nejde x-server po upgrade na ubuntu 6.10

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.10.2006 | 18:16
rado   Návštevník
skusil som upgradovat moje ubuntu 6.06 na nove 6.10 a po hodine stahovania a instalovania mi to oznamilo ze je nejaka xyba, a aby som spustil sudo apt-get install -f, tak som to posluxol, prebehlo to a pytalo restart. aj to som posluxol a restartoval a teraz sa pozeram na ciernu obrazovku a nexe mi spustit graficku nadstavbu. uz aj patricne lutujem, ze som sa do toho pustal a nenexal si radsej 6.06, ktore som aj tak dost pracne vyladil, a natrapil sa, kym som prisiel na to, co potrebujem. teraz je mu zrejme amen. neviete niekto ako mam postupovat, alebo kde by som mal z prikazoveho riadku hladat nieco, co mi povie viac o xybe a probleme? nie, ze by to nejako velmi pomohlo mne osobne, ale dufam, ze niekto skusenejsi podla toho bude vediet poradit co mam dalej robit. dakujem za pomoc
    • Re: nejde x-server po upgrade na ubuntu 6.10 28.10.2006 | 21:02
      rado   Návštevník
      ked z prikazoveho riadku napise: startx napise mi toto: creating new autorithy file /home/rado/.serverauth.11177 potom xvilku cakam a vypise toto giving up. xinit: connection refused (errno 111): unable to connect to X server xinit: No such process (errno 3): Server error.
      • Re: Re: nejde x-server po upgrade na ubuntu 6.10 28.10.2006 | 21:49
        WlaSaTy   Návštevník
        a vo /var/log je taky subor ze X.?.log ?
        • Re: Re: Re: nejde x-server po upgrade na ubuntu 6. 28.10.2006 | 22:20
          rado   Návštevník
          nasiel som tam tieto subory, ktore by sa mohli podobat na ten co myslis ty: .Xorg.0.log Xorg.0 Xorg.0.log xferlog ktory z nix si mal konkretne na mysli a co s nim dalej robit?
          • Re: Re: Re: Re: nejde x-server po upgrade na ubunt 28.10.2006 | 22:21
            rado   Návštevník
            moje icq, ak by niekto vedel poradit: 194628026
          • Re: Re: Re: Re: nejde x-server po upgrade na ubunt 28.10.2006 | 22:45
            WlaSaTy   Návštevník
            :ktory z nix si mal konkretne na mysli pozri sa im na datumy a velkosti, napadne ta :-) :co s nim dalej robit? pozriet na to ake su v nom chyby a varovania - teda riadky s (EE) a (WW). myslim ze by to mal byt najrychlejsi sposob ako dojst na koren chybe.
            • Re: Re: Re: Re: Re: nejde x-server po upgrade na u 28.10.2006 | 23:11
              rado   Návštevník
              tak som to asi vyriesil. postupoval som nasledovne: sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg toto mi vyhodilo xybovu hlasku: /usr/sbin/dpkg-reconfigure: xserver-xorg is broken or not fully installed tak som to doinstaloval: sudo apt-get install xserver-xorg a potom som ten prvy prikaz dal znovu. spustila sa mi konfiguracia xserver-xorg, tu som prebehol a potom som sa restartoval a islo to. aj tak by ma ale zaujimalo, preco sa mi to stalo a ci sa tym upgradem nepoondilo aj nieco ine. pozeral som do suboru, ktory si mi poradil, ale to je na moje par tyzdnove skusenosti s linuxom vela a nerozumel som tomu ani za macny macik. momentalne sa mi v novej upgraded verzii vyskytlo par novyx problem (resp. tie co som videl hned ako som to sputil). - kopa repozitarov mi nefunguje, napriek tomu, ze som v nix premenoval cestu z drapper an edgy - zmizla mi polozka - pridat a ubrat programy, ktoru som mal celkom rad, by pre mna ako zaciatocnika bola velmi jednoduxa. neviete niekto ako ju dam naspat?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejde x-server po upgrade 28.10.2006 | 23:37
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                staci pouzivat pri upgrade len prikazy sudo dpkg --configure -a sudo aptitude dist-upgrade sudo reboot :))) dookola hlavne tie prve :)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejde x-server po upgr 29.10.2006 | 00:01
                  rado   Návštevník
                  uz si nepamatam co som tam presne popisal, ale postupoval som presne podla navodu, ktory som nasiel vpravo v prispevkox. aj tebe zmizlo, add and remove programs v 6.10?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejde x-server po 29.10.2006 | 04:14
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    ak myslis polozku v menu, tak ano :)
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejde x-server 29.10.2006 | 12:28
                      rado   Návštevník
                      no uz som tu polozku v menu dostal naspat a aj x-ka idu, tak je docasne po probleme. Aspon dufam, ze nic ine sa uz pocas toho upgrade nepokazilo. dik za pomoc
    • Re: nejde x-server po upgrade na ubuntu 6.10 29.10.2006 | 11:32
      netto   Návštevník
      Caute! Chlapy neviete preco ked editujem gedit /etc/X11/xorg.conf a zadam tam namiesto "nv" zadam "nvidia" ako 6.06 (tam to fungovalo) tak mi xserver padne? Mam Nvidiu FX 5500. Section "Device" Identifier "Generic Video Card" Driver "nv" BusID "PCI:1:0:0" EndSection
      • Re: Re: nejde x-server po upgrade na ubuntu 6.10 29.10.2006 | 11:36
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        co ti vypise prikaz X ? btw. ani mne nejdu po upgrade Xka (kubuntu6.06->6.10), nejako to tento krat nedomysleli.
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: nejde x-server po upgrade na ubuntu 6. 29.10.2006 | 12:16
          netto   Návštevník
          Vypise mi toto Fatal server error: Server is already active for display 0 If this server is no longer running, remove /tmp/.X0-lock and start again. Skusim to spravit co mi pise
          • Re: Re: Re: Re: nejde x-server po upgrade na ubunt 29.10.2006 | 18:16
            netto   Návštevník
            Uz som na to prisiel. Nemal som nainstalovany ovladac. Nasiel som to v jednom navode a tak sa mi dokonca podarilo nainstalovat najnovsi beta ovladac od nvidie a slape perfektne. Aj tak Dakujem!