Zmena prav "vcetne podpriecinkov"

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.10.2006 | 23:10
Peter   Návštevník
Pouzival som predtym Kubuntu, kde som vedel zmenit prava pre citanie a zapis suborov a adresarov aj vcetne podpriecinkov cez klikatko. Nahodil som Ubuntu, tu sak neviem zmenit prava vcetne podpriecinkov. Da sa to nejako? Potrebujem zmenit prava z roota na usera na priecinok vcetne podpriecinkov a suborov. V Ubuntu nie je moznost cez vlastnosti takto zmenit prava.
    • Re: Zmena prav 19.10.2006 | 21:16
      Avatar nardew debian  Používateľ
      "Potrebujem zmenit prava z roota na usera" mas na mysli zmenenie vlastnika? btw prava na subory vratane podadresarov sa menia prikazom chmod xxx cesta -R
    • Re: Zmena prav 19.10.2006 | 21:23
      WlaSaTy   Návštevník
      pokial zmenu prav umoznuje dany suborovy system a kde to neumoznuje, tak sa jedna o chybu suboroveho managera. ale, nejedna sa nahodou o adresar na disku FAT alebo NTFS?
      • Re: Re: Zmena prav 19.10.2006 | 21:54
        Peter   Návštevník
        Priklad: Skopirujem si ako root z /usr/share/gkrellm2 priecinok skins a chcem dat celemu adresaru vcetne vsetkych podpriecinkov a suborov prava na citanie zapis uzivatelovi. Priecinok usr/share/gkrellm2/skins/ ma prava roota a potrebujem jednoducho po skopirovani rootom do /home/peter/ zmenit prava pre mna. V Kubuntu (KDE) som to naklikal cez Vlastnosti a volbu Pouzit pre vsetky podpriecinky a zadal som skupinu a uzivatela "peter", v Ubuntu sa prava cez klikatko nastavia len pre jeden (najvyssi) priecinok.
        • Re: Re: Re: Zmena prav 19.10.2006 | 22:26
          WlaSaTy   Návštevník
          nevsimol som si ze sa jedna o gnome v ubuntu. sice neviem preco chces kopirovat graficke temy do svojho adresara, ale to nie je predmetom otazky. ak by ti velmi vadilo ze spustis prikaz v terminaly: chown -Rv peter:peter ~peter/skins tak to mozeme riesit aj inym sposobom, gnome sa snazi o maximalne zjednodusenie uzivatelskeho prostredia, niekedy mozno az za unisnu mieru.
          • Re: Re: Re: Re: Zmena prav 19.10.2006 | 23:10
            Peter   Návštevník
            Skopiroval som Gkrellm2 Themes a vytriedil a najlepsie dam do Home a nebudem zbytocne instalovat cely balik prerobeny s Alien z Mandriva baliku. Len som chcel zmenit prava z roota na usera, vcetne vsetkych podpriecinkov a suborov, cez Ubuntu (GNOME) sa to cez Vlastnosti narozdiel od Kubuntu (KDE) neda aplikovat len na jeden priecinok.