NVIDIA driver + SUSE 10.1 RM + dva kernely

Sekcia: Hardware a Drivery 26.10.2006 | 00:37
Grawp   Návštevník
Hi Chcel by som sa spytat jak nainstalovat nvidia drivre pre dva kernely (normal + XEN). Aby mi kazdy kernel natahl pre seba skompilovany driver-modul. som v linuxe "novacik".
    • Re: NVIDIA driver SUSE 10.1 RM dva kernely 21.10.2006 | 17:30
      WlaSaTy   Návštevník
      pre kazdy jeden? asi by si to mohol nainstalovat pre kazdy jeden. inac co mas za hardware ze ti garantuje funkcnost akceleratora pod viacerymi systemami spustenymi naraz?
      • Re: Re: NVIDIA driver SUSE 10.1 RM dva kernely 22.10.2006 | 15:44
        Grawp   Návštevník
        ale ako pre kazdy zvlast? sak to by som chcel prave vedet. a sak tie dva kernely nebudu bezat naraz. len ze jako nastavit aby mi jeden kernel bral 1 driver ak druhy druhy - jak nainstalovat NVIDIia pre kazdy kernel zvlast ak su v tom istom OS
        • Re: Re: Re: NVIDIA driver SUSE 10.1 RM dva ker 22.10.2006 | 15:47
          Grawp   Návštevník
          bo nahodim nvidia driver - zkompiluje sa a secko funguje ale ked chcem zapnut XEN tak musi SUSE bezat na inom kerneli ktory xen podporuje a vtedy nvidia vypise ze kernel sa zmenil treba rekompilovat NVIDIA
          • Re: Re: Re: Re: NVIDIA driver SUSE 10.1 RM dva 22.10.2006 | 16:11
            WlaSaTy   Návštevník
            odpovedal si si sam, na ktorom kerneli to budes teda instalovat?
            • Re: Re: Re: Re: Re: NVIDIA driver SUSE 10.1 RM 23.10.2006 | 08:59
              Grawp   Návštevník
              ale neda sa nak nastavit aby zi kazdý kernel nacital pre seba nakompilovany driver nvidia
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: NVIDIA driver SUSE 10.1 23.10.2006 | 13:34
                WlaSaTy   Návštevník
                nema nahodou ten kernel pre XEN iny localversion? mozno je potom v inom adresari (/lib/modules-version-XEN/) ... netusim ako si si ho vytvaral.
    • Re: NVIDIA driver SUSE 10.1 RM dva kernely 25.10.2006 | 22:30
      Grawp   Návštevník
      Už som zistil ako nato - sh NVIDIAinstaller -K nainstaluje len dodatocne moduly pre prave bezaci kernel bez toho aby sa preinstaloval cely driver - bohuzial v terajsom xen kerneli vmlinuz-2.6.16.21-0.25-xen mi najnovsie drivre neslapu -> kernel panic
      • Re: Re: NVIDIA driver SUSE 10.1 RM dva kernely 26.10.2006 | 00:37
        WlaSaTy   Návštevník
        to je v poriadku, hadam si si nemyslel ze je mozne aby viacere operacne systemy obsluhovali naraz jeden kus hardware, najme ak nie je na to projektovany. skus sa zamysliet nad tym, ako by sa 3d akceleratoru zapisovali data do pamete a co by mal 3d akcelerator zobrazovat. a v neposlednom rade na to, aky oops to sposobi. technologia xen je predsa virtualizator ktory umoznuje zdielat hardware roznym OS spustenym v rovnakom case ale za specifickych podmienok. a tie nemas v pripade grafiky moc ako splnit :-) PS.: ak by si si chcel pozriet plnu HW virtualizaciu, tak sa pozri napriklad na platformu AS/400.