Lingea lexicon - pismo

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.12.2006 | 18:11
Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
Ahojte! Mam problem s programom Lingea lexicon. V domacom priecinku som vytvoril priecinok Lingea. Prekopiroval som tam CD. Nastavil som pristupove prava. Do priecinka /bin/ som v konzole ako root prekopiroval subor lexicon a editoval ho. Zakomentoval som v nom: #LD_LIBRARY_PATH=./$LINVER/:$LD_LIBRARY_PATH a na zaciatku doplnil riadok LANG=C a cd `/home/mirka/lingea/lexicon`. Slovnik ide spustit ale je tam problem s kodovanim znakov. Ked chcem napisat napr.mačka napise mi maka. Je to pre mna velky problem, lebo slova s makcenmi a dlznami nevie prelozit do nemciny. Poradte mi prosim ak viete.
    • Re: Lingea lexicon - pismo 24.10.2006 | 18:43
      jiri   Návštevník
      Osobne jsem to resil tak, ze spoustim pres wine windowsovou verzi, ktera mi na rozdil od verze linuxove funguje bez problemu.
      • Re: Re: Lingea lexicon - pismo 25.10.2006 | 22:25
        mart   Návštevník
        mi to normal funguje v linuxu (anglicko - cesky) i s diakritikou Upravy/pismo (zmen font) , nebo Upravy / moznosti, tam je i slovencina , vyzkousej, kombinuj..
        • Re: Re: Re: Lingea lexicon - pismo 26.10.2006 | 19:09
          Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
          Nuz skusal som vselico. Cerpal som hlavne z FAQ pre Lingeu a presiel som tam vsetky body tykajuce sa mojho problemu. Stiahol som si aj .gtkrc a dal do domaceho priecinka. Editoval som .lex4rc a nastavil iny font ako helvetiku, ktora nemala v UbuntuBB moznost iso8859-2. Nastavil som komunikaciu v slovencine. Do /usr/bin/lexicon som na predposledny riadok napisal: export LANG=sk_SK export LC_CTYPE=sk_SK Po spusteni konzola vypise: locale not supported by C library. Jedine co sa mi podarilo je, ze v okne s prekladom je vsetko tak ako ma byt s makcenmi a dlznami. Menu a zadavacie pole vsak makcene nezobrazuje spravne.
          • Re: Re: Re: Re: Lingea lexicon - pismo 04.12.2006 | 18:11
            JPepino   Návštevník
            Zdravim, Pouzivam Mandriva 2007 a mel jsem stejny problem. Pomohlo mi doinstalovat stare libgtk-1.2... Nyni uz se to tvari v pohode.