cdrom eject

Sekcia: Hardware a Drivery 26.10.2006 | 23:40
Avatar Ivan Mandriva  Používateľ
Ahojte, vsetci, mam problem s DVD RW mechanikou LG H10. Niekedy (ziadnu suvislost som zatial nenasiel) jednoducho odmieta vysunut tray. Je v nom disk a hlasi ho ako unmounted a disk nenacitava. Nepomaha ani zadanie prikazu z konzoly, ci ako root alebo user. Presiel som par for, kde sa to riesi, ale nenasiel som zatial nic, co by pomohlo. Niekde sa spominala chyba v kerneli 2.6.12.xx(?). Naposledy sa stalo dokonca to, ze nepomohol ani restart, ani prebootovanie do WinXP (fuj! :-), dioda na mechanike sice blika ale tray sa nevysunie. Nakoniec som ju musel vo WinXP odinstalovat a po restarte ked sa nainstalila uz to bolo OK. Skusam preto tu, ci sa niekto s podobnym problemom nestretol a nevyriesil ho za mna :-) Konfiguracia: Mandriva 2006, KDE 3.4, kernel 2.6.12.12 a spominana mechanika
    • Re: cdrom eject 26.10.2006 | 22:05
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      takze ani prikaz eject ju neotvori? skus aj eject -t a potom zas eject
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: cdrom eject 26.10.2006 | 22:26
        vian   Návštevník
        Dik, skusim. Momentalne som v praci, venovat sa tomu budem moct az zajtra poobede. Btw, este na upresnenie: po zadani eject alebo eject cdrom (+vsetky mozne variacie, ktore som nasiel) konzola vyhadzuje \"unable to eject, last error: Invalid argument\".
        • Re: Re: Re: cdrom eject 26.10.2006 | 22:32
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          ak mas len 1 mechaniku, staci eject. ak ich mas viac tak dal meno zariadenia - napr. eject /dev/hdc
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: cdrom eject 26.10.2006 | 22:41
            WlaSaTy   Návštevník
            pokial nepouziva ide-scsi emulaciu ktora v casoch 2.6.12 este nebola oznacena ako "zbytocna".
            • Re: Re: Re: Re: Re: cdrom eject 26.10.2006 | 22:59
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              ako prosim? ja som nic take na sargi s 2.6.8 kernelom nepouzival. defaultne.
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: cdrom eject 26.10.2006 | 23:24
                WlaSaTy   Návštevník
                ty asi nie, ale vela ludi nemalo inu volbu ak chcelo vypalovat v tej dobe. dost tomu dokonca pomohla aj ta blbost zvana nero pali rim. vzhladom na to ze ata bola a je podmnozinou scsi aj s balastom od roznych vyrobcov, obcas nastavali taketo problemy. bud to bolo tym ze /dev/cdrom neukazovalo na scd0, alebo tym ze mal clovek mierne zly firmware. mimochodom, vypaloval si na tom sargi s 2.6.8 na lacnej ata vypalovacke bez ide-scsi?
    • Re: cdrom eject 26.10.2006 | 23:40
      vian   Návštevník
      A dalsie btw: ako je mozne, ze sa mechanika neotvorila ani vo WinXP?