Ako sa bootnem do textoveho rezimu???

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.10.2006 | 19:02
...   Návštevník
Ako sa bootnem do textoveho rezimu??? (Ubuntu)
    • Re: Ako sa bootnem do textoveho rezimu??? 22.10.2006 | 18:56
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Ak ti ide len o to prepnúť sa so textového režimu po nabehnutí Xov tak Alt+F1. Na nabootovanie iba v textovom režime skús záchranný režim. Ak by si chcel stále nabiehať iba v textovom režime, bolo by treba editovať /etc/inittab a na riadku id:5:initdefault: Zmeň 5 na 3
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Re: Ako sa bootnem do textoveho rezimu??? 22.10.2006 | 19:12
        ...   Návštevník
        mal som tam 2 :-). Skusal som 3 ale neslo.
      • Re: Re: Ako sa bootnem do textoveho rezimu??? 22.10.2006 | 19:15
        ...   Návštevník
        ... a skusal som alt + F1 a v gnome mi to otvorilo panel aplikacie :-). Chcem si nainstalovat NVidia drivre a potrebujem vypnut X server
        • Re: Re: Re: Ako sa bootnem do textoveho rezimu??? 22.10.2006 | 19:23
          meno   Návštevník
          ako root napis v konzole init 3; malo by to ist ale neviem ako to je nastavene v ubuntu... inak je to ctrl+alt+f1; ide to az po f6 tusim, ale zavisi od nastaveni kolko sa ti tych loginov spusta... aj tak budes musiet vypnut X11 ak sa prepnes, bud tym initom alebo v konzole ako root v textovom killnes xdm alebo gdm ci co sa ti demonuje aj X11 server................
        • Re: Re: Re: Ako sa bootnem do textoveho rezimu??? 22.10.2006 | 19:27
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          sorry. Je to naozaj ctr+alt+F1...F6.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: Ako sa bootnem do textoveho rezimu??? 22.10.2006 | 21:11
      Avatar marallo Ubuntu  Používateľ
      Uz sa to tu asi pred mesiacom riesilo. V Ubuntu nefunguje init 3 (respektive funguje, ale Xka nezhodi). Pouzi sudo /etc/init.d/gdm stop Pozri: http://www.linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=41075
      • Re: Re: Ako sa bootnem do textoveho rezimu??? 23.10.2006 | 18:40
        ...   Návštevník
        dobre diki.
    • Re: Ako sa bootnem do textoveho rezimu??? 23.10.2006 | 19:02
      ...   Návštevník
      a este ze ako hodim program na listu(mam na mysli hru americas army alebo racer proste vsetko co je ako fullscreen). diki