Koniec SUSE.alebo Microsoft valcuje po novom.

Sekcia: Komunita 28.12.2006 | 18:48
Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ
Spolupraca Novellu a Microsoftu toto nedopadne dobre.
    • Re: Koniec SUSE.alebo Microsoft valcuje po novom. 03.11.2006 | 19:21
      noname   Návštevník
      Su tu dve pohlady: 1. ak by sa spojil Novell s akokolvek inou firmou ktora vyraba propiertarny softver nebolo by to tiez dobre ale v pripade MS este nikto nedopadol najlepsie vid. Apple ...... 2 otazka je co tym Novell chce dosiahnut? a kto vlastne poziadal o spolupracu ak MS Novellu tak je vidiet ze MS sa Linux a open source boji ... ak Novell MS tak urcite len koli peniazom .... + 3. teraz aspon Linus Torvaldsovi svitne ze GNU GPL ver.3 licencia bude na nieco uzitocna a to hlavne aby ochranila linux pred takymi ako je MS ktory si linux nebudu moct kupit. 4. RedHat(Fedora)+Ubuntu .....
      • Re: Re: Koniec SUSE.alebo Microsoft valcuje po nov 03.11.2006 | 21:45
        Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ
        Ja sa uz obzeram po novom distre,ale susiku je skoda ozaj skoda najma preto,ze ho poznam od zaciatkov a dnes je uz len krocik od toho,aby sa dalo povedat toto je na desktop miesto win
        • Re: Re: Re: Koniec SUSE.alebo Microsoft valcuje po 04.11.2006 | 04:29
          Juraj   Návštevník
          Novell ma netrapi, to bola a je komercna firma. Linux tu bude so SUSE alebo bez neho. Linux je slobodny a takym aj zostane. Na druhu stranu preliatie nejakych financii do linuxoveho prostredia, nemusi byt na zavadu, nech si Bill mysli, co chce...
        • Re: Re: Re: Koniec SUSE.alebo Microsoft valcuje po 04.11.2006 | 12:50
          jv   Návštevník
          Preco si myslite, ze SuSE konci? Odkial ste zobrali taku informaciu? Z nadpisu otazky na tomto forume? Zvlastne...
          • Re: Re: Re: Re: Koniec SUSE.alebo Microsoft valcuj 04.11.2006 | 14:47
            Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ
            Odpoved je jednoducha preco si myslis,ze nekonci poznas daku firmu ktora ked sa spojila s gatesom na tom ziskala a prosperuje ja nie a celkovo ide o nebezpecnu vec pre novell ako taky microsoft je pozierac
            • Re: Re: Re: Re: Re: Koniec SUSE.alebo Microsoft va 04.11.2006 | 16:33
              jv   Návštevník
              Uz mi to zacina pripadat ako diskusie na sme.sk... Nikto sa s nikym nespojil, nikto nikoho nepozral. Tak tu nezavadzaj. Je to len dohoda, ziadne spojenectvo. Skor to ber ako perlicku.
          • Re: Re: Re: Re: Koniec SUSE.alebo Microsoft valcuj 04.11.2006 | 16:04
            Zujimave :)))   Návštevník
            http://depi.sk/2006/10/29/bill-gates-odporuca-ubuntu/
            • Re: Re: Re: Re: Re: Koniec SUSE.alebo Microsoft va 04.11.2006 | 17:26
              skywaker   Návštevník
              Bill Gates je velka osobnost IT, ale politika MS sa mi vobec nepaci.... co sa tyka Novell jedna sa o typicku komercnu firmu a teda je normalne ze sa s niekym spaja. Ovsem moj nazor je ze nezalezi ani tak na firme Novell ale nad tym ze toto spojenectvo moze poskodit Linuxu ako takemu. Ak niekto povie volny softver tak sa mu vybavy Linux aj ked linux je Free software a nie len open source... Ak niekto povie propiertarny softver tak sa mu nevybavi Apple abo tak nejak ale urcite Microsoft vdaka jeho praktikam... ktore vieme ake su... napr. shared source -- to je vysmech s open source
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Koniec SUSE.alebo Microsof 04.11.2006 | 17:41
                meno   Návštevník
                a co takeho velkeho urobil Bill pre IT :-D okrem toho ze uzavrel na zaciatku vyhodne zmluvy a povykupoval co sa dalo neviem o nicom na co by Bill prisiel.... nie ze by som proti nemu nieco mal, ale nikdy by ma nenapadlo ho spajat s IT...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Koniec SUSE.alebo Micr 05.11.2006 | 01:04
                  Juraj   Návštevník
                  Bill je manazer a marketingovy hrac, nie programator... Operacny system je pre neho produkt ako kazdy iny - praci prasok, vysavac alebo ryza...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Koniec SUSE.alebo 09.11.2006 | 23:28
                    -   Návštevník
                    skoda :-( keby sa microsoft spraval trocha normalne tak by medzi linuxakmi nebola taka nevrazivost voci ms. akcia vyvolava reakciu. mnohi pouzivatelia linuxu len chcu aby im firmy ako microsoft dalim pokoj, nechali im slobodu vo vybere softveru a dodrziavali standardy.
      • Re: Re: Koniec SUSE.alebo Microsoft valcuje po nov 10.11.2006 | 00:23
        Srigi   Návštevník
        MS sa linuxu urcite neboji, v desktope nebude mat konkureciu aspon este 3 roky, ak nebude Vista prepadak (co nebude, lebo DX10 nebude do XP-ciek). Linux uz ziskal skoro vsetky mety (od SW v mikrovlnke po velke klustre s tisicami CPU) okrem desktopu. Ale ak tato podpora zaisti vacsiu orietaciu vyvojarov na Linux, som za (napr. zlepsenie vyvoja GPU driverov, este lepsie by bolo otvorenie sour. tychto driverov). BTW nove SuSE vyjde uz za mesiac, takze aj keby skoncilo, este jedna verzia bude!
      • Re: Re: Koniec SUSE.alebo Microsoft valcuje po nov 17.11.2006 | 20:14
        Jojo   Návštevník
        nemyslim ze to je koniec Suse...myslienka ako taka je fajn (vylepsenie Virtualizacie a vzajomnej kompatibility win & linux)..why not ? Ale ako to dopadne a ake ma skutocne plany MS...to uz je ina story. Extrem problem bude s GPL v3. v rade technikov su velmi rozporuplne nazory...samba team to uz dal jasne najavo...Novell ma proste vynikajuci produkt ale hrozny marketing :/
    • Re: Koniec SUSE.alebo Microsoft valcuje po novom. 05.11.2006 | 07:51
      Dumaru   Návštevník
      Možno sa prekvapíme a o 5 rokov bude Microsoft SLED najpredávanejším Linux distrom v histórii Linuxu :-)
      • Re: Re: Koniec SUSE.alebo Microsoft valcuje po nov 09.11.2006 | 22:35
        fds   Návštevník
        Uvidime. Ale sa mi zda, ze Novellu sa zatial nedari. Netware mu pomaly konci a linux mu nerastie tak, ako by chcel, tak vymyslel takuto habaduru. Podla mna mu tokratkodobo pomoze, dlhodobo nie. Jediny kto na tom zarobi bude zase MS.
    • Re: Koniec SUSE.alebo Microsoft valcuje po novom. 16.11.2006 | 20:07
      1c4   Návštevník
      mne je M$ uplne ukradnuty aj napriek tomu ze v praci pracujem na VS2005 (ked too zamestnavatel chce tak preco nie), nikdy som od neho nic nekupil a ani nekupim (dufam), doma puzivam Linux a som uplne spokojny. len dufam ze sa Micro$oftu nepodari nejako zhovadit Linux a tim mu poskodit tak ako sa mu todarilo v pripade FoxPro a skoro podarilo v pripade Javy ( este ze to ten SUN vyhral )
      • Re: Re: Koniec SUSE.alebo Microsoft valcuje po nov 16.11.2006 | 20:42
        Juraj   Návštevník
        Ak zohavi, este je tu *BSD ako alternativa. Ale stale je tu Debian, ktory bol, je a zostane vecny, iduci vlastnym tempom napriec casom.
      • Re: Re: Koniec SUSE.alebo Microsoft valcuje po nov 29.11.2006 | 18:44
        digi   Návštevník
        zo spojenia tychto dvoch firiem mam dost obavy, pretoze obe su to americke firmy a ti pokial sa to tyka ich ekonomiky nehladia ani na patentove prava, hlavne ze ich od vsetkych vyzaduju, a nakoniec aby to nedopadlo ako ked si chcel dat bill patentovat typy pisma, ktore prebral z nemeckeho archivu, nastastie vtedy neuspel tak dufam ze neuspie ani teraz z potapanim linuxu ako sa uz raz vyjadril a to ze sa vsetci do MS navazaju ani sa nedivim, keby sa MS chovalo ako MAC OSX alebo hociake ine OS mali by pokoj, " zial buzinec je buzinec"
        • Re: Re: Re: Koniec SUSE.alebo Microsoft valcuje po 28.12.2006 | 15:22
          bublifuk   Návštevník
          vazeni, mate tu reci ako keby ste mali pozvanku na SUSE funus. Ale: 1. MS a NOVELL sa nespajaju. Uzavreli dohodu o spolupraci, co povazujem za pozitivne. V ziadnom pripade nejde o fuziu alebo prevzatie 2. Ak by aj nahodou to dopadlo spinavostou, SUSE je predsa otvoreny produkt, a ktokolvek moze v jeho vyvoji pokracovat aj mimo NOVELLu (kto ma zaujem?), hoci by to bola skoda. 3. Ja jazdim na SUSE (+dalsich 15 kompov vo firme) a mam z neho veeeeelmi dobry pocit, hoci sa mi novy ASUS notebook nepodarilo spojazdnit s nim (LAN, WIFI, ani WEBCAM)... sakra....
          • Re: Re: Re: Re: Koniec SUSE.alebo Microsoft valcuj 28.12.2006 | 18:48
            Attila Toth   Návštevník
            skus si mandrivu 2007 powerpack, tam ti to pojde :)