HELP SO SUSE 9.2

Sekcia: Ostatné 30.03.2005 | 00:12
dodo   Návštevník
Dobry den. Mam problem so suse 9.2 stiahol som si iso subor z ftp miroru cca 3.2 GB. Nasledne som iso (bolo v archive rar rozbalil) a subory som vypalil na DVD ako boot dvd v programe nero. Ked dam bootovat dvd v biose nenaskoci mi linux. (ked dam dvd vo winowse tak mi normalne ukaze zlozky a subory ktore tam maju byt. Dakujem
    • Re: HELP SO SUSE 9.2 29.03.2005 | 20:12
      ondrej   Návštevník
      ISO nerozbalujte, napalte ho rovno na dvd. V Nerovi by malo byt nieco ako napalit obraz. Robte to cez to, nie cez nove datove cd...
      • Re: Re: HELP SO SUSE 9.2 29.03.2005 | 20:48
        dodo   Návštevník
        to iso nemam dat ako boot cd ..proste normalne iso tak ste to mysleli dakujem
        • Re: Re: Re: HELP SO SUSE 9.2 29.03.2005 | 21:56
          d   Návštevník
          skus to takto....data, ktore si stiahol jednoducho napal ako bootable data disk v nere(najlepsie na rw) a potom by to malo ist.....nic ine s tym nerob.....
          • Re: Re: Re: Re: HELP SO SUSE 9.2 30.03.2005 | 00:12
            csantibo   Návštevník
            Ak vidis subory ktore su na cd tak to znamena ze to cd je z neakeho dovodu chybne , pretoze ak by si to spatne napaloval(že by si vypálil len dátové cd) tak ako to niekto predomnou spomenul tak by si na disku nevidel súbory ale iba obraz disku.V nero to napaluj tak ze si vyber možnosť " vypáliť obraz", lenže nero je defaultne nastavený tak že hľadá len obrazy s príponou .nrg. Musíš zaškrtnúť možnosť "zobraziť všetky súbory" a až vtedy uvidíš ISO obraz, klikni nan a daj vypáliť obraz. Ak ti ani potom nenabootuje máš chybné iso. napíš mi na tibor@netka.sk a pošlem ti to SuSE 9.2 A ešte jedna maličkosť, v biose si nastavil bootovanie z cd že?