ubuntu-instalacia-nerozpoznal cd mechaniku

Sekcia: Hardware a Drivery 09.11.2006 | 19:16
redips   Návštevník
Dobrý den, chcel som si prvykrat nainstalovat linux- ubuntu 6.10(kubuntu) na dvd (vyse 4 GB). Mam z netu napalene dvd a nabootoval som ho. Potom som dal START OR INSTAL UBUNTU- najprv pekne modre graficke prostredie a ako sa nacitava.......a potom uz len cierna obrazovka s tymto: BUSYBOX V 1:1.1:3-2-UBUNTU3) BUILT-IN SHELL (ASH) ENTER HELP FOR A LIST OF BUILT-IN COMMANDS. /BIN/SH: CAN´T ACCESS TTY: JOB CONTROL TURNED OFF (INITRAMFS). dalej uz som nevedel co s tym a tak som resetol comp a znova nabootoval, teraz som ale zvolil instal OEM, tu mi to sa uz aj nejako rozbehlo, nastavil som jazyk- slovenčinu, nieco na klavesnici...a potom mi to vypisalo chybu -po slovensky: nieco, ako ze nevie rozpoznat moju cd-rom mechanuiku a nech vlozim driver na diskete (nemam ani disketovu mechaniku, mam mechaniku LG aj s nejakym CD ibaze na nom driver asi nie je ). Nerozumiem ako nemohol rozpoznat cd- mechaniku , ked sa instalacia uz zacala(z tej mechaniky).... Prosim poradte mi niekto, na windowse xp, ani viste s nicim problem nie je. Za odpovede vopred dakujem.
    • Re: ubuntu-instalacia-nerozpoznal cd mechaniku 09.11.2006 | 16:03
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Uhm .... A nastavil si si v biose bootovanie z cdromu? inac ti to nepojde .. ja som mal takyto isty problem s kubuntu, ale ani po tom mi nesiel nainstalovat, skus si nastavit bios , neviem teraz kde presne to je ... ale viem ze tam mas tri miesta, prvu budes mat (asi) floppy, dalsie disk a tretie cd... tak prve presun na tretie a tretie na prve, teda , tak aby bol cd-rom na prvom mieste, uloz a skus instalovat zase, ale predpokladam ze bude chyba tam, kedze ho instalujes prvy krat .. Mnoho zdaru
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Re: ubuntu-instalacia-nerozpoznal cd mechaniku 09.11.2006 | 19:16
        WlaSaTy   Návštevník
        ked mu to vypisalo "BUSYBOX V 1:1.1:3-2-UBUNTU3" tak mal zrejme nastaveny start z CD ktory sa aj vykonal. otazkou je ci to instalacne medium stiahol korektne a aj korektne vypalil.
        • Re: ubuntu-instalacia-nerozpoznal cd mechaniku 02.10.2007 | 23:49
          Johny   Návštevník
          mam ten isty problem...ked sa cd nabootuje a ukaze sa loko Ubuntu tak mi po chvily vyhodi to iste...v com to moze byt?
    • Re: ubuntu-instalacia-nerozpoznal cd mechaniku 03.10.2007 | 18:02
      kaseris   Návštevník
      aky mas motherboard? mal som podobny problem s debianom.tiez cacalo bootovat a instalovat a nakoniec pytalo ovladac na cd rom.stable verzia nepoznala na doske nejaky radic.takze som musel stiahnut unstable ,kde uz bola podpora toho radica.
    • Re: ubuntu-instalacia-nerozpoznal cd mechaniku 04.10.2007 | 13:39
      Avatar paradox   Používateľ
      mne to robilo ubuntu 7.04 dal som na mechanike aj disku cabel select / cs .. nie primary ani slave / a cuduj sa svete instalacia prebehla