6.8-12-amd64-k8, moj systemovy cas sa pohne o dve hodiny dopredu. Vlastnorucne skompilovane jadro takyto problem nema. Normalne pouzivam toto jadro, ale ked potrebujem wifi sietovku, bootnem distribucne a zakazdym musim posuvat cas. V /etc/defaults/rcS som menil UTC = no aj UTC = yes, ani jedna moznost nepomohla. Mate nejake napady? Diky
cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
    • Re: debian system time 18.10.2006 | 21:28
      WlaSaTy   Návštevník
      tak sa mi matne mari ze pri pocitacoch s biosom bola nejaka volba computer stores bios system time in UTC/Local Time.
    • Re: debian system time 18.10.2006 | 21:48
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      > ked nabootujem distribucne jadro, 2.6.8-12-amd64-k8, moj > systemovy cas sa pohne o dve hodiny dopredu pretoze si mysli, ze v CMOS je UTC a posuva ho podla nastavenia v /etc/timezone ale netusim ako je mozne, ze ti to nerobi ine jadro, pretoze (AFAIK) s tym by to nemalo vobec suvisiet...
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: debian system time 18.10.2006 | 21:49
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        jaj, a skus porovnat vypisy date a date -u
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: debian system time 19.10.2006 | 01:13
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          kilo@blacksun:~$ date Thu Oct 19 01:09:43 CEST 2006 kilo@blacksun:~$ date -u Wed Oct 18 23:09:45 UTC 2006 tzconfig meni nastavenie v /etc/timezone, nie? Aj tzconfig som mal spusteny a nic. Mozno by pomohlo spravit tak, ze nastavim tzconfig na UTC a prestavim si cas na nas. Bude mi to sice ukazovat ze som v casovom pasme Greenwich(asi), ale nemalo by to prehadzovat hore-dole, nie?
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
          • Re: Re: Re: Re: debian system time 19.10.2006 | 13:59
            Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
            No takto: Dal som cas v biose o dve hodiny dozadu, teraz je distribucne jadro ok. Ale zase vlastnorucne robeny kernel mi ukazuje o dve hodiny menej. Teda distribucny kernel posuva biosovy cas o dve hodiny dopredu, vlastnorucne robeny kernel neposuva cas vobec. Jedno z rieseni by mohlo byt nastavit biosovy cas na nas cas a timezone na Reykjavik, ale to mi nepripada moc elegantne riesenie. Nejake ine napady?
            cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
          • Re: Re: Re: Re: debian system time 19.10.2006 | 22:56
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            GMT nie je UTC. UTC nema letny cas, takze by ti to polovicu roka tiez posuvalo :) ako nizsie pises, s tym kompilovanym jadrom nie je nieco v poriadku si myslim. je to divne, takto ti neviem poradit. nechaj nastavene hodiny na UTC (momentalne je to o 2 hodiny naspat) a pouzivaj distribucne jadro.
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: debian system time 19.10.2006 | 23:21
              WlaSaTy   Návštevník
              ale chalani. distribucne jadro zvykne mat zakompilovany svoj konfig, konfig toho druheho je tiez dostupny. co takto ich porovnat?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: debian system time 19.10.2006 | 23:24
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                neviem ako u teba, ale zatial bolo vsade zvykom davat config do /boot
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: debian system time 19.10.2006 | 23:32
                  WlaSaTy   Návštevník
                  /proc/config.gz :-)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: debian system time 19.10.2006 | 23:44
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    na to sa teda nespoliehaj...
                    Debian. apt-get into it…
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: debian system 19.10.2006 | 23:55
                      WlaSaTy   Návštevník
                      poslednych par rokov som to mal vo vsetkych distribucnych jadrach s ktorymi som robil. teda ak vynechame slack/dsl kde som to nehladal. ale je pravda ze bolo dobrym zvykom to nahrat do /boot, najme ak niektory spravcovia nemilosrdne likvidovali /usr/src.
                      • rererererererererererere 20.10.2006 | 00:31
                        Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
                        Ano, dobre zvyky zachovavam a odteraz budem zapinat aj kernel .config support. Pretoze nejaky config sice mam, ale mal som v tom taky bordel, ze si vobec niesom isty, ci je to ozaj config toho kernelu, ktory bezi. Ale s najvacsou pravdepodobnostou by to mal byt on. No a distribucne jadro samozrejme malo .config support zapnuty. Koho zaujima diff tychto dvoch suborov, tak tu. Ale netrapte sa, spravim tak, ako uid0 povedal, budem pouzivat distribucne jadro, trocha poupravujem modprobe.conf a ani nezbadam, ze to nieje moje jadro. Diky za rady
                        cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
                        • Re: rererererererererererere 20.10.2006 | 15:19
                          WlaSaTy   Návštevník
                          akurat si daj pozor na jednu vec. ked ho budes chciet spetne pouzit, tak v nom nemusia byt polozky =N a make oldconfig zahlasi taak veela novych ficur, jako je len kuskov zivota v jogurte. holt, setrime miestom :-)
                          • Re: Re: rererererererererererere 20.10.2006 | 20:08
                            Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
                            teda v tom /proc/config.gz sa setri polozkami #CONFIG_volaco IS NOT SET ? hmm,ale sak ja si configy ukladam tak ci tak. Len som chcel pomocou /proc/config.gz zabranit tomu bordelu co momentalne mam =] noa dozvedel som sa novu vec: Distribucne jadro pri vypinani pise: Setting the system clock using the hardware clock as reference Cannot access the hardware clock via any known method ale to uz je jedno teraz. pouzivam distribucne jadro a biosovske hodiny som si prestavil o dve hodiny dozadu, vsetko slape ako ma
                            cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom