Internet Explorer

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.10.2006 | 02:15
Davs   Návštevník
Cau! Existuje nejaký spôsob na rozbehanie iexploreru pod linuxom? 6-ku a 7-ku? Najpodstatnejsia vec je to, aby stránky v ie vyzerali TAKISTO pod linuxam, akor pod win. LEbo ked nenajdeme riesenie, tak astala vist aLinux :-(
    • Re: Internet Explorer 29.10.2006 | 09:32
      c   Návštevník
      existuje program (no neviem si spomenut na nazov), ktory ti nainstaluje IE (aj viac verzii) pod linux a spusta ich cez wine. Tak pockaj sa navratom na win. Aj ja som mal tento problem, kvoli akademickemu systemu skoly, ktory ide len pod IE.
      • Re: Re: Internet Explorer 29.10.2006 | 09:34
        c   Návštevník
        uz som to nasiel http://www.tatanka.com.br/ies4linux/page/Main_Page
    • Re: Internet Explorer 29.10.2006 | 09:37
      7   Návštevník
      Ale jasne, ja mam explorer pod ubuntu rozbehany, kvoli tym asi 0,5% stranok, ktorych dizajneri totalne kaslu na standardy. Potrebujes mat rozbehany wine a winetools, potom je to malina. Presny postup (dost detailny) je na http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=149585&highlight=wine. Aj ked neviem ako je to presne s tymi verziami ie6 a ie7, ale na to uz prides, ked to tak velmi potrebujes. Inak fakt si nemyslim, ze internet explorer (a toboz uz nie novy ie7) je dovod preco sa vykaslat na linux.
    • Re: Internet Explorer 29.10.2006 | 14:37
      Avatar Vlastimil Ott Mandriva Linux  Používateľ
      http://www.linuxexpres.cz/internet-explorer-pod-linuxem Ale platí zde pravidlo, že MSIE je součástí Windows, a proto člověk musí mít na ten systém licenci, jinak to používá nelegálně. O verzi 7 zatím nevím, jestli může v Linuxu jet.
      LinuxEXPRES.cz | OpenOffice.cz | openMagazin.cz | E-Ott.info
    • Re: Internet Explorer 29.10.2006 | 15:05
      www   Návštevník
      mna by nenapadla ani otazka ako spustit internet explorer pod win a nie este pchat ten brak do linuxu
      • Re: Re: Internet Explorer 29.10.2006 | 16:14
        Pepo   Návštevník
        Predstav si ze ja som skusal pre jenu firmu rozbehat ich priemyselny soft pod Mandrivou a hned na zaciatku vybehne chybova hlaska, ze si musim najskor nainstalovat IE.
        • Re: Re: Re: Internet Explorer 29.10.2006 | 16:28
          www   Návštevník
          ved ja sa nehadam s tebou, len nemam rad IE ,lebo je pekne deravy a lahsie napadnutelny ako cokolvek ine
          • Re: Re: Re: Re: Internet Explorer 29.10.2006 | 17:27
            Pepo   Návštevník
            ja to tak neberiem, len poznamenavam, ze v istych pripadoch sa tento humac neda obist.
    • Re: Internet Explorer 29.10.2006 | 20:24
      Avatar mkub Debian stable  Používateľ
      Neviem naco chces IE, ten je dieravy ako emental, neohrabany, co sa tyka velkosti a pri IE7 treba mat reg. WinXP, inac sa nenainstaluje a zobrazi chybovu hlasku. Takze zabudni skor na IE a prejdi na firefox, operu, tie su aj pod Linuxom
      • Re: Re: Internet Explorer 30.10.2006 | 02:15
        tuleník   Návštevník
        Opäť ťažko antilinuxersky zhreším (linuxer = zaslepene zanietený vyznavač linuxu) a poviem, že ten MSIE ktorý má legálny užívateľ windows pravidelne updatujúci svoj OS, zďaleka nie je tým MSIE, ktorý nainštaloval pri inštalácii OS. Updaty sú pravidelné každý 2. utorok v mesiaci, kritické priebežne aj pomedzi to. Že je pre MSIE reportovaných viac dier ako pre gecko-based browsery, Operu a spol. je aj tým, že aby bola chyba rozpoznaná, popísaná a reportovaná na správne miesta, je tu mnohonásobná základňa užívateľov oproti tým ďalším uvedeným (a je jedno, ako sa k nej prišlo - z tohoto pohľadu). Firefox má zas chronické memory leaky. Nobody and nothing is perfect. Čo sa týka neohrabanosti (o veľkosti nižšie), MSIE je vcelku svižný a to práve oproti foxu, možno Opera je porovnateľne rýchla alebo nepatrne rýchlejšia. On the other side, dnes býva úzke hrdlo priepustnosť linky, rendering netrvá "zaujímavú porciu času", toto na strojoch nad 1 GHz myslím riešiť netreba, a asi ani na o kúsok pomalších. Pokiaľ ide o "neohrabanosť" GUI - ktorú som už taktiež počul spomínať - tak naozaj nevidím rozdiel medzi IE a foxom. Ten bol dokonca úmyselne vyčesaný z funkcií aby "holý" poskytoval iba základnú funkčnosť pre lamerov. A teraz tá veľkosť. Vďaka pomerne tesnej väzbe na systém sa v podstate nedá povedať presná dĺžka MSIE, ale podľa toho, čo necháte povystrájať taký IEradicator, je to 15 MB (MSIE only) až 40 MB (všelijaké zdieľané funkcie typu Active Desktop a pod.). Pokiaľ ide o "nie štandardnosť", to je stará bolesť (grrr) a preto testujem na všetkom a sám používam SeaMonkey (vyhovuje mi all-in-one program, navyše má menej ako fox s thunderbirdom dokopy - ešte foxovský systém updatov a neodinštalovávanie pluginov pri update a bol by skoro bezchybný). Ten na rozdiel od foxa asi neleakuje, resp. podstatne menej. Oproti Opere je tu jedna veľká výhoda - pohodlné zálohovanie profilov one-click utilitkou ;) čo ako nešťastník majúci na krku počítače celej katedry vcelku vítam. Nepoužívanie MSIE v podstate nie je problém, s výnimkou potreby použitia Windows Update (tesná väzba na systém) u nelinuxerov a s výnimkou niektorých pre užívateľa podstatných stránok služieb typu internet banking a pod., aj keď tu sa časom situácia zlepšuje. Ak však užívateľ MUSÍ používať webové rozhranie viazané na MSIE, je to kdesi až po rúčku... As for IE7, chce overenie pravosti Windows a tudíž netuším, ako ho inštalovať mimo prostredia WinXP/2003 Server.