Aka distribucia je najvhodnejsia pre HP nx7400 ?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.11.2006 | 18:06
Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
Aka distribucia Linuxu je najvhodnejsia pre notebook HP Compaq nx7400 ? Je vhodny Linux Kubunta ?
    • Re: Aka distribucia je najvhodnejsia pre HP nx7400 05.11.2006 | 21:43
      da   Návštevník
      ubuntu/kubuntu 6.10 je vhodne. Secko by malo fungovat hned (clovek nikdy nevie:). Hlavne nezabudnut vymenit defaultny i386 kernel.
      • Re: Re: Aka distribucia je najvhodnejsia pre HP nx 05.11.2006 | 23:50
        Dumaru   Návštevník
        Hlavne nezabudnut vymenit defaultny i386 kernel No neviem, dosť užívateľov píše o spomalení systému po zmene default jadra na i686, tiež som nemenil.
    • Re: Aka distribucia je najvhodnejsia pre HP nx7400 05.11.2006 | 23:55
      Dumaru   Návštevník
      Začiatky s Linuxom sú dosť ťažké a chvíľu trvá, kým si užívateľ vyberie vhodné distro pre seba a pre svoje železo. Mám HP nx9020 a najlepšie sa mi osvedčili distrá SuSE 10.0 Eval, Ubuntu Dapper a Kubuntu Edgy. Pri poslednom (najnovšom) som zostal a aktívne používam.
      • Re: Re: Aka distribucia je najvhodnejsia pre HP nx 16.11.2006 | 11:04
        da   Návštevník
        Ked si tam nahodis generic kernel co by bezal aj na pentium 2, tak sa necuduj,ze sa to potom spomali. Treba si skompilovat vlastny, s optimalizaciami pre Pentium M procesory,yzapnut/vypnut podporu viac jadrovych cpu, odstranit z jadra podporu pre hw co v notebooku nemas (okrem podpory vsetkych USB, PCMCIA... zariadeni), opatchovat jadro pre podporu Enhanced Speedstep... atd... atd.. Znie to zlozito, ale su na nete aj hotove balicky, jeden som spravil aj ja. Krasne 2.6.18 jadro pre nx7400 (marlon zavinac inmail.sk). Hodi sa aj compiz (rsp. Beryl, ten je ale nestabilny..) + aiglx. Potom je desktop akcelerovany hw cez opengl a procak to nezatazuje vobec (transparencia, aliasing,...). Dalsia rada pre nx7400 je vykaslat sa na cpufreqd a pouzivat governory powersave, ondemand a performance v jadre. cpufreqd nechodi korektne na nx7400.
        • Re: Re: Re: Aka distribucia je najvhodnejsia pre H 16.11.2006 | 18:06
          Dumaru   Návštevník
          Ja nič neriešim ale neva, vďaka za tip :-)