ACPI problem

Sekcia: Hardware a Drivery 22.10.2006 | 11:53
Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
Zdravim, Na NB MSI S271 s processorom Sempron 3200+ mam problem s acpi, ked je zapnute tam mi ani nenabootuje instalacne cd-zastavi sa u procesoru nieco ako hpet high-resolution a zostane stat, az po prikaze acpi=off sa rozbehne, prosim o pomoc bo u NB je acpi dost podstatna vec.
    • Re: ACPI problem 18.10.2006 | 22:55
      trebor   Návštevník
      No neviem či to poradí, nemám MSI mám ACER. Ale ja by som to nainstalil bez ACPI. A potom by som to rozbehal na ACPI. Záleží potom na distre. Na Suse to išlo bez problémov. Na Kubuntu ktoré mám teraz, som zmenil powernowd za powersaved a je vpohode hybernácia atď.
      • Re: Re: ACPI problem 18.10.2006 | 23:51
        Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
        tak si teda aj odpoviem riesi to hpet=disable
      • Re: Re: ACPI problem 22.10.2006 | 04:33
        stano170   Návštevník
        pocuj a ked nainstalujem ubuntu bez acpi ako potom to acpi opet zapnem? BBude potom acpi fungovat tak ako ma, ked bolo pri instalacii vypnute?
        • Re: Re: Re: ACPI problem 22.10.2006 | 10:46
          Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
          Ked ho vypnes pri instalacii a potom zapnes, malo by fungovat ale zalezi co mas za NB a ake mas jadro.Ak ti nebude dobre ukazovat baterku skus novsie jadro alebo DSDT.
        • Re: Re: Re: ACPI problem 22.10.2006 | 11:53
          Avatar nardew debian  Používateľ
          to, ci ho nainstalujes s acpi alebo bez je uplne jedno. lebo pri bootovani systemu budes mat ten isty problem pokial nedas do loaderu acpi=off... mne pomohl noapic, aj ked je pravda ze obcas natrafim v logoch na hlasku o disablnuti jedneho irqcka