Java+NetBeans dokumentácia v cz/sk

Sekcia: Programovanie 20.11.2006 | 19:52
Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
Zdrvm vsetkých chcem začať proggramovať v jave na začiatok niečo fakt jednoduché v štýle okno z nápisom a pár tlacitkami čo ked stlačím tak ničo spravia /nakreslia čiaru ukončia program.../ zvolil som si netbeans5.5+java lebo tam je aj klikaci návrh GUI. zhánam nejakú dokumentáciu /na začiatok musí byť česká alebo slovenská/ akože "začíname programovať v borland buildery, v delphi" kde hned od začiatku popri vysvetlovaní robia aj jednoduché klikacie demonštračné softiky. som ochotný si kúpiť aj knihu ale o žiadnej som nepočul na začiatok nechcem nič v angličtine lebo som v nej dosť slabý a rozbeh by mi trval velmi dlho prosím poradtemi niečo dakujem tomolc
tomolc
    • Re: Java NetBeans dokumentácia v cz/sk 05.11.2006 | 11:54
      javer   Návštevník
      musim ta sklamat ale cz sk verzia dokumentacie netbeansu neexistuje, netvrdim to na 100%, ale v jave robim uz nejaky ten rok a nic ;). ale ked ti mozem poradit skus najprv nieco v konzole nieco nizkourovnove aby si pochopil ako vlastne java funguje. a ked tak oboznam sa s Eclipse. je to lepsie ako sa hned vrhnut na gui.
      • Re: Re: Java NetBeans dokumentácia v cz/sk 17.11.2006 | 17:33
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        problem je v tom ze ked skusim nieco "nizkourovnove" tak výsledky mojej snahy nesplnia to co chcem a po case ma to prestane baviť. Mojou hlavnou motiváciou je spraviť si jednoduchú aplikáciu pre moj usb box. ona nude obsahovať tlačítka a ked na niektoré kliknem tak sa spustí príslišný program. vo wondowse v borland buidery alebo v delphi je to lahka uloha. k tomu ma kamos taku superu knižku kde ma oboznámia v krátkosti z celím prostredím a hned sa ide na vec. napr: vysvetlujú ako spraviť jednoduche gui z tlacidlom. potom idu nieco vysvetliť a spravia to tak že to ma graficky vistup. to ma motivuje lebo je to pekné a vidíp svoje pokroky. v konzolovom (objavil som v knihkupectve - učebnica jazika java) výstupe ani po 250 stranách stále neviem spraviť jednoduché okno z tlačidlom čo niečo nakreslí alebo spustí. tak som tu knihu nekupil. napr v borland builderi z knižkou som to mal za dve hodinky. proste chcem nejak jednoducho začať. ale tak aby ma to bavilo - aby som po dvoch troch hodinkách štúdia bol schopný spraviť okno z tlačidlom čo ked naťho kliknem niečo spraví. viem takto by sa to nemalo robyť. ale ja sa potrebujem nejako odraziť a potom prenikať do hĺbky. tomolc
        tomolc
    • Re: Java NetBeans dokumentácia v cz/sk 20.11.2006 | 19:10
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      prosím to tu nikto nerobý s netbeans? tomolc
      tomolc
      • Re: Re: Java NetBeans dokumentácia v cz/sk 20.11.2006 | 19:43
        Avatar smolko Ubuntu  Používateľ
        Niekomu moze vyhovovat Netbeans inemu Eclipse. Je to jedno. Ak chces zacat robit GUI, skus nejake jednoduche tuturialy napr. zo stranky SUNu, ale su po anglicky. Su tam len zaklady, pomoct mozu aj flashove animacie, aby si videl kde treba co nastavit.
      • Re: Re: Java NetBeans dokumentácia v cz/sk 20.11.2006 | 19:43
        Avatar smolko Ubuntu  Používateľ
        Niekomu moze vyhovovat Netbeans inemu Eclipse. Je to jedno. Ak chces zacat robit GUI, skus nejake jednoduche tuturialy napr. zo stranky SUNu, ale su po anglicky. Su tam len zaklady, pomoct mozu aj flashove animacie, aby si videl kde treba co nastavit.
        • Re: Re: Re: Java NetBeans dokumentácia v cz/sk 20.11.2006 | 19:52
          skywaker   Návštevník
          co tak sa poobzerat na strankach vidavatelstva Computer Pressu??? tusim som videl nejaku prirucku Javy co mala navody na Borland, EClipse a tusim aj pre NetBeans a tusim obsahovala ta kniha aj CD http://knihy.cpress.cz/Pocitac/Book.asp?ID=374 http://knihy.cpress.cz/Pocitac/Book.asp?ID=1927 je tam tych knich viac ale toto su najlacnejsie a co som cital recenzie tak asi naj.
    • Re: Java+NetBeans dokumentácia v cz/sk 17.06.2009 | 16:50
      Avatar dojob   Používateľ