BADMBR on disk 2

Sekcia: Hardware a Drivery 30.10.2006 | 21:41
KillerBee   Návštevník
Problem je nasledovny: Mam 2 harddisky, na prvom win xp, druhy novy na ktory som chcel nahodit fedora core 5. Druhy HDD som rozdelil na 30 GB linux ext3 a 2* 40GB fat32. Instalacia fedory bez problemov az na to, ze nebolo mozne nakonfigurovat bootloader. Na konci instalacie sice vypisal ze "installing bootloader", ale to bolo vsetko... pri naslednom restarte naskocil win xp s tym, ze cely 120 GB HDD je oznaceny v partition magic ako BAD, pri pokuse o formatovanie vypise BADMBR, Primary volume 114 471,0 MB on Disk 2 a teraz neviem co s tym... PLS HEEEELP!
    • BADMBR on disk 2 27.10.2006 | 14:38
      KillerBee   Návštevník
      mam aj live linux (SLAX) ked to pomoze...
      • Re: BADMBR on disk 2 27.10.2006 | 16:06
        meno   Návštevník
        trochu teraz trepnem somarinu asi ale zrejme( isto podla bootu do windoze ) sa ti spisala mbr druheho disku( zrejme secondary ), a nie primary, kedze pri boote sa pozera na primary tak bolo by vhodne prepisat mbr primary disku nech dava na vyber... potom je ten druhy problem ze ten partition magic sa ti nejak nerozpoznava rozdelenie disku, teraz neviem ci myslis iba ze nevie najst particie( tie fatky by ti mal windoze spoznat ) alebo je podla neho tabulka disku posahana...
    • Re: BADMBR on disk 2 27.10.2006 | 16:01
      WlaSaTy   Návštevník
      skus si nastartovat slax, pozriet sa ci su tie disky OK fdisk -l, kazdy si pripoj a pozri ci tam mas to co si tam daval, kazdy odpoj a spusti nan kontrolu integrity (fsck). ak to bude ok, tak bude treba rucne nakonfigurovat boot manager a potom ho manualne nainstalovat.
      • BADMBR on disk 2 30.10.2006 | 07:50
        KillerBee   Návštevník
        Vdaka za radu! Potom som dal ten linux na c-cko, vedla win xp a potom to uz slo. Tie fatkove hdd mi windoze naozaj spoznal... Uz mi nejde spustit len ta cast, kde som povodne chcel naistalovat fedoru. Vo win to nejde sformatovat, tak skusim v linuxe (prikazom fdisk -l ??).
        • Re: BADMBR on disk 2 30.10.2006 | 11:52
          WlaSaTy   Návštevník
          :Vo win to nejde sformatovat, tak skusim v linuxe (prikazom fdisk -l ??). man man man fdisk man mkfs man google man gun
          • Re: Re: BADMBR on disk 2 30.10.2006 | 21:38
            dsp   Návštevník
            este mozes skusit nainstalovat XOSL http://xosl.vos.sk/
    • Re: BADMBR on disk 2 30.10.2006 | 21:41
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      vaaaaaaaaaaa zasadna chyba! po instalacii linuxu NIKDY NIDKY NIDKY nespustaj partition magic (PM), to je sebevrazda (vlastna skusenost). Momentalne mozes preformatovat particiu pod winom v Devices manageri a potom sa hrat s PM a znovu tam nahodit linux a potom uz nepustaj PM nech sa deje, co sa deje.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte