initrd.img problem - vytvorenie vlastneho distra

Sekcia: Ostatné 22.10.2006 | 19:36
juraj   Návštevník
caute, pokusam sa vytvorit vlastne slackware based live cd viac-menej podla navodu na linuxpackages.net narazil som na problem. ako kernel som pouzil bare.i z instalacneho dvd, ale initrd.img pouzit nemozem (asi s pochopitelnych dovodov :) ). pokusal som sa vytvorit vlastny initrd.img (mkinitrd -o /boot/initrd.img /lib/modules/2.4.33.3), ale ked som ho pouzil, tak po nabootovani som mal pristup iba k initrd-tree adresarom. mozete mi prosim poradit kde robim chybu, uz som zufaly. skusal som sa hrat aj s linuxrc, ale nic .... dakujem za kazdu radu
    • Re: initrd.img problem - vytvorenie vlastneho dist 22.10.2006 | 14:54
      WlaSaTy   Návštevník
      a co by si ako chcel, aby ti to tymto sposobom naslo kde mas vsetky cdromy, v ktorej je pripojene toto medium a pripojilo nejaky vecsi squashfs v ktorom bude komprimovany root livecd?
      • Re: Re: initrd.img problem - vytvorenie vlastneho 22.10.2006 | 17:10
        juraj   Návštevník
        napriklad :)
    • Re: initrd.img problem - vytvorenie vlastneho dist 22.10.2006 | 19:36
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      tak do toho linuxrc daj nejaky prikaz ktory zmeni root adresar, neviem ci pouzivas nash alebo co, magicke slovo je ale "pivot_root", cosi ako: #!/sbin/nash echo Mounting /proc filesystem mount -t proc /proc /proc echo Creating root device mkrootdev /dev/root echo 0x0100 > /proc/sys/kernel/real-root-dev umount /proc echo Mounting root filesystem mount --ro -t ext2 /dev/root /sysroot pivot_root /sysroot /sysroot/initrd Viac na http://vdl.halicky.sk/dokumentacia.html#init