detekcia grafickej karty

Sekcia: Konfigurácia 01.12.2006 | 11:37
Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
Zdravím vsetkých linuxových adrenalistov potrbujem poradit na taký malý tunning. potreboval by som si spravit skriptik ale nemám ani potuchy ako na to. ma robit toto: po spusteni zisti od akého výrobcu je na pc nainstalovaná grafická karta. staci aby urcil ci ide o ati alebo nvidiu /model netreba/ - v ziadnom !!!! prípade nemá ísť o nejakú detekciu v stýle knoppix !!!!!. skrátka aby to nejako "vicítal". je dvolezite aby to necital z nejakeho konfiguraku typu xorg.conf. ak nájde ati tak skopci fglrx_xorg.conf do /etc/X11/xorg.conf a prepiseho. ak nájde nvidiu ak skopci nvidia_xorg.conf do /etc/X11/xorg.conf a prepiseho. ak nenájde ani jedného výrobcu tak nic nespraví a skoncí. je to súčasť istého tunningu :) kto je zvedavý tak mozem napísat krátky príspevok /niekam bokom/ o co ide :) dakujem tomolc
tomolc
    • Re: detekcia grafickej karty 25.10.2006 | 01:36
      WlaSaTy   Návštevník
      ako iste vies, vyrobca grafickeho adapteru sa da zistit z PCI ID ktory napise napriklad nastroj /sbin/lspci. zbytok okolo toho uz asi zvladves (grep, ...)
      • Re: Re: detekcia grafickej karty 25.10.2006 | 01:44
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        no ja som lama lspci poznam ano tam to sice nájdem. ale tento skrypt sa má spúštat automaticky. doteraz som to musel robit rucne a uz ma to dost otravuje. vysvetlt preco to chcem takto zlozito by bolo na dlho. staci ked to nacita z nejakeho startovacieho logu alebo proste z hocicoho kde to je napisane proste to takto potrebujem vyriesit prosim poradte te skrypt tomolc
        tomolc
        • Re: Re: Re: detekcia grafickej karty 25.10.2006 | 10:45
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          #!/bin/bash POMF=`mktemp` /sbin/lspci > $POMF if [ "`grep ATI $POMF`" != "" ]; then echo "Nasiel som ATI kartu" cp nieco-ati niekam... else echo "Ziadna ATI karta" fi if [ "`grep NVidia $POMF`" != "" ]; then echo "Nasiel som NVidia kartu" cp nieco-nvidia niekam... else echo "Ziadna NVidia karta" fi
          • Re: Re: Re: Re: detekcia grafickej karty 25.10.2006 | 18:35
            Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
            dakujem skrypt funguje tomolc /má slúžit na to že nakopči špecálny portable xorg.conf z mojho pirecinka po nastartovani a prihlasení sa do slaxa ako live distra aby som mohol mat 3D akceleráciu a nemusel to rucne pokazde kopírovat. tento skrypt si postupne rozšírim o dalšie grafiky ako napr via unichrome, intel gma 950/
            tomolc
            • Re: Re: Re: Re: Re: detekcia grafickej karty 30.11.2006 | 16:11
              Lubo   Návštevník
              AKo zistim, ze aku mam graf.kartu? ked dam lspci tak sa tam dozviem o nej akurat Integrated Graphics Controller a potom uz len info o inych zariadeniach. PC otvorit nemozem a neviem,ako ju detekovat
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: detekcia grafickej karty 30.11.2006 | 17:34
                WlaSaTy   Návštevník
                tak sem daj ten vypis.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: detekcia grafickej kar 01.12.2006 | 09:08
                  Lubo   Návštevník
                  toto je ten vypis VGA compatible controller: Intel Corporation 82865G Integrated Graphics Controller (rev 02) Uz mi poradili,ze je to VESA 2.0, ale este mam jeden problem, napr.pri hrach z windowsu mi nejde nic spustit a vypise libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0x4b Warning: unprotecting memory to allow real-mode calls. NULL pointer accesses will no longer be caught. Musim dakde daco nastvait? Nejdu mi ani starsie hry
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: detekcia grafickej 01.12.2006 | 11:30
                    WlaSaTy   Návštevník
                    sice netusim preco tu otazku stale roztahujes po niekolkych vlaknach, ale nevadi. google: linux+82865G = chipset i865 ktory by mal byt podporeny standardne dodavanym ovladacom i810. to ze je ta karta kompatibilna zo standardom VESA je v tomto pripade nepodstatne. ty si chces rozchodit aspon tu ciastocnu akceleraciu co zvlada ten postarsi chipset ... a k tomu potrebujes co?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: detekcia grafi 01.12.2006 | 11:37
                      Lubo   Návštevník
                      Sorry, ze som to roztiahol na viac vlakien, ale som najprv napisal a potom som to nevedel najst, lebo to bolo tu. No potrebujem to dako nastavit, aby mi isli aj dake hyr z windowsu a aj dake programi.