cd z linuxu + bonus

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.10.2006 | 17:24
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
ahoj. mam zvlastnu otazku... niektore distribucie, ako napriklad zenwalk, ani nahodou nezaplnaju cele CD, ale napriklad len 450MB. ak sa tam prida priecinok s nejakymi bonusmi, tak sa bude dat z CD normalne instalovat? samozrejme s povodnymi subormi a priecinkami sa nic nestane
    • Re: cd z linuxu bonus 31.10.2006 | 17:17
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ja by som to robil cca takto: Zobral by som to .iso a cez loop zariadenie primontoval na adresar. Obsah treba niekam skopirovat a odmontovat ten adresar. Tam kde si to skopiroval pridas vlastny adresar a potom z toho adresara spravis spat iso (nezabudni -b prepinac v mkisofs aby aj nadalej bootovalo). # ls zenwalk.iso # mkdir stary novy # ls novy stary zenwalk.iso # mount zenwalk.iso stary -o loop -t iso9660 # cp -a stary/* novy # umount stary # mkdir novy/addons # cp ../mojbalicek.tgz novy/addons/ # cd novy # mkisofs -r -b boot/boot.img -c boot/boot.cat -o ../zenwalk-novy.iso . # cd .. # ls novy stary zenwalk.iso zenwalk-novy.iso To vsetko za predpokladu ze zenwalk bootuje pomocou obrazu bootovacej diskety (el torito) lebo neviam ako bootuje ale predpokladam ze tak.
      • Re: Re: cd z linuxu bonus 31.10.2006 | 17:24
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        no mne skor ide o ubuntu, ale tak u zenwalku je viac placu :) no tak poskusam a snad to cd-rw prezije :)