Edgy

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.10.2006 | 17:55
Majo   Návštevník
Ahojte....s ubuntu niesom zaciatocnik...Mam ho uz ten rok..Chcel som prejst na EDGY EFT..Ale pri vybere disku dam / /home a /swap...Ale stale hlasi aby som vybral korenovy adresar? Žiaden koreňový súborový systém Ale pritom je tam 7GB / /home 10GB /swap 1GB...Jedna sa o novu instalaciu..
    • Re: Edgy 30.10.2006 | 19:54
      Dumaru   Návštevník
      Pár krát som nahadzoval K/Ubuntu 6.06 a Kubuntu 6.10, ale problém som s diskami nikdy nemal. Napadla ma taká blbosť, dávaš disk na / aj formátovať? Mám delený disk na /swap, / a /mnt/datadisk ale K/Ubuntu inštalátor vždy poznal bez problémov disky, zadal som im iba prípojné body a /swap a koreňový / som dal formátovať.
      • Re: Re: Edgy 30.10.2006 | 20:33
        xxx   Návštevník
        teraz ked vyslo edgy som ho isiel instalovat na disk ktory uz bol vytvoreny a nebol posledny v poradi , oznacil som ho na format a gparted vyhlasil ze neexistuje / , ked som nanovo vytvoril disk ako / tak uz to islo . Takze ani ja nemam az tak dobre skusenosti s ubuntu live instalatorom. Neviem ako to bolo v starsich verziach , tam som to takto neskusal.
        • Re: Re: Re: Edgy 30.10.2006 | 20:46
          Dumaru   Návštevník
          Inštalácia z Desktop verzie je často problémová. Oporúčam Alternate CD, inštalátor nie je taký pekný ale spoľahlivý (najmä pri delení diskov).
    • Re: Edgy 30.10.2006 | 20:17
      WlaSaTy   Návštevník
      taka drobnost, instalacia sa ta pyta ktory zo stavajucich diskov bude pouzity ako root, teda /. uz vies ktory to bude?
      • Re: Re: Edgy 30.10.2006 | 22:34
        Avatar hlavo debian, QNX  Používateľ
        viem o com dotycny hovori... tiez som mal ten isty problem... je to bug... staci aby si zrusil a o5 vytvoril particiu / a uz ti pojde. enjoy
    • Re: Edgy 31.10.2006 | 09:27
      olfi   Návštevník
      uz som to nainstaloval: instaloval som v cestine, ked som dosiel v instalacii na rozdelenie HDD zadal som rucne delenie HDD, najprv som zrusil particie potom preformatoval vsetky vyhradene particie na ext3 a pridelil som koren. sys.: */* */home a swap a uz to ficalo. na moje velke prekvapenie je rychlost Ubuntu vacsia ako to bolo vo verzii 6.06, proste je to raketa, zive distro, zatial to slape v pohode.
      • Re: Re: Edgy 31.10.2006 | 12:12
        joe   Návštevník
        Ten isty problem... vyriesil som to tak isto zmazanim a znovuvytvorenim particie. 64 bit Edgy mi ide vynikajuco na, start je evidentne rychlejsi.
        • Re: Re: Re: Edgy 31.10.2006 | 12:56
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          ano ... ubuntu ODMIETA instalovat / adresar na necisto ... argumentuje to tym, ze potom by nebola stabilita systemu ... takze sa nejedna o bug. to bolo uz u 5.10
          • Re: Re: Re: Re: Edgy 31.10.2006 | 17:55
            WlaSaTy   Návštevník
            zvlastne, mne to islo len som musel povolit formatovanie daneho oddielu. predsa len keby tam ostali nejake programy, konfiguraky alebo kniznice z predchadzajuceho systemu tak by to narobilo viacej skody ako osohu. pochopitelne, ak clovek zrusi a vytvori danu particiu tak mu to automaticky nastavi priznak "particia bude preformatovana" a ak da iba pripojit danu particiu ako (hocico) tak tam ten priznak nie je. kto by predsa chcel omylom preformatovat /home alebo /data, /share a podobne? preto je treba tie spravy na obrazovke citat a nezvalovat to na BUG ak to bug nie je.