slax-nechce mi to vôbec bootovať

Sekcia: Ostatné 31.03.2005 | 19:34
jaro   Návštevník
stiahol som si z internetu live distribúciu slax-u. Má príponu *.iso. ked som napálil ten súbor a v biose nastavil boot z CD-rom nič sa nedialo. Vie mi niekto pradiť? Je k tomu ešte niečo potrebné? S mandrake už mám niejaké skúsenosti. Help me please
    • Re: slax-nechce mi to vôbec bootovať 29.03.2005 | 23:07
      Toudy   Návštevník
      Napalil si to iso ako obraz cd alebo si len ten subor napalil na to cd (ako datove cd)???
    • Re: slax-nechce mi to vôbec bootovať 30.03.2005 | 00:52
      csantibo   Návštevník
      Videl som raz napalovať iso súbor tak že pán guru ktorý používal total commander (aby vyzeral na ešte vačšieho guru)Jednoducho pretiahol iso súbor na disk a napálil.Nepálil to pre seba ale na objednávku v jednej internetovej kaviarni, takže on vlastne ani nevedel že to je tak špatne.A na otázku prečo to tak robí mi povedal že to tak robí vždy a nie sú s tým problémy.Lenže toto ťa asi neveľmi zaujíma.Takže ešte raz.Používaš zrejme nero(samozrejme kúpený)(aj windows máš kúpený), tak v tom nero si vyhladaj "vypáliť obraz CD" a hladaj ten iso súborj.Nič však nenájdeš kým nezvolíš možnosť "zobraziť všetky súbory" lebo nero je defaultne nastavený tak že hľadá len .nrg súbory Lebo ISO alebo IMG a ostatné štandardy akoby neexistovali. No a ked si ten súbor našiel daj ho vypáliť a je to. Nezabudni v biose nastaviť bootovanie z cd. Potom už by ti to malo ísť.
      • Re: Re: slax-nechce mi to vôbec bootovať 31.03.2005 | 19:34
        jaro   Návštevník
        dik veľký GURU, niesom začiatočník v počítačoch ale toto ma premohlo, ale teraz si vyčítam prečo ma to nenapadlo, ved o takej možnoti viem.